Poznań: anarchiści oskarżeni o "naruszenie miru" - rozprawa już w czwartek!
Informacje - Krajowe
wtorek, 29 lipca 2014 20:42
W czwartek, 31 lipca, o 10.45 w sądzie na ul. Młyńskiej odbędzie się rozprawa czterech aktywistów/ek Federacji Anarchistycznej oskarżonych o naruszenie miru domowego podczas akcji w obronie skłotu Od: Zysk (symbolicznej okupacji banku WBK). 

Przypominamy: 25 października 2013 roku w oddziale banku WBK (największego wtedy wierzyciela kamienicy zamieszkałej przez skłotersów) w centrum miasta, uczestnicy/czki FA zorganizowali pikietę połączoną z happeninigiem, podczas którego w banku rozstawiono namiot. Kilku protestujących zostało w namiocie, symbolicznie go zamieszkując, reszta wyszła na zewnątrz, gdzie rozpoczęła się pikieta. Na miejscu zjawiła się policja w pełnym rynsztunku, która otoczyła pikietujących. Bank zamknięto na klucz, obecnych wewnątrz działaczy/czki brutalnie wywleczono z namiotu, a następnie przewieziono na komisariat. Reszta demonstrantów/ek została spisana – policja rozbiła zgromadzenie, choć nie wezwała wcześniej do rozejścia się.
Zatrzymani zostali wypuszczeni po kilku godzinach – oskarżono ich m.in. o naruszenie miru domowego. Termin rozprawy był przekładany, tym razem na 31 lipca 2014.

Każda chętna osoba może wziąć udział w omawianej sprawie – 31 lipca, godz. 10.45, sąd na ul. Młyńskiej 1a, sala 106a – zapraszamy!!!

SOLIDARNOŚĆ NASZĄ BRONIĄ!