Hiszpania: Biblioteka Durruti przeciwko cenzurze korespondencji z uwięzioną Moniką i Francisco
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 22 grudnia 2013 19:22

22 listopada 2013 roku, Biblioteka Durruti wysłała telegramy do dwójki towarzyszy uwięzionych w Hiszpanii. Jeden z nich, przeznaczony dla Monici, powrócił do nadawcy.

Okazało się, iż hiszpański wymiar „sprawiedliwości” odmówił towarzyszom Francisco Solarowi i Monice Caballero dostępu do przesłanych im listów, książek oraz tekstów. Trafiając za kraty, żaden więzień nie powinien przebywać w warunkach całkowitej izolacji, bez kontaktu z przyjaciółmi lub krewnymi, bez możliwości odczytania nawet listu…

Zmuszanie więźniów do zaprzestania kontaktu z bliskimi im osobami, pozwalając na wizyty jedynie krewnym, jest hańbą. Traktowanie ich jako zakładników jest nieludzkie i upokarzające. Niszczenie ich więzi to niczym nieuzasadnione okrucieństwo, lub krótko mówiąc, forma tortur.

Jednak przede wszystkim to próba zastraszenia. Uderzając w indywidualne poglądy więźniów, blokując swobodny przepływ idei, łamana jest także wolność słowa gwarantowana przez tzw. demokratyczny reżim.


Nałożona na naszych towarzyszy cenzura to ewidentna zemsta państwa, które dobrze wie, że jego działania nie są akceptowane przez większość uciskanych, dlatego swoje pomysły może realizować jedynie stosując przymus.

Źródło: grecjawogniu.info