Poznań: aktywiści/tki przed sądem
Informacje - Krajowe
środa, 23 lipca 2014 18:10

W piątek, 25 lipca, o 8.30 w sądzie na ul. Młyńskiej odbędzie się rozprawa 3 aktywistów/ek Federacji Anarchistycznej oskarżonych o przewodzenie nielegalnemu zgromadzeniu podczas pikiety w obronie skłotu Od: Zysk.  Osoby te otrzymały wyroki nakazowe, od których złożyły odwołanie, w związku z
czym dojdzie do rzeczonej rozprawy.

Przypominamy: 25 października 2013 roku w oddziale banku WBK (największego wtedy wierzyciela kamienicy zamieszkałej przez skłotersów) w centrum miasta, uczestnicy/czki FA zorganizowali pikietę połączoną z happeninigiem, podczas którego w banku rozstawiono namiot. Kilku protestujących zostało w namiocie, symbolicznie go zamieszkując, reszta wyszła na zewnątrz, gdzie rozpoczęła się pikieta. Na miejscu zjawiła się policja w pełnym rynsztunku, która otoczyła pikietujących. Bank zamknięto na klucz, obecnych wewnątrz działaczy/czki brutalnie wywleczono z namiotu, a następnie przewieziono na komisariat. Reszta demonstrantów/ek została spisana – policja rozbiła zgromadzenie, choć nie wezwała wcześniej do rozejścia się.


Zatrzymani zostali wypuszczeni po kilku godzinach – oskarżono ich m.in. o naruszenie miru domowego. 31 lipca odbędzie się więc kolejny proces dotyczący pikiety pod WBK. Wcześniej jednak na ławie oskarżonych zasiądą 3 osoby rzekomo przewodzące wspomnianemu zgromadzeniu.

Każda chętna osoba może wziąć udział w omawianej sprawie – 25 lipca, godz. 8.30, sąd na ul. Młyńskiej 1a, sala 328 – zapraszamy.