Poznań: Uprawomocnił się wyrok uniewinniający anarchistkę
Informacje - Krajowe
wtorek, 30 września 2014 12:30
Poznańska policja nie odwoła się od wyroku uniewinniającego anarchistkę Katarzynę Czarnotę. Uzasadnienie wyroku potwierdza, że oskarżenie było bezpodstawne. Wyrok uniewinniający poznańską anarchistkę własnie sie uprawomocnił.

O sprawie oskarżenia i późniejszego uniewinnienia aktywistki pisaliśmy tu i tu .

Anarchistka protestowała razem z innymi anarchistami przeciwko brutalności poznańskiej policji. Dzień wcześniej jeden z funkcjonariuszy poraził aktywistę prywatnym paralizatorem.

Choć Czarnota była tylko jedną z uczestniczek spontanicznego protestu, to policja uznała, że mu przewodziła. W czasie procesu okazało się jednak, że oskarżenie było bezpodstawne, a na winę anarchistki nie wskazują żadne dowody.
Są uniewinnił ją na początku września. Poznańska policja wystąpiła o pisemne uzasadnienie wyroku - to warunek, by się od niego odwołać.

Nawet funkcjonariusze, których na świadków wskazała sama policja, nie potwierdzili, by Czarnota przewodziła protestowi. Jedynie jednemu z policjantów "wydawało się", że tak było. Pozostali zasłaniali się niepamięcią. A jeden z nich powiedział, że kojarzy ją, ale ze zdjęć publikowanych w gazetach. Winy anarchistki nie potwierdziło też nagranie z protestu.

Adwokatka Katarzyny Czarnoty stwierdziła, ze anarchiści mają rację mówiąc, iż są nękani przez poznańska policję.

Policja nie będzie składać apelacji, ale postanowiła nie komentować sprawy, stwierdzając jednocześnie, ze wedle nich nie doszło do nadużyć ze strony funkcjonariuszy.

źródło: http://ack.most.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=382:pozna-uniewinniono-anarchistk-oskarona-o-qprzewodzenei-zgromadzeniu&catid=1:krajowe&Itemid=3