Hiszpania: Anarchiści oskarżeni o "terroryzm".
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 24 lipca 2014 09:33

W piątek, 4 lipca,podano do wiadomości, że anarchiści Monika Caballero i Francisco Solar będą sądzeni za terroryzm. Zdaniem sędziów, glin i mediów, które współdziałają ze sobą w tej sprawie, dwójka towarzyszy „jest powiązana z FAI/IRF, międzynarodową organizacją terrorystyczną opartą na ideologii anarchizmu insurekcyjnego”.

Odwołanie się do skrótu FAI (Nieformalna Federacja Anarchistyczna), który nie pojawił się nigdzie w oświadczeniu jakie Monica i Francisco opublikowali po swoim ataku na barcelońską katedrę Pilar, stanowi tu podstawę oskarżenia o terroryzm, ponieważ Unia Europejska wciągnęła FAI na listę organizacji terrorystycznych.

Jak podaje prasa, policja i śledczy uważają, że „wewnątrz organizacji [FAI/IRF] oboje prawdopodobnie należą do tak zwanych Koordynowanych Grup Anarchistycznych (GAC)”. Mimo, że powiązania te są czystą fantazją wyssaną na polityczny użytek, ani prasa mainstreamowa, ani czasami nawet prasa „alternatywna” nie ustają w spekulacjach na temat tych rzekomych powiązań.

Periódico de Aragón określił FAI jakosuper-strukturę niezależnych grup przemocy w stylu islamistycznego jihadu”

Reszta towarzyszy podejrzanych w tej sprawie została oczyszczona z zarzutów. Monika i Francisco pozostają w dobrej formie i cieszą się, że pozostali anarchiści wyszli na wolność.

Solidarność z uwięzionymi!

http://325.nostate.net