Poznań: Utajniona rozprawa za "przewodzenie nielegalnemu zgromadzeniu"
Informacje - Krajowe
piątek, 25 lipca 2014 15:45
Poznańscy anarchiści stanęli przed sądem. Trzy osoby z Federacji Anarchistycznej zostały oskarżone o przewodzenie "nielegalnemu zgromadzeniu". Chodzi o wydarzenie z października ubiegłego roku, kiedy grupa anarchistów wtargnęła do jednego z poznańskich banków i rozbiła w środku namiot.

W ten sposób bronili nowego skłotu Od:zysk. Bank był wierzycielem właścicieli budynku, zajętego przez anarchistów. Dlatego ci ostatni usiłowali zająć jeden z bankowych oddziałów. Zdaniem policji trzy osoby przewodziły nielegalnej demonstracji. Zdaniem jednej z oskarżonych policja tę sprawę przegra: - To kolejne działanie policji zmierzające do kryminalizowania działalności społecznej. Policjanci, jak zwykle zresztą, zastosowali środki nieadekwatne do sytuacji.

Sąd "ze względów bezpieczeństwa" wyłączył jawność. Dziennikarze ani widzowie nie mogli zatem zapoznać się z argumentami policji - tradycyjnie już motywy aparatu represji są tajne i tym samym mają sprawiać wrażenie "poważniejszych". 

Przed sądem przez cały czas trwania rozprawy (aż 4 godziny) pikietowali anarchiści. Przynieśli transparent z hasłem "Dość represji za poglądy".

Pikieta przebiegła spokojnie, jak zwykle wydelegowano do "ochrony" absurdalną ilość funkcjonariuszy. W przyszłym tygodniu anarchiści ponownie staną przed sądem także za naruszenie miru domowego podczas ww próby zaskłotowania jednego z banków.

źródło: http://m.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/przed-sadem-za-rozbicie-namiotu.html