Rosja: Sprawa Rusłana
Informacje - Zagraniczne
piątek, 23 października 2015 11:34

Rusłan, Antyfaszysta z Wołogdy, jest oskarżony według sfabrykowanej sprawy o grabież (p.g” cz. 2 art. 161 KK FR). Według oskarżenia Rusłan miał pobić miejscowego nazistę koszem na śmieci, a później zabrał mu pieniądze. Przy tym, podczas konfrontacji nazista nie wskazał, iż właśnie Rusłan rzucał w niego stalowym koszem i nie pamiętał, że Rusłan wyciągnął mu z kieszeni rzekome 7800 rubli.


Ofiara - 29-letni nazista Włodzimierz Smirnow - w 2014 r. zmienił nazwisko na Wilhelm Wejhaupt. Na nagraniach emitowanych w telewizji NTW (https://www.youtube.com/watch?v=kByjoQMXPeM) Smirnow-Wejhaupt przyznaje się, iż jest administratorem grupy społecznościowej „Misanthropic Division”, która wspiera ukraińskich nazistów walczących w strefie ATO (http://ssmirnoff.livejournal.com/2810673.html?thread=27644209).

Niedługo przed wywiadem FSB znalazła podczas przeszukania u Smirnowa granat F-1,  nazista dostał wtedy wyrok w zawieszeniu. Wcześniej Smirnow był sądzony za przestępstwa przeciwko osobie i handel amunicją. Biorąc pod uwagę fakt, iż cały czas pozostaje na wolności, są powody, żeby uważać, iż współpracuje ze służbami.Rusłan potrzebuje teraz wsparcia

Pieniądze na adwokata można przekazywać przez ACK-Moskwa. Źródło: ACK Moskwa