Grecja: transfery więźniów politycznych do placówki „Typu C”
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 19 stycznia 2015 13:38
Greckie władze rozpoczęły proces transferu więźniów politycznych do nowej placówki tzw. „maksymalnego bezpieczeństwa”, lub inaczej „Typu C” w Domokos. Jako pierwszy, jeszcze w grudniu, trafił tam ponownie schwytany Nikos Maziotis (WR).

W dniu 2 stycznia 2015, ten sam los spotkał członków organizacji 17 Listopada – Dimitrisa Koufontinasa, Alexandrosa Giotopoulosa i Vasilisa Tzortzatosa – a także Kostasa Gournasa (WR) oraz anarchistów Giannisa Naxakisa i Grigorisa Sarafoudisa. Towarzysz Sarafoudis przebywa jednakże chwilowo w Korydallos ze względu na jego zbliżający się proces w sprawie napadu na bank w Filota.

Dzień później, nocą, uwięzieni członkowie KKO – Gerasimos Tsakalos i Christos Tsakalos – zostali usunięci ze skrzydła A więzienia Korydallos, a następnie umieszczeni w lochu znajdującym się w podziemiach skrzydła dla kobiet (zarezerwowanym wcześniej dla członków organizacji 17 Listopada). Stało się tak prawdopodobnie ze względu na domniemane powiązania towarzyszy z Angeliką, ściganą obecnie za kontakty z Xirosem. Oczekuje się, iż towarzysze również trafią do Domokos, lecz nie wiadomo, kiedy może to nastąpić.

Jako ostatni, bo dopiero 9 stycznia, do lochu w Domokos wtrącony został Christodoulos Xiros, schwytany przez policję po zasadzce w Anavysos. Towarzysz pozostaje silny. Odmawia współpracy z władzami, utrzymując swoje rewolucyjne zasady oraz nieugięte stanowisko wobec ucisku i systemu kapitalistycznego.

Uwięzieni towarzysze muszą za wszelką cenę uniknąć izolacji, a nowe więzienia Typu C oraz reżim, który powołał je do życia muszą być świadkami naszej odpowiedzi. Nie możemy zostawić na pastwę losu kilku pokoleń bojowników, by stali się trofeami w rękach władzy. Solidarność oznacza utrzymywanie wspólnego frontu, dbanie o ciągłość. Ataki podtrzymują walkę. Zapobiegają zdławieniu ognia poprzez stagnację współczesnego życia. Walka zbrojna jest słusznym wyborem w rewolucyjnej i powstańczej wojnie przeciwko zastanemu porządkowi. Bandytami i terrorystami są Ci, którzy reprezentują kapitał i państwo, którzy zanieczyszczają środowisko, niszczą ziemię, zubożają miliardy ludzi oraz planują niezrównaną dominację i rządy elity.

To nie koniec, walka dopiero się rozpoczyna…


Źródło: grecjawogniu.info