Międzynarodowa lista więźniów potrzebujących wsparcia
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 21 lutego 2011 13:55
Uwzględnienie wszystkich więźniów czy jakichkolwiek działań na poniższej liście ma jedynie służyć celom informacyjnym i przez żadną organizację państwową czy przez kogokolwiek nie powinna być interpretowana jako przedstawienie naszego aktywnego wsparcia dla ich działań lub wymienionych inicjatyw. Anarchistyczny Czarny Krzyż Bristol wierzy, że każdy ma prawo aby wyrobić sobie swoje własne zdanie, a każdy więzień czerpie korzyści z kontaktu ze światem zewnętrznym.

Lista została złożona z różnych źródeł i uznajemy, że każdy więzień na niej wymieniony potrzebuje politycznego wsparcia i przyjmie je. Bardzo się staramy, aby ta lista była jak najaktualniejsza i pozbawiona błędów, ale nie możemy zagwarantować 100% prawdziwości, ani że każdy więzień oczekujący politycznego wsparcia został uwzględniony. Mile widziane są wszelkie poprawki i dalsze informacje, jeśli ktoś takowymi dysponuje.

UWAGI DOTYCZĄCE PISANIA LISTÓW (ACK Bristol):
- zawsze zamieść na kopercie i w liście lub na kartce pocztowej adres zwrotny;
- dla więźniów w Wielkiej Brytanii zawsze umieść na kopercie i na każdej kartce papieru/przedmiocie w tej kopercie ich nazwisko i numer więzienny; Umieść w przesyłce zaadresowaną kopertę zwrotną wraz ze znaczkiem, jeżeli oczekujesz odpowiedzi, więźniowie mają ograniczony dostęp do różnych środków jak i do znaczków pocztowych;
- twój list zostanie przeczytany przez władze więzienne więc unikaj umieszczania prowokacyjnych obrazów, haseł, tekstu i wszystkiego co może przysporzyć więźniowi kłopotów;
- nie wysyłaj żadnych książek itp. bez wcześniejszego uzgodnienia tego z więźniem. (Zobacz również na naszej stronie: Poradnik - listy do więźniów)

WYSPY BRYTYJSKIE

John Bowden (6729) HMP Perth, 3 Edinburgh Rd, Perth PH2 8AT
Przeciwnik szkockich więzień długoterminowych, który spędził w więzieniu całe swe dorosłe życie od 1982 r., po tym jak został uznany winnym morderstwa. Upolityczniony dzięki więziennym doświadczeniom, przeżył długie okresy izolacji, brutalnych pobić i traktowania zaliczanego do tortur. Jest jednym z najwymowniejszych i najgłośniejszych brytyjskich więźniów-pisarzy i wielkim obrońcą praw więźniów.
Uaktualnienie: Johna przeniesiono bez ostrzeżenia do Perth wiosną 2010 r. Nadal walczy o uczciwe przesłuchanie w sprawie zwolnienia warunkowego.

Ben Gunn (A8761AN) HMP Shepton Mallet, Cornhill, Shepton Mallet, Somerset BA4 5LU.
Dożywotni skazaniec, który odsiedział już 31 lat, pomimo wyznaczonego mu minimalnego czasu odbywania kary więzienia na 10 lat, głównie z powodu toczonej przez niego walki o prawa więźniów. Był na dachu więzienia Horfield (red.: dzielnica Bristolu) w czasie więziennych rozruchów w kwietniu 1990 r. Prawnik więzienny dążący do ustanowienia Stowarzyszenia Więźniów (związku więźniów). Dostał właśnie rekomendację do zwolnienia warunkowego, niestety jednocześnie stwierdzono u niego nowotwór! Więcej: http://prisonerben.blogspot.com/

Sheree Wilson (A0353AQ) i Aminata Camara, HMP Holloway, Parkhurst Rd, Londyn, N70NU.
Uwięzione w HMP Holloway od lutego 2010 r. za udział w strajku głodowym w Centrum Zatrzymań Imigrantów Yarl's Wood.
Uaktualnienie: Denise McNeil umożliwiono wyjście za kaucją w styczniu, dwie pozostałe kobiety nie dostały takiej szansy. Prosimy o pisanie do nich. Info: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i http://www.ncadc.org.uk/campaigns/DeniseMcNeil.html

