Hiszpania: Monika Caballero i Francisco Solar nie będą odpowiadać z wolnej stopy - piszcie do nich!
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 22 czerwca 2014 11:24
Pozdrowienia dla tych, którzy otwarcie przyznają się do współudziału i dla tych, którzy wyruszając w nieznane, przepełnieni niepewnością, nie ustają w swym dążeniu do anarchii. Dla nich nasz szacunek i miłość.

Monika Caballero i Francisco Solar, dwoje z pięciu anarchistów aresztowanych w listopadzie 2013 r. i oskarżonych o umieszczenie bomby w Bazylice Pilar w Saragossie przez Anarchistyczne Komando Mateo Morala, oczekują w areszcie na proces. Kilka dni temu odmówiono im zwolnienia warunkowego. Pozostaną więc w więzieniu aż do rozprawy, której data nie jest jeszcze znana.

Oskarżeni wciąż czekają na przyznanie im „przywileju” rozmów telefonicznych między sobą. Taką „możliwość” jak dotąd wielokrotnie odrzucano (pewne zmiany nastąpić mają w przyszłym miesiącu – nie są to jednak potwierdzone informacje).). Komunikacja między oskarżonymi jest więc bardzo powolna – listy potrafią dochodzić po miesiącu. Wciąż mogą też wysyłać jedynie 2 listy tygodniowo.

Przy tej okazji przypominamy o urodzinach towarzysza i towarzyszki: Moniki 18 czerwca i Francisco 4 lipca. Ślijcie im kartki z życzeniami, rysunkami etc. – z pewnością w ich obecnej sytuacji takie gesty solidarności i pamięci bardzo ich ucieszą i wzmocnią! Nie wysyłajcie innych rzeczy – w areszcie są silne ograniczenia w kwestii „paczek”. Przykładowo Monika może otrzymac zaledwie jedną na miesiąc.

Piszcie na następujące adresy:
Mónica Andrea Caballero Sepúlveda
Ávila-Prisión Provincial
Ctra. de Vicolozano s/n
Apdo. 206
05194 Brieva (Ávila)
Spain
Francisco Javier Solar Domínguez
C.P. de Villabona
Finca Tabladiello
Spain

http://325.nostate.net/