Czechy: Apel o solidarność międzynarodową!
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 12 czerwca 2016 19:11

W imieniu Czeskiego Anarchistycznego Czarnego Krzyża oraz Kolektywu AntiFenix, wzywamy Was do międzynarodowej akcji solidarnościowej przeciw represjom wobec anarchistów w tak zwanej Czeskiej Republice. Fala represji odbywa się pod kryptonimem "Operacja Fenix" w wyniku której 8 osobom postawiono zarzuty działań terrorystycznych. Części grozi wyrok dożywocia,większości nieustające dręczenia ze strony policji, przesłuchania, naloty, konfiskaty mienia.

Nasze wezwanie do solidarności ma na celu wsparcie wszystkich represjonowanych anarchistów, ale w szczególności Martina, który został zatrzymany i oskarżony o atak terrorystyczny. Martin od prawie 14 miesięcy przebywa w zamknięciu. Przetrzymywany jest w przerażających warunkach, a ostatni wniosek prokuratora o wydłużeniu aresztu doprowadził Martina do podjęcia strajku głodowego.


Wzywamy Was abyście (szczególnie w miejscach, gdzie macie dostęp do czeskich placówek dyplomatycznych) udowodnili, że granice nie są w stanie powstrzymać anarchistycznej solidarności.


Mimo, że angielski Martina nie jest zbyt dobry, na pewno bardzo ucieszą go wszelkie listy wsparcia słane pod adres:

Martin Ignačák 10.8.1986

V.V. Praha – Pankrác

P.O.BOX – 5

Praha 4

140 57

źródło: antifenix.noblogs.org

Zapisz