Warszawa: program Dni Antywięziennych. Benefit na A-FUND
Informacje - Krajowe
środa, 17 października 2018 10:25
5. Dni Antywięzienne są akcją benefitową na International Anarchist Defens Fund (A-Fund).

A-Fund to międzynarodowy projekt, który zapewnia pomoc finansową anarchist.k.om mierzącym się z represjami, procesami, uwięzieniem lub znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej z uwagi na prowadzoną działalność polityczną i/lub poglądy.

Dowiedz się więcej ze strony afund.antirep.net/, lub z opisu dostępnego na naszej stronie.


PROGRAM 5. DNI ANTYWIĘZIENNYCH:


PIĄTEK, 26 października

19:30
spotkanie i prezentacja o represjach w rosji – jak władza wykreowała anarchistów-terrorystów, jakie stosowała metody represji i propagandy, jak sytuacja wygląda dzisiaj. Spotkanie dla osób, które znają już historię tak zwanej “Sieci”, jak i dla tych, które jeszcze o tym nie słyszały.

pisanie listów do uwięzionych z wprowadzeniem dla tych osób, które piszą po raz pierwszy

+ distro ACK – publikacje, biuletyny, koszulki, naszywki

___

SOBOTA, 27 października

13:30
– warsztat “O co chodzi z kulturą bezpieczeństwa?” – od początku XXI wieku w europie zauważalnie wzrosła skala represji i inwigilacji wymierzonych w aktywistki i aktywistów. Podczas spotkania podamy przykłady największych operacji policyjnych i przybliżymy ideę kultury bezpieczeństwa. Nie planujemy nikogo straszyć, pokażemy natomiast, że zmiana już choćby kilku zachowań może zminimalizować potencjalne zagrożenie

15:00
– warsztat “Poznaj swoje prawa”, czyli ABC demonstracji, jak zachowywać się w przypadku kontaktu z policją lub w razie aresztowania, wstęp do kodeksu karnego i wykroczeń – jak poradzić sobie, gdy stajesz przed sądem?

17:00
– prezentacja Anarchist Defence Fund. Anarchist Defence Fund (A-Fund) to międzynarodowy projekt, który zapewnia pomoc finansową anarchist.k.om mierzącym się z represjami, procesami, uwięzieniem lub znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej z uwagi na prowadzoną działalność polityczną i/lub poglądy. Przyjdź na prezentację i dowiedz się o nich więcej!

17:30
– prezentacja “Libertarian justice. Alternatywy wobec systemu sądowego” – wierzymy, że możliwe są alternatywy i ruch wolnościowy może je wypracować, pora zacząć rozmowę na ten temat

– koncert Zatrata, Useless, Nonsanto

– benefitowe dziary

+ pisanie listów do uwięzionych i distro ACK

___

NIEDZIELA, 29 października

18:00
Wolny Kadr – czyli antywięzienny i antyrepresyjny pokaz filmu-niespodzianki, będącego analizą wydarzeń z lipca zeszłego roku w Hamburgu.

26-28 października 2018
Warszawa, ADA Puławska (ulica Puławska 37)

Ostrzegamy, że program może się jeszcze odrobinę zmienić, ale obserwujcie wydarzenie na facebooku lub stronę przeciwkowiezieniom.noblogs.org gdzie bedziemy publikowaly szczegóły Dni Antywięziennych i dokładniejsze opisy wydarzeń.