Prawa zwierząt – SHAC Operacja Achilles 2007 (UK) [Stop Huntingdon Animal Cruelty (Stop Okrucieństwu Zwierząt w Laboratoriach Huntingdon); międzynarodowa kampania zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii przeciwko doświadczeniom na zwierzętach w największym w Europie laboratorium Huntingdon].

Gregg Avery (A4874AD) HMP Coldingly, Shaftesbury Road, Bisley, Woking, Surrey GU24 9EX.
Inicjator międzynarodowej kampanii SHAC, skazany na 9 lat więzienia. Urodziny: 5 grudnia.

Natasha Avery (A5180AD) HMP Send, Ripley Road, Woking, Surrey GU23 7LJ.
Inicjatorka międzynarodowej kampanii SHAC, skazana na 9 lat więzienia. Urodziny: 28 grudnia.

Heather Nicholson (A3158AJ) HMP Foston Hall, Foston, Derby, Derbyshire, DE65 5DN.
Inicjator międzynarodowej kampanii SHAC, skazany na 11 lat. Urodziny: 30 stycznia.

Gavin Medd-Hall (A3624AD) HMP Coldingley, Shaftesbury Road, Bisley, Surrey GU24 9EX.
Skazany 21 stycznia 2009 r. na 8 lat więzienia w związku z kampanią przeciwko Huntingdon Life Sciences. Urodziny: 20 marca.

Gerrah Selby (A2014AD) HMP Downview, Sutton Lane, Sutton, Surrey SM2 5PD.
W styczniu 2009 r. Gerrah została skazana na 4 lata więzienia. Zarzuty dotyczyły Huntingdon Life Sciences. Urodziny: 26 lutego.

Dan Wadham (A5705AA) HMP Camp Hill Newport, Isle of Wight PO30 5PB.
21 stycznia skazany na 5 lat więzienia w związku z kampanią przeciwko Huntingdon Life Sciences. Urodziny: 3 lutego.

Sprawa SHAC 6

Sarah Whitehead (VM7684) I Nicola Tapping (HK9804) – HMP Bronzefield, Woodthorpe Road, Ashford, Middx, TW15 3JZ.
Skazane 25.10.2010 na odpowiednio 6 lat oraz 15 miesięcy więzienia. Urodziny: 12 lutego i 9 maja.
Uaktualnienie: Nicole Vosper została zwolniona 14.12.2010

Tom Harris (A8086AX) i Jason Mullen (A8076AX) - oboje w HMP Winchester, Romsey Road, Winchester, Hampshire, SO22 5DF.
Oboje skazani 25/10/10 na odpowiednio 4 i 3 lata więzienia. Urodziny: 21 Maja i 1 Maja.

Inni więźniowie skazani w związku z walką o prawa zwierząt (Zobacz: http://www.arprisoners.org/ & http://www.alfsg.org.uk/)

Jonny Ablewhite ( A5750AH) HMP Hewell, Hewell Lane, Redditch, Worcs B97 6QS.
Jonny przebywa w więzieniu od września 2005, skazany na 12 lat za spisek w związku z  Newchurch Guinea Pigs Campaign (Kampanią przeciwko wykorzystywaniu świnek morskich w badaniach w Newchurch). Urodziny: 27 stycznia.

Kerry Whitburn (TB4886) HMP Lowdham Grange, Lowdham, Nottingham, NG14 7DA.
Przebywa w więzieniu od Września 2005, skazany na 12 lat za próbę szantażu rolnika który dostarczał świnki morskie do wiwisekcji. Urodziny: 18 Kwietnia.

