Ruch Narodowy ramię w ramię z policją
Informacje - Krajowe
sobota, 12 października 2013 09:37
Kilka dni temu na łamach jednego z polskich katolicko - prawicowych portali ukazał się wywiad z Arturem Zawiszą, działaczem tzw. Ruchu Narodowego - oficjalnej i ugrzecznionej organizacji, mającej wprowadzić nacjonalizm na "salony" i jednocześnie uczynić go atrakcyjnym dla "zwykłych ludzi". Rozmowa odsłania prawdziwe oblicze rodzimych narodowców, popierających represje, o ile nie są one wymierzone w tzw. środowiska patriotyczne.
Zawisza otwarcie mówi o "trudnościach" komunikacyjnych, które wg niego spowodowały, że Marsze Niepodległości spotykały się z oporem społecznym i zarazem represjami "służb porządkowych". Zapowiada wzmocnienie tzw. Straży Niepodległości. Sama trasa marszu jest na razie tajemnicą, ze względu na ewentualne "nadzwyczajne okoliczności".

Przekaz Ruchu Narodowego jest pozornie antysystemowy. Marzący o władzy narodowcy wierzą, że policja będzie "służbą państwową" i przestanie służyć ich przeciwnikom politycznym z obecnego rządu. Na razie tak nie jest, i dlatego "prawdziwi Polacy" są zmuszeni do działań "nazbyt dynamicznych". Zawisza wprost deklaruje, że rozwój ruchu nacjonalistycznego jest powiązany z sytuacją społeczno - ekonomiczną w kraju. Narodowcy, wspierając "rządy silnej ręki", usiłują przedstawić je jako swoją wizję "stabilności".

Najciekawsze jednak pada na koniec i te słowa Artura Zawiszy, będące stanowiskiem Ruchu Narodowego, warto przytoczyć w całości: "Organizatorzy wnieśli o spotkanie z nowym komendantem stołecznej policji, co spotkało się z jego zainteresowaniem. Mamy wstępnie umówione spotkanie z uczestnictwem podległych mu służb. Chcemy aby policja służyła narodowi, a nie występowała jako jego kat. Wiemy nawet, że liczni policjanci osobiście sympatyzują z naszymi narodowo - patriotycznymi hasłami.".

źródło: http://www/fronda.pl/a/zawisza-dla-frondapl-antifa-jest-skompromitowana-nie-traktujemy-jej-powaznie-gorze-a-z-faszystami-z-rzadu-ktorzy-ida-po-nas,31140.html , http://www.rozbrat.org/publicystyka/kontrol-społeczna/1480-faszysci-i-policja-jedna-koalicja