USA: Starcia antyfaszystów z Ku Klux Klanem w Kalifornii
Informacje - Zagraniczne
środa, 02 marca 2016 12:33
27 lutego w miejscowości Anaheim niedaleko Los Angeles w Kalifornii doszło do starć między Ku Klux Klanem a antyrasistami, którzy przybyli na miejsce ich pikiety informacyjnej, która odbywała się w dzielnicy zamieszkanej w większości przez Latynosów.

Antyfaszyści pojawili się na miejscu tuż przed rozpoczęciem zgromadzenia KKK i zaatakowali jej uczestników oraz zniszczyli ich samochody. Podczas przepychanek troje antyrasistów zostało rannych, jedna osoba została dźgnięta nożem, jedna kijem od flagi, natomiast kolejna została zaatakowana niezidentyfikowanym narzędziem. Cała trójka czuje się dobrze i ich stan jest stabilny. Policja aresztowała 13 osób z obydwu grup.

Członkowie KKK zostali wypuszczeni z aresztu jako pierwsi, gdyż policja doszła do wniosku, iż działali oni w samoobronie, natomiast siedmioro antyfaszystów nadal (2.03.2016) pozostaje w areszcie i oczekuje na postawienie zarzutów, mimo że to faszyści zaatakowali ich niebezpiecznymi narzędziami. Bez wątpliwości policja zareagowałaby w zupełnie inny sposób, gdyby to osoba o ciemniejszym kolorze skóry zaatakowała kogoś nożem, jednak KKK znane z tego, że od lat ma silne koneksje z amerykańską policją.

Losy antyfaszystów aresztowanych i rannych w Anaheim można śledzić na profilu Copwatch Santa Ana https://www.facebook.com/cwsantaana/?fref=ts . Obecnie zbierane są fundusze na obronę prawną oraz pokrycie rachunków medycznych dla osób zaangażowanych w sobotnie zajścia.


alt