Więcej informacji o więźniach:
http://www.spiritoffreedom.org.uk
http://www.brightonabc.org.uk
http://www.alfsg.org.uk/


EUROPA

BIAŁORUŚ

Nikolai Aleksandrovich Dedok- Tyurma N. 8, ul. Sovetskaya 22a, 222160 Zhodino, Minskaya oblast, Belarus
Aleksander Frantskevich- k.46 SIZO-1, ul.Volodarskogo 2, 220050 Mińsk, Belarus
Maksim Vetkin - SIZO-1, ul. Volodarskogo 2, 220050 Minsk, Belarus
Ihar Alinevich - c/o P.O. Box 8, Glavpochtampt, 220050 Minsk, Belarus

Czterech anarchistów/aktywistów stanęło przed sądem po fali represji ze strony państwa białoruskiego w związku z wyborami prezydenckimi 19 grudnia (po których aresztowanych było dużo więcej - co najmniej 20 osób jest dalej w więzieniu). Mimo że oskarżeni są tylko o drobne czyny, muszą zmierzyć się z wyrokami nawet do 6 lat więzienia.
Więcej informacji: http://www.avtonom.org/en/node/14410

BUŁGARIA

Jock Palfreeman – Więzienie Centralne w Sofii, 21 General Stoletov Boulevard, Sofia 1309, BUL.
Jock jest australijskim anty-faszystą, współpracującym z Bristolem. W Grudniu 2009 dostał 20 lat za morderstwo i usiłowanie zabójstwa 2 bułgarskich kiboli-rasistów. Jock oświadcza, że działał w obronie własnej przeciwko 15 osobowej grupie. Spędził 2 lata w areszcie przed wydaniem wyroku. Kiedy będziesz pisał list nie naklejaj i nie rysuj anarchistycznych symboli, ponieważ wtedy list do niego nie dotrze. Byłby wdzięczny za książki polityczne jeśli możesz wysłać jakieś.
Uaktualnienie: Proces odwoławczy od wyroku skończył się 19 stycznia, teraz czeka na decyzje sędziego. Informacje: http://anarchistsolidarity.wordpress.com/

FRANCJA

Sprawa Tarmac 9 (patrz: http://czsz.bzzz.net/node/2425)
Po aresztowaniu 9 osób 11 listopada 2008 przez francuską policję anty-terrorystyczną, głównie w Tarmac, zostały one oskarżone o udział w „przestępczym stowarzyszeniu w celu działań terrorystycznych” w związku z sabotażem linii kolejowych. Punktem centralnym sprawy jest ich domniemane autorstwo książki pt. „L'Insurrection qui vient” [Nadchodząca Insurekcja (The Coming Insurrection)]. Trudno dotrzeć do aktualnych szczegółów, jednak wydaje się, że wszyscy zostali zwolnieni za kaucją, aczkolwiek policyjne śledztwo trwa nadal. Uaktualnienia są mile widziane! Info: http://www.soutien11novembre.org/ i http://tarnac9.wordpress.com/. Można też pisać na adres: Comité de soutien aux inculpés de Tarnac, le bourg, 19170 Tarnac, France

NIEMCY

Thomas Meyer-Falk, JVA Bruchsal, Zelle 3117, Schoenbornstr. 32, 76646 Bruchsal, Germany
Skazany w 1996 r. na 15 lat i 9 miesięcy  za obrabowanie banku w celu zdobycia funduszy.
Uaktualnienie: od 2007 r. apelacja o warunkowe zwolnienie nie została przyjęta (po dwóch trzecich wyroku). Potrzebne wsparcie, ale listy są cenzurowane, tak więc piszcie z rozwagą i nie w imieniu jakiejkolwiek grupy. Więcej informacji: http://www.freedom-for-thomas.de/

Skłotersi z Monachium

Trzech młodych skłotersów odsiaduje pięcioletnie wyroki za rzucanie kamieniami w policję, która eksmitowała ich skłot w 2007 r. Działanie, które zostało wyolbrzymione przez władze do oskarżenia o usiłowanie zabójstwa:
Lukas Winkler, Marktplatz 1, 96157 Ebrach, Niemcy
Stephanie Träger, JVA Aichach, Münchner Strasse 33, 86551 Aichach, Niemcy
Sven Maurer, Marktplatz 1, 96157 Ebrach, Niemcy

