Szwecja: 28 osób aresztowanych, 4 ranne po starciu antyfaszystów z neonazistami z
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 17 grudnia 2013 14:25
alt5 grudnia grupa neonazistów z organizacji Szwedzki Ruch Oporu zaatakowała pokojową demonstrację antyrasistowską w Kärrtorp na południu Sztokholmu. Atak został odparty dzięki pomocy aktywistów i aktywistek AFA oraz Frontu Rewolucyjnego (RevFront).  Demonstracja została zwołana z powodu nasilających się w okolicy rasistowskich ataków, graffiti etc.

Brutalnego ataku z użyciem pirotechniki, pałek i narzędzi ostrych dokonali neonaziści z organizacji SMR (Szwedzki Ruch Oporu). Jest to jedna z największych organizacji skrajnej prawicy w kraju

Kilkudziesięcioosobowa uzbrojona grupa neonazistów próbowała rozgonić 200-osobową pokojową manifestację antyrasistowską.

Obecni na demonstracji członkowie bojowi antyfaszyści oraz działacze Frontu Rewolucyjnego bezpardonowo odparli atak. Dla części neonazistów dzień zakończył się krwawo. Jeden z nożowników sam został dźgnięty. W szpitalu znalazło się dwóch uczestników demonstracji, która była odpowiedzią na pojawiające się w okolicy rasistowskie napisy na murach.

źródła: http://cia.media.pl/szwecja_starcie_antyfaszystow_z_nazistami, http://grecjawogniu.info/?p=18675