Włochy: Atak ELF w geście solidarności z więźniami ruchu „NO TAV”
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 10 lutego 2014 18:31
17 stycznia aktywiści Earth Liberation Front (ELF) zaatakowali maszyny pracujące w kamieniołomie, należącym do CMC - koncernu prowadzącego inwestycje poważnie degradujące środowisko naturalne (m.in. tory pod budowę szybkich kolei TAV). Zniszczeniu uległy dwie maszyny, sprawcy zostawili też na ścianie napis: „CMC Eko-terroryści. Solidarność z Nicco, Claudio, Chiarą, Mattiem i walką No TAV”.

Aktywiści wydali również komunikat, który publikujemy poniżej:

7 stycznia odwiedziliśmy kamieniołom w Verucchio, jeden z dwóch w których CMC (według informacji podawanych przez spółkę) wydobywa surowce wykorzystywane w jej zakładach betoniarskich. CMC to eko-terrorystyczna firma realizująca śmiercionośne projekty od Val Susa po Etiopię (oraz w innych regionach świata), budując m.in. tory pod koleje dużych prędkości (TAV), autostrady, tamy i centra handlowe.

Zarządzany przez Emor SPA kamieniołom w Verucchio to jedno z tych miejsc, gdzie ziemia ograbiana jest ze swych wnętrzności by wyżywić ciągle nienasycony przemysł.

Podłożyliśmy ogień pod 9 maszyn budowlanych, zbiorniki z benzyną oraz zapalniki wykonane z podpałek i zapałek, z których niestety większość z powodu silnego wiatru zgasła, przez co zniszczeniu uległy tylko dwa pojazdy. Niemniej jednak wysłaliśmy jasną i stanowczą wiadomość. Pozostawiliśmy na miejscu także napis „CMC Eko-terroryści. Solidarność z Nicco, Claudio, Chiarą, Mattiem i walką No TAV”. To nasz wkład w walkę z TAV i wszystkimi krzywdzicielami. Stawiamy czoła represjom. Wolność dla aresztowanych towarzyszy!

źródło: http://grecjawogniu.info/?p=19591