Rosja: Zamordowanie w Samarze anarchisty – antyfaszysty. Przyjaciele i rodzina potrzebują wsparcia!
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 27 lutego 2012 12:05
9. lutego 2012 roku, o godz. 6.30 rano, na terenie instytutu „FIAN” portier odnalazł ciało urodzonego w 1991 r. Nikity Kalina. O godz. 8.00 przybyła policja, która o 11.00 skontaktowała się z matką zamordowanego. Według tej ostatniej Nikita został pchnięty 61 razy nożem, jego żebra wielokrotnie złamano, a głowę - zraniono. Niczego mu nie skradziono. Podejrzany o morderstwo, na którego odzieży znaleziono ślady krwi Nikity, został zatrzymany.

Jednak to oczywiste, że Nikitę zaatakowała grupa napastników. Policja nieoficjalnie powiedziała jego matce, że aresztowany to aktywista związany z narodowymi socjalistami, po czym odmówiła podania personaliów innych podejrzanych. Poza brutalnością morderstwa, wyniki dochodzenia nie zostały dotąd przedstawione matce Nikity oraz jego przyjaciółce, będącej ostatnią osobą, którą on widział. Dlatego przypuszczamy, że śledczy będą próbować ukryć przyczynę zbrodni, co często ma miejsce w Rosji. Tym niemniej podejrzany wynajął już adwokata.  

Podejrzewamy, że śledztwo prowadzone jest w interesie aresztowanego, dlatego konieczne jest wsparcie rodziny zamordowanego. Organizacja broniąca praw człowieka zapewniła już jej prawnika, jednak nadal potrzebujemy środków finansowych na pokrycie kosztów pogrzebu.

Nikita pochodzi z prostej, robotniczej rodziny i nigdy nie ukrywał swych antyfaszystowskich i anarchistycznych przekonań.

Jeśli możesz wspomóc przyjaciół i rodzinę Nikity przy pokryciu kosztów jego pogrzebu, przekaż datki pieniężne Anarchistycznemu Czarnemu Krzyżowi z Moskwy:

http://wiki.avtonom.org/en/index.php/Donate

Źródło (ze zdjęciem Nikity):
https://avtonom.org/en/news/anarchist-anti-fascist-murdered-samara-russia-friends-and-family-need-support)

Wiadomość przesłana przez:

Anarchistyczny Czarny Krzyż – Moskwa
(Anarchist Black Cross of Moscow)
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacje:
http://www.avtonom.org/abc (w jęz. ros.)
http://wiki.avtonom.org/en/index.php/Anarchist_Black_Cross_Moscow (w jęz. ang.)
http://www.facebook.com/abcmoscow
http://www.twitter.com/abc_moscow
http://www.myspace.com/abcmsc

P.O. Box 13 109028 Moscow Russia