Grecja: bojkot więziennych posiłków w proteście przeciwko ustawie o więzieniach
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 24 czerwca 2014 08:49

Deklaracja przystąpienia do bojkotu więziennych posiłków

Z dniem 18 czerwca 2014 roku, więźniowie z placówek karnych w całej Grecji wstrzymują się od przyjmowania więziennych posiłków. Jest to wyraz protestu przeciwko faszystowskiej ustawie o więzieniach typu C (o zaostrzonym rygorze), a także w obronie prawa do przepustek i zwolnień warunkowych.

Celem greckiego Ministerstwa Sprawiedliwości jest wymierzenie zemsty. Pozbawiając kogoś prawa do nadziei, jedyną drogą jest równia pochyła. Więzienia typu C, to nie „placówki o zaostrzonym rygorze”, to więzienia kompletnej desperacji.

Właśnie dlatego, Ministerstwo Sprawiedliwości stara się przegłosować ustawę teraz, podczas sezonu letniego, żeby uniknąć protestów społecznych. Trzydniowa głodówka to tylko początek. Z każdym przejawem obojętności ministerstwa i rządu, walka będzie intensyfikowana wszelkimi środkami. W Grecji, kara śmierci przybrała nazwę „więzienia typu C”.

Począwszy od 23 czerwca, rozpoczynamy masową głodówkę we wszystkich więzieniach Grecji. Ponadto, w ramach solidarności między ludźmi, naszą żywność oferujemy bezdomnym, ubogim i bezrobotnym…

WALKA – OPÓR – GODNOŚĆ

***

15 czerwca przed więzieniem Koridallos odbyło się zgromadzenie solidarnościowe. Mimo złych warunków pogodowych, na miejsce przybyło około 1000 osób, które demonstrowały przed dwie godziny.


Źródło: grecjawogniu.info