Więcej informacji na http://www.hausbesetzerinnensoli.de.vu/

GRECJA

Uwagi dotyczące listy: Informacje pochodzą z listy więźniów anty-autorytarnych i anarchistycznych, która powstała w listopadzie 2010 r. Uaktualniona lista została rozpowszechniona w momencie kiedy my publikowaliśmy tę listę. Jeżeli chcielibyście mieć aktualne informacje, możecie znaleźć je po angielsku tutaj z mnóstwem dodatkowych linków: http://actforfreedomnow.blogspot.com/2011/02/updates-on-anarchistanti-authoritarian_06.html

Więźniowie są często przenoszeni, inni chorują lub przebywają w szpitalu. Niektóre większe sprawy polityczne rozpoczęły się w styczniu 2011 r. i są w toku, podczas gdy większość aresztowań ma zwyczajne podstawy. W Atenach odbywają się comiesięczne zgromadzenia solidarnościowe z uwięzionymi i prześladowanymi towarzyszami. Mamy nadzieję, że poznamy wszystkie szczegóły ostatniej listy do czasu opublikowania naszej marcowej listy więźniów. Po regularnie uaktualniane informacje/wiadomości o więźniach patrz: http://actforfreedomnow.blogspot.com/ i http://thisisourjob.wordpress.com.

WŁOCHY

(więcej informacji: http://www.informa-azione.info/indirizzi_detenuti)

Więźniowie z Il Silvestre

Il Silvestre to organizacja eko-anarchistów, mających swoją siedzibę w centrum socjalnym w Pizie, Toskania. Publikują oni radykalny magazyn ekologiczny zwany Terra Selvaggia (Dzika Ziemia). Byli atakowani przez dobrych kilka lat, ponieważ otrzymali i opublikowali komunikat napisany przez inna grupę anarchistyczną zwaną COR (Cellule di Offensiva Rivoluzionaria: Revolutionary Offensive Cells (Rewolucyjne komórki ataku) w 2006 r.
Od tamtego czasu wielu zaangażowanych ludzi zostało aresztowanych, głównie za terroryzm i z zarzutami o uczestnictwo w wywrotowym stowarzyszeniu.

Leonardo Landi, Casa di Rexlusione, Via Casale 50/a, 15040 San Michele (AL), Włochy
Leonardo został aresztowany w listopadzie 2009 r. Wcześniej, od maja 2008 r., uciekał. Policja wysłała za nim i innymi międzynarodowy list gończy, oskarżając o rabunek i uczestnictwo w wywrotowym stowarzyszeniu. W lipcu 2010 r. został uznany winnym rabunku i skazany na 6 lat więzienia. Z zarzutu uczestnictwa w wywrotowym stowarzyszeniu został oczyszczony.

William Frediani, Casa di Reclusione, Strada Casale 50/A, 15040 San Michele (AL), Włochy.

Aresztowany w 2004 r. Oskarżony o przynależność do COR (Rewolucyjne Komórki Ataku, zobacz wyżej). W tamtym roku COR przyznał się do serii podpaleń przeciwko lokalnym członkom partii prawicowej Alleanza Nazionale w Pizie, Toskania.

Silvia Guerini & Costantino Ragusa (również patrz: Luca Bernasconi pod „Szwajcaria”).
Silvia: Regionalgefangnis Biel, Spitalstrasse 20, 2502 Biel/Bienne, Szwajcaria.
Costantino: właśnie wrócił z powrotem do Regionalgefängnis Bern, Genfergasse 22,
3001 Bern, Szwajcaria.

