Lublin: ciąg dalszy sprawy antyfaszystów
Informacje - Krajowe
czwartek, 06 sierpnia 2015 14:21
1 marca 2013 roku grupa nacjonalistów wracająca z demonstracji zorganizowanej na cześć skrajnie prawicowych bojówkarzy z NSZ została zaatakowana przez zamaskowanych członków Antify. Do ataku doszło w pobliżu Ogrodu Saskiego. Dla nacjonalistów było to dość traumatyczne przeżycie, byli posiniaczeni, a jeden z nich miał złamany nos.

Członkowie Antify nie zauważyli jednak znajdującej się w pobliżu kamery monitoringu miejskiego, dzięki której na miejscu pojawił się policyjny patrol zatrzymując 5 osób. Nacjonaliści chętnie pomogli funkcjonariuszom i złożyli szczegółowe zeznania.

W styczniu 2015 r cała piątka została skazana na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata i grzywny w wysokości 1000 zł. Obecnie jednak sąd apelacyjny uchylił wyrok wobec dwójki z nich na podstawie tego iż nie zostali rozpoznani przez ofiary, nie przyznali się do winy, a jedynym dowodem świadczącym o ich winie była notatka urzędowa sporządzona w trakcie trwania procesu. W przypadku tych dwu osób sprawa zostanie ponownie rozpatrzona przez sąd okręgowy. Sąd apelacyjny uwzględnił także apelację prokuratora, który domaga się węższej kwalifikacji czynu z pobicia z powodu światopoglądu politycznego na pobicie z powodu przynależności politycznej.Źródło: grecjawogniu.info