Chile: Anarchistka oskarżona o "rabunek połączony z próbą morderstwa"
Informacje - Zagraniczne
środa, 05 lutego 2014 22:57
21 stycznie 2014 aresztowano chilijską anarchistkę Sol F. Vergerę. Tego dnia uchwyciły ją kamery jednego z banków, kiedy to próbowała - w geście zemsty za zabitego towarzysza - dokonać zamachu na ochroniarza.

Rozbrojona na komisariacie, początkowo była odbierana jako osoba niestabilna psychicznie i niejako mszcząca swego życiowego partnera. Insynuacje te jednak nie znalazły potwierdzenia.

Anarchistkę oskarżono o "próbę rabunku", jednak dokladna analiza materiałów z kamer monitoringu wykazała, że to F. Vergera oddała cztery strzały do strażnika banku. Ponadto niektórzy świadkowie twierdzili, że oskarżona krzyczała: "To jest zemsta!". To wystarczyło, by bank mógł wnieść pozew o uznanie Sol winnej "rabunku połączonego z próba morderstwa".

Sędzina nakazała areszt prewencyjny w więzieniu San Miguel, ustalając okres wstępnego śledztwa na 60 dni. Pod koniec przesłuchania doszło do konfrontacji między obecnymi tam anarchistami, a dziennikarzami i policją która pobiła kilku aktywistów, a a jednego aresztowała za "agresję przeciwko dziennikarzowi". Zwolniono go po kilku godzinach.

źródło: http://325.nostate.net , http://grecjawogniu.info/?p=19554