Oświadczenia


OŚWIADCZENIE ALIANSU GRUP ANARCHISTYCZNYCH
Dokumenty - Oświadczenia
czwartek, 30 kwietnia 2015 09:47

Antykongres okazał się dla nas nie tylko szeregiem bezpośrednich ulicznych akcji i wykładów z alternatywnych teorii. Choć nie wszystko udało się w pełni zrealizować, zaistniałe sytuacje wytworzyły w nas poczucie wspólnoty, które rezonować będzie jeszcze długo, napędzając kolejne działania. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i odwadze osiągnęliśmy wiele. Jesteśmy mocno zbudowani postawą środowiska wolnościowego w całej Polsce. Dziękujemy wam za akcje solidarnościowe.

Bierzemy też na klatę wszelkie głosy krytyki, (nad)interpretacje i próby wmawiania nam co i jak powinniśmy robić. Również za waszą wolność będziemy dalej walczyć.

Więcej…
 
Oświadzenie AWU Kijów ws. aktualnej sytuacji na Ukrainie
Dokumenty - Oświadczenia
wtorek, 20 maja 2014 14:03

Przedstawiamy oświadczenie anarchosyndykalistycznego Autonomicznego Związku Zawodowego w sprawie obecnej sytuacji na Ukrainie, opisujące także represje jakie spadają na aktywistów każdego dnia od każdej ze stron konfliktu.


Na terenie Ukrainy trwa konfrontacja między lokalną a rosyjską klasą rządzącą, zwracająca przeciwko sobie ludzi pracy i wywołująca wzajemną wrogość, doprowadzając kraj coraz bliżej wojny domowej. Wydarzenia w Mariupolu są tego świetnym przykładem. Wielu ludzi, kombatantów i cywili, zawodowe wojsko i poborowi, a także ochotnicy, ucierpieli po obu stronach konfliktu w wyniku „operacji antyterrorystycznych”.

To krytyczna sytuacja dla ludzi pracy. Rząd wszystkich przeciwników Majdanu traktuje tak samo: żołnierze nie rozumieją, do kogo strzelają, a ci, którzy zostają trafieni nie rozumieją, za co umierają. Obie strony konfliktu manipulują „piechurami” ze szczególnym cynizmem i dlatego ludzie pracy walczą za idee, które nie mają związku z ich ważnymi interesami klasowymi. Ukraińskie wojsko i inne uzbrojone grupy walczą o bezsensowną ideę narodowego patriotyzmu i „jedność narodu”, podczas gdy separatyści walczą o stworzenie nowego państwa i/lub przyłączenie do Rosji. W każdym przypadku celem jest burżuazyjne państwo narodowe z jego biurokratami, policjantami, sędziami, więzieniami, kapitalistami i nędzarzami.

Więcej…
 
Włochy: Nalot na skłot w Pizie - oświadczenie antyfaszystów z Milanu
Dokumenty - Oświadczenia
wtorek, 20 maja 2014 07:04
We wczesnych godzinach 7 maja 2014, niektóre mieszkania i pomieszczenia będące częścią skłotu Garage Anarchico zostały ponownie najechane przez jednostki specjalne włoskiej policji DIGOS. Skonfiskowano wiele przedmiotów i materiałów, w tym komputery, telefony komórkowe, dokumenty, farby, żarówki. Niektórych towarzyszy oskarżono o spowodowanie „rażących uszkodzeń mienia” podczas demonstracji anty-atomowej, która odbyła się 3 maja w Pizie.

Demontaż CISAM, eksperymentalnego reaktora jądrowego, rozpoczęto w październiku 2013 roku, co skutkowało wylaniem do kanału Navicelli (wpadającego do Morza Tyrreńskiego) skażonej wody. Jej spuszczanie potrwa jeszcze kilka miesięcy, choć miało zakończyć się z końcem maja 2014 roku.

Więcej…
 
Autonomicnzy Związek Zawodowy Kijów: Oświadczenie w sprawie masakry w Odessie
Dokumenty - Oświadczenia
wtorek, 06 maja 2014 00:00

Przedstawiamy oświadczenie AWU Kijów o masakrze w Odessie, nakreślające społeczne i polityczne tło aktualnej sytuacji na Ukrainie i ukazujące rolą policji w tych wydarzeniach.


Ponad 40 osób zostało zabitych i blisko 200 zostało rannych w tragicznych starciach skrajnie prawicowych bojówkarzy w Odessie 2 maja: piłkarscy chuligani i samoobrona Euromajdanu z jednej strony; staliniści, prorosyjscy separatyści i lokalne siły policji z drugiej.

Zaczęło się od agresywnego tłumu, złożonego z osób z „wstążkami św. Jerzego” [w Rosji są to symbole Dnia Zwycięstwa, czyli 9 maja 1945 r. - przyp. 161 Crew] i czerwonymi opaskami (podobne opaski zostały również dostrzeżone u niektórych policjantów), który dzierżąc kije i broń palną zbliżył się do marszu „Dla zjednoczonej Ukrainy”, składającego się z prawicowych chuliganów oraz dużego tłumu cywilów. Jak tylko rozpoczęła się walka pomiędzy stronami, policja zaczęła osłaniać napastników i współpracowała z nimi. Cztery osoby zginęły. Warto zauważyć, że w ostatnich dniach protestujący Antymajdan wielokrotnie maszerował przez centrum Odessy i nigdy nie spotkał żadnego fizycznego przeciwdziałania ze strony przeciwników politycznych czy policji.

Więcej…
 
Grecja: Komunikat Komórek Ognia w sprawie nowego reżimu więziennego
Dokumenty - Oświadczenia
sobota, 03 maja 2014 13:36

„Strach najpierw zagnieżdża się w naszych duszach, a dopiero potem wznosi wokół więzienne mury”

Prowokacja… Ucieczka Christodoulosa Ksirosa z więzienia i jego powrót do walki zbrojnej

Wiele kłamstw… Telewizyjny monolog, opisujący rzeczy dziejące się w więzieniach tak, jak przedstawia się je w filmach.

„Terroryści dowodzący z więzienia…”

„Członkowie KKO mają w swoich rękach strażników więziennych”

„Terroryści obchodzą Sylwestra i planują ucieczkę”

Wróg… Plan budowy więzień wewnątrz więzień, o kryptonimie „zaostrzony rygor typu C”.

Prawda… Wszystkie zamki świata to za mało dla uwięzienia naszej niezłomnej decyzji o pozostaniu wrogiem władzy aż do końca

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 5