15 kwietnia trójka została aresztowana w punkcie kontrolnym niedaleko Zurychu i oskarżona o transport i próbę użycia materiałów wybuchowych. Policja znalazła materiały wybuchowe, detonator i komunikat o IBM-owskich laboratoriach badawczych nanotechnologii w ich samochodzie. Costa, Silvia i Billy to eko-anarchiści związani z włoską grupą Il Sillvestre i z szwajcarskim więźniem eko-anarchistycznym Marco Camenisch. Cała poczta jest tłumaczona przez państwo na niemiecki i cenzurowana, tak więc nie wysyłaj niczego jawnie politycznego, ponieważ mogą tego nie dostać. Więcej informacji na angielskiej stronie: http://www.silviabillycostaliberi.tk/

Inni więźniowie:

Antonio Mescia, Casa Circondariale di Napoli, Via Nuova Poggioreale 177, Padiglione Firenze, 80143 Napoli, Italy.

Aktywiści z Antify, zostali aresztowani w Neapolu 1 Maja 2010 r., po walce między aktywistami i faszystami na corocznej demonstracji z okazji międzynarodowego Dnia Pracy. Sprawdź blog poparcia który zawiera więcej informacji w języku angielskim: http://www.toninolibero.org/english/

Carmelo Musumeci, Casa Circondariale, Via Maiano 10, 06049 Spoleto (PG) Italy.
Skazany na dożywocie anarchista, który przebywa w więzieniu w Spoleto już ponad 20 lat. Carmelo zorganizował liczne strajki głodowe, jest pisarzem o bogatym dorobku i aktywnym bojownikiem na rzecz zniesienia kary dożywotniego aresztu. (sprawdź organizację, do której należy: http://www.informacarcere.it/campagna_ergastolo.php?language=uk)

Mauro Rossetti Busa, Casa Circondariale, Via San Biagio 6, 81030 Carinola (CE), Italy.
Więzień społeczny aresztowany wiele razy. Głęboko upolitycznił się w więzieniu w latach 80. Ponownie aresztowany za rabunek w 2004 r oraz oskarżony o podpalenia, które miały miejsce w 2001 i 2003 r. Mauro, tak jak wielu innych, jest oskarżony o udział w wywrotowym stowarzyszeniu i „bycie częścią grupy anarcho-insurekcjonistycznej”. Mauro był wielokrotnie „gnojony” za jego kontakty i przyjaźnie z ludźmi oraz grupami poza więzieniem.

Claudio Latino; Davide Bortolato; Alfredo Davanzo; Bruno Ghirardi; Vincenzo Sisi; Massimo Gaeta; Slavatore Scivoli; Massimiliano Toschi.
Casa Circondariale, Via Tre Fontane 28, 88100 Siano (CZ), Italy.

12 lutego 2007 r., w masowej operacji policyjnej o nazwie Tramonto (Zachód Słońca), w którą zaangażowano 500 uzbrojonych policjantów i helikoptery, 15 anarcho-komunistycznych aktywistów zostało aresztowanych. Niektórzy z nich są bojownikami, inni tylko sympatykami, robotnikami czy studentami, niektórzy jedynie znajomymi tak zwanych „terrorystów”.

ISLANDIA

The Reykjavik 9 (więcej o sprawie: http://www.rozbrat.org/) – oskarżeni o różne przestępstwa związane z protestami przy islandzkim parlamencie 8/12/2008, w samym środku islandzkiego załamania ekonomicznego. Stają w obliczu nawet 16-letnich wyroków. Uaktualnienie: Styczniowa rozprawa sądowa, będąca farsą, już się skończyła i teraz czekają oni na decyzję sądu.
Informacje: http://www.rvk9.org/in-english/ i http://www.savingiceland.org/tag/rvk9/

IZRAEL

Jonathan Pollak – Hermon Prison, NS Wing, P.O Box 4011, Maghar 14930, Izrael.
Anarchistyczny aktywista walczący przeciwko murowi, w styczniu dostał 3 miesiące za protest przeciw bombardowaniom Gazy, w czasie którego został aresztowany za jazdę na swoim rowerze! Prosimy tylko o listy.

