Berlin: Zablokowano marsz neonazistów. Antyfaszyści starli się z policją
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 27 kwietnia 2014 20:13

 Raptem 300 metrów zdołał pokonać wczorajszy marsz neonazistów w Berlinie. Niespełna 100 członków skrajnie prawicowej partii NPD zebrało się w sobotnie południe, by pod hasłem „Przykładem Szwajcarii- powstrzymać masową imigrację” przemaszerować ulicami stolicy. W odpowiedzi na zgromadzenie neonazistów, aktywnie na ulicach stawili się antyfaszyści, związkowcy i mieszkańcy Berlina, którzy w liczbie kilku tysięcy skutecznie powstrzymali marsz neonazistów. Doszło do potyczek z policją, kilka osób zostało rannych i aresztowanych.

Około 100 neonazistów planowało przemaszerować ulicami Berlina, by finalnie dotrzeć do mostu Jannowitzbrucke w centrum miasta. Plany skutecznie pokrzyżowali im kontrdemonstranci (nieoficjalna koalicja anarchistów, antyfaszystów i związkowców) w liczbie kilkadziesiąt razy większej, którzy zablokowali wszystkie drogi prowadzące w kierunku mostu i uniemożliwili zgromadzeniu przemieszczanie się. W efekcie prawicowcy spędzili 3 godziny stojąc w miejscu, otoczeni szczelnym kordonem prewencji, by po tym czasie pod eskortą policji zacząć się rozpraszać.

 Antyfaszyści obrzucili neonazistów kamieniami i butelkami, na co pałkami i gazem odpowiedziała chroniąca ich policja. Kilka osób doznało potłuczeń, wśród poszkodowanych są także policjanci. Nie ma informacji o dokładnej liczbie zatrzymanych. Lokalna prasa ochrzciła „marsz” neonazistów najkrótszym marszem w historii.

źródło: http://cia.media.pl/berlin_najkrotszy_marsz_w_historii