Rosja: Złóżcie życzenia urodzinowe Aleksiejowi Sutudze („Sokratowi”)!
Informacje - Zagraniczne
sobota, 24 stycznia 2015 11:08

Dziś, 24. stycznia, Aleksiej kończy 29 lat. Swoje urodziny nasz towarzysz obchodzi w więzieniu, Przypomnijmy, że we wrześniu minionego roku, Aleksiej Sutuga został skazany na 3 lata i miesiąc kolonii karnej o normalnym rygorze na podstawie oskarżenia o popełnienie przestępstwa chuligaństwa dokonanego przez grupę osób. Według słów samego Aleksieja, 2. stycznia 2014 roku razem ze znajomą wracając ze spotkania natrafili po drodze na awanturującą się grupę. Aleksiej wdał się w bójkę, próbując uspokoić awanturujących się, z których jeden posiadał atrapę .

Sprawa, abstrahując od paragrafu, ma polityczny charakter, a uczestnicy bójki nie ukrywali swoich skrajnie prawicowych poglądów.

Bardzo ważne jest wsparcie dla Aleksieja właśnie w tym ciężkim okresie życia. Pomoc jest niezbędna także jego rodzinie, wychowują oni bowiem nieletniego syna.


1) Możecie złożyć życzenia Aleksiejowi, pisząc mu list albo przysyłając pocztówkę na adres:

ФКУ СИЗО-2 УФСИН России по г.Москве 127055, Москва, ул. Новослободская д. 45, Сутуге Алексею Владимировичу, 1986 г.р. (możliwe, że ten adres szybko się zmieni)
2) Zaopatrzyć się w niezbędne towary w specjalistycznym sklepie i zamówić ich dostawę dla Aleksieja: https://2.skladsizo.ru/catalog

3) Przelać środki pieniężne w dowolnej ilości Aleksiejowi i jego rodzinie. Nr konta: 4276 3800 4603 9843 (Сутуга Ольга Николаевна)

4. http://rosuznik.org/write-letter - możecie napisać list Aleksiejowi


Źródło: ACK Irkuck