ACK: die last; płyta benefitowa na ACK, edycja specjalna, limitowana!
Informacje - Krajowe
poniedziałek, 26 stycznia 2015 11:20

Płyta dedykowana ludziom, których nieszczęścia lub rozpacz, gniew, upodlenie i beznadziejna nędza uczyniły tak podatnymi na idee wolności, że zawładnęła nimi w całości i pchnęła ich do czynu. Kiedyś, teraz lub w przyszłości.”

To ich pierwszy materiał wydany w 2001 roku tylko na kasecie. Najnowsze, specjalne wydanie ich debiutu na LP ma nieco zmienioną okładkę, a dochód z jej dystrybucji przeznaczony zostanie na obronę prawną represjonowanych aktywistów. Przygotowane w kooperacji z OZZIP, FA, Pracownia Sitodruku Rozbrat.

Die Last – polski zespół emo/hardcore założony w 1994 roku w Trójmieście. Zespół był jednym z czołowych zespołów sceny alternatywnej w Polsce. Jako jedni z pierwszych adaptowali cechy muzyki emo do swoich utworów. Pasję łczyli z politycznym zaangażowaniem, czynnym wsparciem i aktywnością polityczną w ramach Federacji Anarchistycznej i Inicjatywy Pracowniczej.


Zespół wydał trzy płyty. Największe inspiracje muzyczne zespołu to Husker Du i Leatherface.


alt


Strona A

1. jesień

2. pokaż mi nadzieję

3. musisz walczyć

4. z kuchni mgła

5. zamknięte oczy

6. barwy

7. siostro


Strona B

8. patrzę na ciebie

9. wojownicy tęczy

10. die last

11. obietnica

12. poniedziałek

13. landwehrkanal 1919

14. w krzywym zwierciadle

Na LP znajdują się nagrania wydane pierwotnie na kasecie w 2001 roku oraz 3 dodatkowe utwory z próby z 1999 roku. Nową okładkę wykonał Stan, remasterem materiału zajął się Adam z warszawskiego studia Fonia http://studiofonia.pl/.

Płyta ukazała się w wyniku kooperacji No Pasaran Records oraz 83 Records.

Jeśli jesteście zainteresowani posiadaniem tej płyty piszcie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.