ROSJA

Aleksey Bychin – FBU OIK-2 IK-7 otryad No. 7, ul. Karnallitovaya d. 98, g. Solikamsk Permskiy Kray, 618545 Rosja.
Antyfaszysta skazany w maju 2009 r. na 5 lat za walkę z neonazistami.
[adres pisany cyrylicą: 618545 Пермский край, г. Соликамск, ул. Карналлитовая, д.98, ФБУ ОИК-2 ИК-7,отряд No.7, Бычину Алексею  Александровичу. Rosja].

Andrey Mergenyov- FGU IZ 64/1 OKB 2 komn. 73, ul. Kutyakova 107,410601 Saratov, Russia.
Andrey odsiaduje wyrok za walke z nazistą w czerwcu 2007. Adres pisany cyrylicą: 410601, г. Саратов, ул Кутякова, 107, ФГУ ИЗ 64/1, ОКБ 2, комн. 73 Андрею Мергенёву Россия Russia]

Uwaga: Sytuacja w Rosji jest płynna a różnice językowe sprawiają trudności w uaktualnianiu ilości więźniów i miejsc ich osadzenia – wiemy, że jest ich więcej niż umieściliśmy na tej liście. Więcej informacji/aktualności: ACK Moskwa (po angielsku) - http://avtonom.org/en/anarchist-black-cross

HISZPANIA

W tym momencie nie jesteśmy w stanie potwierdzić zamieszczonych we wcześniejszych listach szczegółów dotyczących hiszpańskich więźniów. Dotyczy to sprawy: Amadeu Casellas Ramon uwolnionego 9 marca 2010 po 24 latach. Jednakże najświeższe wiadomości sugerują, iż w kwietniu został on ponownie skazany na dalsze 3 lata.

Trochę świeżych wiadomości z Hiszpanii znajduje się tu: http://www.alasbarricadas.org

SZWAJCARIA

Marco Camenisch,  Justizvollzugsanstalt Lenzburg, Postfach 75, 5600 Lenzburg Switzerland.
Marco, który jest szwajcarskim anarchistą i zielonym aktywistą, pozostaje w więzieniu od 1989 r. Aktualnie odsiaduje wyrok 18 lat. W 2002 r. dobiegła końca 12-letnia odsiadka Marco we Włoszech za zniszczenie włoskich słupów wysokiego napięcia. Akcja była częścią kampanii sabotażowej przeciwko przemysłowi nuklearnemu. Wziął udział w innym proteście głodowym w grudniu 2010 r.
Uaktualnienie: Marco przebywa pod nowym adresem w Lenzburg od stycznia 2011 r. Więcej informacji: http://www.spiritoffreedom.org.uk/profiles/marco.html

Luca (Billy) Bernasconi, Regionalgefängnis Thun, Allmendstr. 34, 3600 Thun, Switzerland.
15 kwietnia 2010 r. aresztowany przy punkcie kontrolnym niedaleko Zurichu i oskarżony o transport oraz usiłowanie użycia materiałów wybuchowych. Aresztowany wraz z Silvią Guerini i Constantino Ragusa – szukaj w części 'Włochy'. Uaktualnienie: Zauważ niedawny powrót Luca do Thun

AMERYKA PÓŁNOCNA

AMERYKANIE PRZETRZYMYWANI W IRANIE

31 lipca 2009 r. Sarah Shourd, Shane Bauer i Josh Fattal zostali aresztowani przy irańskiej granicy. Po ponad roku nadal są przetrzymywani bez postawienia zarzutów, podejrzani o szpiegostwo. Sarah została zwolniona za kaucją we wrześniu i pozwolono jej opuścić Iran. Uaktualnienie: Sprawa Shane i Josha właśnie się zaczęła, prowadzona za zamkniętymi drzwiami w Iranie. Sarah nie wróciła by stawić się na rozprawie, więc jej kaucja na łączną kwotę $350.000 przepada na korzyść Iranu. Są oni antywojennymi i domagającymi się sprawiedliwości aktywistami z przeszłością bogatą w międzynarodową solidarność. Nie mamy pojęcia w jaki sposób wysyłać im listy do Iranu, jednak po info o wsparciu i tle sprawy sięgnijcie tu: http://www.freeourfriends.eu/

