Rosja: Więziona członkini Pussy Riot "zniknęła"
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 03 listopada 2013 10:19
Po przewiezieniu do nowego więzienia urwał się kontakt z jedną ze skazanych członkiń zespołu Pussy Riot. Od ponad dziesięciu dni nie ma żadnej informacji o jej stanie. Aktywistka była bardzo osłabiona po dwóch tygodniach głodówki.

Mąż Tołokonnikowej otrzymał ostatnią informację na jej temat 21 października, kiedy wsadzono ją do pociągu, by przewieźć ją do nowego więzienia. Aktywistkę widzieli wówczas inni podróżni, kiedy skład zatrzymał się na stacji w Czelabińsku. Później Tołokonnikowa "zniknęła".

Wcześniej przez dwa tygodnie prowadziła głodówkę, protestując przeciw warunkom, w jakich była trzymana w kolonii karnej w Mordowie. Tołokonnikowa skarżyła się na złe traktowanie i nadużycia władzy dyrekcji więzienia.

Mąż kobiety twierdzi, że przeniesienie jej do nowego więzienia było formą kary za głośne protesty i próbą odcięcia jej od świata zewnętrznego.

Tołokonnikowa wraz z inną członkinią zespołu Pussy Riot odsiaduje wyrok dwóch lat kolonii karnej. Skazano je za wykonanie anty-putinowskiej piosenki.