Warszawa: Pikieta przeciw nękaniu lokatorów przez czyścicieli i policję
Informacje - Krajowe
sobota, 19 listopada 2016 15:17
altPikieta przeciw nękaniu lokatorów przez policje i czyścicieli

Wtorek, 22 Listopada,
godzina 17:30, pod Komendą Rejonową Policji Warszawa IV ul. Żytnia 36, Warszawa

Precz z policją i czyścielami!


Nie widać końca próbom terroryzowania lokatorów z Anielewicza, w czym prym wiodą policjanci z Żytniej. Dzisiaj [18.11] rodzina została wezwana na policję, w związku z... anonimowym telefonem do pobliskiego OPSu. Jakiś życzliwy sąsiad bądź sąsiadka (jedno z mieszkań na klatce służy za kryjówkę dla czyścicieli) zgłosiła, że dzieci spędzają mało czasu z rodzicami w mieszkaniu. Cóż, mieszkanie to coraz mniej spełnia normy mieszkaniowe, skoro nie posiada drzwi, a ściany pachną gazem pieprzowym rozpylanym przez czyścicieli.

Dzieci postawiono w obliczu ciągłej przemocy, którą policja miała obowiązek przerwać już w sierpniu, po pierwszych próbach włamania i nękania lokatorów. Zaniepokojona policja przesłuchała matkę rodziny, każąc jej udowodnić dobrostan dzieci. Nie przyszło im do głowy przesłuchać nękających rodzinę właścicieli mieszkania, którzy zlecili usunięcie drzwi, spryskanie mieszkania i jego mieszkanek gazem pieprzowym i wielokrotnie nachodzili rodzinę w towarzystwie wynajętych opryszków. Co więcej, podczas poprzedniego zdarzenia, gdy nasłane zbiry straszyły rodzinę ogniem z palnika i zagazowały mieszkanie, policja wezwana na miejsce w ogóle odmówiła przyjęcia zgłoszenia. Stróże prawa jak zwykle udowadniają, że ich rolą jest zastraszanie biednych w imię interesów posiadających. Kto jest winny temu, że dzieci nie mogą mieszkać z rodzicami w bezpiecznych warunkach? Gnębiona bezprawnymi napaściami rodzina czy właściciele-mafiozi? To proste pytanie, jak wiele innych w tej sprawie, ma z góry określoną odpowiedź. Jak widać systemowy dziki kapitalizm i rasizm w środowisku muranowskiej policji mają się świetnie i dopełniają się nawzajem.

Wykrzyczmy stanowcze NIE mafijnym praktykom właścicieli ochranianych przez policję! We wtorek 22 listopada o godzinie 17:30 pod komisariatem na ulicy Żytniej 36 zapraszamy na protest wobec terroru lokatorów pod osłoną policji. Bądźmy tam, ich sprawa to nasza sprawa!!

Wydarzenie na FB

Więcej o sprawie rodziny z Anielewicza na syrena.tk