Poznań: proces zatrzymanych po demonstracji w obronie skłotu Od:zysk
Informacje - Krajowe
czwartek, 27 listopada 2014 22:54
27 listopada miała się odbyć rozprawa dwóch aktywistów zatrzymanych po demonstracji w obronie poznańskiego skłotu Od:zysk. Dwie osoby – jedna z Warszawy, druga z Poznania – w wyniku prowokacji policyjnej zostały wtedy przewiezione na komisariat na al. Marcinkowskiego.

Dzięki pikiecie solidarnościowej, mającej charakter okupacji komisariatu, obydwie szybko wypuszczono, wysuwając jednak przeciwko nim zarzuty m.in. stawiania czynnego oporu przy zatrzymaniu oraz stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Rozprawa została odroczona, gdyż adwokatka jednego z oskarżonych – który został doprowadzony do sądu na ul. Młyńskiej z aresztu w Radomiu – nie zdołała zapoznać się dokładnie z aktami sprawy oraz ustalić z oskarżonym linii obrony. Było to spowodowane koniecznością zmiany obrońcy na krótko przed rozpoczęciem się procesu.

Aktywista, którego przewieziono z Radomia w najbliższym czasie zostanie ponownie umieszczony w tamtejszym areszcie, gdzie zostanie do 18 grudnia. Kolejna rozprawa odbędzie się 15 stycznia 2015 r. o godz.10:30 w sali nr 141.