Poznań: Zapraszamy na wspólne pisanie listów do anarchistycznych więźniów!
Informacje - Krajowe
środa, 06 sierpnia 2014 12:21

Zachęcamy do solidaryzowania się z aktywistami, którzy odsiadują wyroki w wyniku represji wymierzonych w ruch anarchistyczny i działaczy/czki o antyautorytarnych poglądach.

Możecie włączyć się w działania Anarchistycznego Czarnego Krzyża m.in. pisząc list/pocztówkę do osadzonych.

Wszyscy oni usłyszeli wyrok podyktowany jedynie chęcią wymierzenia jak najdotkliwszej represji tym, którzy aktywnie sprzeciwiają się władzy, stawiając jej opór na ulicach, skłotach, uczelniach czy w zakładach pracy. Wielu z nich bezpośrednio doświadczyło brutalności państwa – nie tylko zostali uwięzieni przez jego instytucje ale też bywali bici, szykanowani, pozbawieni kontaktu z bliskimi czy adwokatem.

Wysłanie listu czy kartki z pozdrowieniami – nawet w języku nieznanym więźniowi – jest niezwykle cennym dla niego wyrazem wsparcia. Ważna jest bowiem świadomość, że wielu ludzi, także obcych, pamięta o Tobie i Twojej walce, która toczy sie równiez za murami więzienia. Poza tym wszystkie przesyłki, listy, pocztówki pokazują współwięźniom i strażnikom więziennym, że skazany nie jest sam co ma ogromne znaczenie – ogranicza represje dotykające aktywistę już za kratami oraz sprawia, że pobyt w zakładzie karnym staje się dla niego łatwiejszy do zniesienia.


Zapraszamy więc do wspólnego pisania listów i kartek do anarchistów i innych więźniów politycznych odsiadujących wyroki pozbawienia wolności w Polsce i na całym świecie.

Spotkanie odbędzie się w ramach Letniej Szkoły Aktywizmu w Anarchistycznym Klubie - Księgarni „Zemsta” w Poznaniu (ul. Fredry 5, piątek 08.08. 2014, godz. 16.00).


WPADAJCIE!