Hiszpania: Operacja 'Lód'. Nowy represyjny cios w Madrycie
Informacje - Zagraniczne
sobota, 07 listopada 2015 14:42

W zeszłym tygodniu 9 towarzyszy i towarzyszek aresztowano w Barcelonie i Manresie. Jedna z aresztowanych osób musiała pozostać w areszcie [Enrique Costoya Allegue], a reszta na wolności oczekuje na proces, który jest rozszerzeniem operacji Pandora oraz łączy się z prewencyjnym aresztem dla Monicy i Francisco. Wczoraj, 4 listopada obudził nas nowy cios – Operacja 'Lód', w której aresztowano 5 towarzyszy[ek] z kolektywu Straight Edge Madrid. Po raz kolejny władze wymierzyły nam cios.

Domniemana przynależność do organizacji przestępczej nacelowanej na terroryzm, powodowanie szkód i apologia terroryzmu.

Siepacze z Brygady Informacyjnej Policji Narodowej mówią, że znaleźli sprzęt do produkcji materiałów wybuchowych, proch strzelniczy i instrukcje do robienia bomb.

Zarzuca się zatrzymanym odpowiedzialność za atak z użyciem urządzeń zapalających przeciwko czterem oddziałom banków w Madrycie oraz inne akcje w Barcelonie. Dodatkowo, zwyczajowo, oskarżono ich o związek z GAC (Grupos Anarquistas Coordinados) – Skoordynowane Grupy Anarchistyczne.

W tym wypadku, zarekwirowano dokumenty i propagandę dotyczącą grup Anarchistycznych – co było potwierdzeniem ich skoordynowanego związku, ze szczególnym odniesieniem do towarzyszy aresztowanych 30 marca zeszłego roku w operacji Pinata.

Tak to jest w państwie hiszpańskim – operacja po operacji i kolejne wymierzone w nas ciosy. Ale cokolwiek nie zrobią, nie sprawią, że przestaniemy walczyć.

Wolność dla anarchistycznych więźniów!

Solidarność z represjonowanymi!

Winni, czy niewinni, po prostu anarchiści[tki]!

Śmierć państwu – niech żyje anarchia!!!!!


Źródło: ContraMadriz


Napisz do więźnia:

Enrique Costoya Allegue
CP Madrid V Soto del Real
Ctra M-609, km3,5 Módulo 15
28791 Soto del Real (Madrid)
Hiszpania