"Znak życia" - poszerzona wrsja broszury o zamachu na Adinolfiego
Dokumenty - Zagraniczne
sobota, 31 maja 2014 18:45
Redakcja portalu grecjawogniu.info przygotowała poszerzoną wersję broszury "Znak Życia", traktującą o dwóch anarchistach , którzy dokonali zamachu na szefa włoskiej firmy nuklearnej Roberto Adinolfiego. Pozycja ta jest ciekawa już choćby ze względu na zawarte w niej informacje o pobycie tych aktywistów w więzieniu, czy procesie jaki im wytoczono. Przekazujemy z tego portalu informacje na temat w/w wydawnictwa, które dostępne jest tutaj:

Zapraszamy do lektury zaktualizowanej wersji „Znaku Życia”. Dotychczasowa wersja liczyła 25 stron, a obecna, znacznie poszerzona, liczy ich 75, i dokumentuje dalsze losy anarchistów, Nicola i Alfredo, którzy dokonali zamachu na Roberto Adinolfiego, szefa włoskiej firmy nuklearnej. Jest to już druga (po „Czasie Bojowych Sumień”) z naszych broszur która tak obszernie przybliża wycinek z historii współczesnych grup insurekcyjnych, działających w ramach międzynarodowej sieci Nieformalnej Federacji Anarchistycznej.

„Znak Życia” relacjonuje dalsze losy zamachowców. Opowiada o walce w więzieniu (strajk głodowy), procesie sądowym i śledztwie. Zawiera także ich deklaracje odpowiedzialności za zamach oraz listy w których Nicola i Alfredo wyjaśniają swój światopogląd, afirmując akcję bezpośrednią i poddając krytyce anarchizm społeczny.

Jako dopełnienie obrazu sytuacji panującej we Włoszech dodaliśmy także wywiad ze Stefano i Elizą, uwięzionymi redaktorami anarchistycznego bloga Culmine, który regularnie publikował insurekcyjne komunikaty i teksty teoretyczne (Obecnie Stefano i Eliza wyszli z więzienia i podlegają aresztowi domowemu, jednak proces przeciwko nim nadal trwa).

W tej chwili, od wielu miesięcy nie docierają do nas listy Alfreda i Nicola, ponieważ państwo otoczyło ich murem milczenia, narzucając restrykcyjną cenzurę, zakazującą im kontaktowania się ze światem zewnętrznym.


Źródło: grecjawogniu.info