Grecja: Kostas Sakkas ponownie aresztowany i… wypuszczony
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 16 stycznia 2014 00:00
8 stycznia 2014, sąd w Atenach oczyścił ponownie zatrzymanego  anarchistę Kostasa Sakkasa z zarzutu naruszenia postanowień zwolnienia warunkowego. Sakkas będzie mógł nadal pozostawać poza więzieniem.

Po raz pierwszy aresztowano go 4 grudnia 2010 roku przed mieszkaniem w południowej dzielnicy Aten o nazwie Nea Smyrni i oskarżono o działalność w Konspiracyjnych Komórkach Ognia, mimo, że on sam temu zaprzecza. Zwolnienie warunkowe otrzymał w lipcu 2013, po długotrwałym strajku głodowym. W areszcie przetrzymywano go przez dwa i pół roku, chociaż maksymalny okres aresztu tymczasowego w Grecji wynosi 18 miesięcy.

Od czasu zwolnienia mógł mieszkać poza więzieniem ale na restrykcyjnych zasadach, cały czas przebywając pod jednym i tym samym adresem (u swojej rodziny w Pireusie), meldując się na komisariacie i nie mogąc wyjechać z Grecji.


We wtorek, 7 stycznia 2014, po ucieczce członka O.17Listopada, Xirosa Christodoulosa, władze postanowiły sprawdzić, co dzieje się z Sakkasem. Okazało się, że noc spędził on u swojej dziewczyny na terenie dzielnicy Neo Psychici i nie stawił się na komisariat. W efekcie aresztowano go pod zarzutem złamania zasad zwolnienia warunkowego.


Źródło: grecjawogniu.info