Poznań: Policja świętuje 95 lat swej "działalności".
Informacje - Krajowe
środa, 23 lipca 2014 09:28
W środę w Poznaniu odbędą się uroczystości związane z 95. rocznicą powstania policji państwowej. Na placu Wolności powstanie miasteczko policyjne. Będą utrudnienia w ruchu.

Policjanci złożą kwiaty przy pomniku przy ul. Swoboda 43a, później wezmą udział w mszy św. w farze. Po mszy (ok. godz. 13) przemaszerują na plac Wolności (ulicami Gołębią, Wrocławską, Kozią, ul. Murną i Paderewskiego). Na godz. 14 zapraszają poznaniaków na pl. Wolności. Funkcjonariusze przygotują stoiska prewencyjne, zaprezentują sprzęt, z którego korzystają podczas służby. Chętni będą mogli skorzystać z symulatora jazdy itd. Będzie też kuchnia polowa.

W związku z uroczystością nastąpią zmiany w organizacji ruchu - informuje Zarząd Dróg Miejskich. W godz. 10 do 17 nastąpi wyłączenie jednego pasa ruchu na północnej jezdni placu Wolności. Na ulicach Wieniawskiego, Paderewskiego, Nowowiejskiego i placu Wolności (obydwie jezdnie) należy spodziewać się znaków zakazu zatrzymywania się (z tabliczkami o odholowywaniu pozostawionych aut).

Państwowy aparat represji wsławił się w ostatnich dniach m.in. represjami wobec działaczy społecznych, prześladowaniami pieszych i rowerzystów, a także świętowaniem 15 - lecia monitoringu wizyjnego (o którego wątpliwej skuteczności wielokrotnie pisaliśmy).

źródło: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3514869,policja-swietuje-w-srode-zmiany-w-organizacji-ruchu-przy-placu-wolnosci,id,t.html