Solidarność z aresztowanym Piotrem Ikonowiczem!
Informacje - Krajowe
środa, 06 listopada 2013 12:46
30 października o godzinie 6 rano policja zatrzymała Piotra Ikonowicza, działacza  Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. Został on przewieziony na komisariat, a następnie do aresztu śledczego na Olszynce Grochowskiej w Warszawie. Skazano go  na prace społeczne za rzekome pobicie kamienicznika podczas blokady eksmisji w roku 2000. Sąd nie przychylił się do wniosku, aby na poczet tych prac zaliczyć działania w ramach KSS. Wyrok został zamieniony na 90 dni aresztu. Tuż po zatrzymaniu, Ikonowicz podjął głodówkę w proteście przeciwko łamaniu praw człowieka oraz domagając się moratorium na wykonywanie eksmisji.

W dniu zatrzymania pod aresztem śledczym zebrało się około 100 osób, wyrażając solidarność z aresztowanym oraz domagając się moratorium na wykonywanie eksmisji na bruk. Pod bramą aresztu stanął namiot, w którym w geście solidarności głodówkę rozpoczęła Agata Nosal-Ikonowicz, żona aktywisty, również zaangażowana w działalność społeczną. .

Przypomnijmy: Piotr Ikonowicz  od kilkunastu lat prowadzi walkę z eksmisjami świadcząc porady prawne dla zagrożonych nimi lokatorów i organizując fizyczne blokady. To właśnie udział w jednej z takich akcji zaprowadził go do aresztu.

Wzywamy do akcji solidarnościowych z represjonowanym działaczem, Piotrem Ikonowiczem!