Białoruś: Wyroki w sprawie mińskich antyfaszystów
Informacje - Zagraniczne
środa, 22 marca 2017 11:51

Zapadły wyroki w sprawie mińskich antyfaszystów, kiboli „Partyzanu” (MTZ-RIPO)

Ilyja Valavik – 10 lat więzienia (złośliwe chuligaństwo, kierowanie niezarejestrowanymi organizacjami ( chuligańskimi bojówkami MTZ-RIPO)

Arciom Kravchanka i Vadzim Chertovich – 12 lat więzienia ( złośliwe chuligaństwo,

„handel narkotykami”, czyli zakupienie kilku gram zielska dla własnego użytku)

Vadzim Bojka i Filip Ivanov - 4 lata więzienia ( złośliwe chuligaństwo)

Zmicier Cechanovich – 6 lat więzienia ( złośliwe chuligaństwo)

Białoruskie państwo faszystowskie wymierzyło antyfaszystom od czterech do dwunastu lat kary pozbawienia wolności, za wybitą szybę o wartości 10$, w ramach karnego postępowania za czyny, w których nikt nie ucierpiał. Jest to kara za sam fakt istnienia, za stwarzanie potencjalnego zagrożenia w aktualnych i przyszłych protestach. Pomimo deklarowanego antyfaszyzmu i kultu „zwycięstwa” w Drugiej Wojnie Światowej – białoruskie państwo wyraźnie przejawia faszystowskie skłonności. Do państwowej telewizji zapraszani są przywódcy faszystowskiego ośrodka „Nomus”, różne faszystowskie organizacje wspierają od  20 lat reżym Łukaszenki – od PHE ( „Rosyjska Jedność Narodowa”) do Rumola ( „ Ruś młoda”). To właśnie przeciwko nim bardzo aktywnie walczyli antyfaszystowscy kibice „Partyzanu”.

Zachęcamy do akcji solidarnościowych oraz materialnej pomocy więźniom i ich rodzinom. Do przykładu – żona Ilji Valavika urodziła córkę podczas śledztwa ( wcześniej niemal poroniła w wyniku włamania się specjalnej jednostki policyjnej do mieszkania skazanego, wiosną 2016r.) i teraz będzie musiała sama zajmować się dzieckiem. Rodzice Vadzima Bojki są niepełnosprawni, przed uwięzieniem Vadzim opiekował się nimi.

Pomoc można kierować na konto bankowe żony Ilji Valavika Елена Воловик (Elena Volovik) 9112000161898123 Беларусбанк (Belarusbank) UWAGA: Jest to opcja jedynie dla osób zamieszkujących na terenie Białorusi. Prosimy nie wpłacać pieniędzy z polskich kont bankowych!

Solidarność naszą bronią!

Źródło: https://abc-belarus.org,  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1249748671787105&id=1159516170810356&substory_index=0