Warszawa: Syrena znaczy walka!
Informacje - Krajowe
wtorek, 14 października 2014 09:31
Kolejny skłot zagrożony!

17 października 2014 odbędzie się licytacja komornicza naszego domu – kamienicy przy ul. Wilczej 30 w Warszawie. 15 października 2014 komornik sądowy zaplanował oględziny dla potencjalnych kupców. Licytowana jest połowa udziałów w reprywatyzowanej kamienicy, które komornik przejął po poprzednich właścicielach-dłużnikach: Krzysztofie i Joannie Podsiadłych. Licytowani ‚właściciele’, po formalnym zakupie kamienicy, po prostu za nią nie zapłacili, jednak w okresie ich ‚własności’ wysiedlono wieloletnich lokatorów i pogorszono stan budynku.
Nie chodzi nam tylko o konkretne miejsce – obrona Syreny to jasny przekaz, że ludzie są gotowi się bić o swoje prawa. Wysiłek, który włożyłyśmy w tworzenie tego miejsca, inicjatywy, które tu działają, nasze życie i to miasto nie jest na sprzedaż!
Sytuacja jest bardzo poważna, ale jesteśmy pewne, że razem możemy wygrać.
-----------------------------------------
15 października o 15:30 wbijajcie na Wilczą 30 by razem z nami „przywitać” komornika i potencjalnych nabywców kamienicy, pokazać że jest nas równie dużo jak duży jest nasz opór. W tym czasie będziemy też kręcić teledysk, więc zabawne przebrania mile widziane ;)
------------------------------------------
17 października o 11:30 pod Sądem przy Marszałkowskiej 82, w którym ma się odbyć licytacja. Liczymy na silną mobilizację i foniczny terror! ;)
------------------------------------------
Niech obrona Syreny będzie sygnałem dla władz; i inspiracją dla ludzi, żeby stawiać opór – autonomiczny, oddolny i zdecydowany. Pokażmy wszystkim, że kupując Syrenę, kupujesz wielkie kłopoty!


Zobacz film

Wydarzenie na facebooku

Źródło: Syrena