KANADA

Aresztowani i oskarżeni podczas G8/G20 w Toronto

Późny czerwiec 2010 r. przyniósł masowe protesty przeciwko spotkaniom G8/G20 w Toronto i okolicach. W wyniku masowych aresztowań zatrzymano 1093 ludzi. Z tego 250 zostało zwolnionych, ale oczekują na zarzuty. Reszta przebywała dalej w areszcie z poważniejszymi zarzutami. Potrzebne są: obrona prawna, wsparcie i solidarność!
Więcej informacji: http://g20.torontomobilize.org/, http://toronto.mediacoop.ca/http://torontoabc.wordpress.com/

Listy do politycznych więźniów z G20, z których wielu pozostaje pod ścisłym aresztem domowym, zostaną dostarczone przez ACK Guelph: Guelph ABC, PO box 183, Guelph, ON N1H 6J6, Canada.
Ci ludzie chcą otrzymywać listy: Monica Peters, Bill Vandreil, Meghan Lankin, Sterling Stutz, Julia Kerr, Leah Henderson, Mandy Hiscocks, Peter Hopperton, Erik Lankin, Terrance Luscombe, Joanna Adamiak, David Prychitka, Kelly Pflug-Back, Ryan Rainville.

Joey Bokhaut i Byron Sonne - Maplehurst Correctional Complex, PO Box 10, 661 Martin Street, Milton, ON, L9T 2Y3, Canada
Alex Hundert (aresztowany po raz trzeci 23 października, kaucja została cofnięta, prawdopodobnie będzie przebywał w areszcie przez 2 lata), c/o Toronto West Detention Centre, 111 Disco Rd, PO Box 4950, Rexdale ON M9W 5L6 Canada

Sprawa Ottawa 3

Oskarżenia przeciwko 2 z 3 zostały zawieszone, jakkolwiek Joseph Roger Clement przyznał się do winy, został skazany na 3,5 roku więzienia  w grudniu. Prosimy, wysyłajcie mu wyrazy poparcia na adres poniżej. Więcej informacji: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Joseph Roger Clement (FPS-420268X), Millhaven Institution, PO Box 280, Bath Rd, Bath, ON K0H 1G0, Canada

STANY ZJEDNOCZONE

Po więcej informacji spróbuj zajrzeć na: http://abcf.net/abcf.asp?page=prisoners  i http://zinelibrary.info/political-prisoner-and-pow-support-resources oraz http://denverabc.wordpress.com/political-prisoners-database/

Sprawa Angola 3

Wyrok skazujący na Alberta Woodfox został odwołany w lipcu 2008 r., mimo to nie chcą go wypuścić... Albert Woodfox, Herman Wallace i Robert „King” Wilkerson są nadal rozpoznawani dzięki swojej kampanii The Angola 3 (King został uwolniony na początku 2001 r.). Na początku przyjechali oni tu z wyrokami na swoim koncie za niepowiązane z kampanią rabunki. Ich późniejsza działalność uczyniła z nich cel dla więziennych administracji składających się jedynie z białoskórych pracowników i w następstwie wszyscy trzej zostali osadzeni w więzieniach za morderstwa z wyrokami dożywocia. Herman i Albert wciąż walczą aby udowodnić swoją niewinność.

Herman Wallace #76759, CCR Upper B Cell #14, Louisiana State Penitentiary, Angola, LA 70712, USA
AKTUALIZACJA: 2 Listopada - Albert Woodfox przeniesiony po 40 latach - obecnie w NIA #3-CCR, David Wade Correctional Center, 670 Bell Hill Rd, Homer, LA 71040, USA

Zolo Agonia Azania, #4969, P.O. Box 41, Michigan City, IN, 46361, Indiana State Prison,USA.
Zolo Azania to były członek Czarnych Panter uznany za winnego napadu na bank w 1981 roku i zabicia policjanta z Indiany. Został aresztowany wiele mil od miejsca tego incydentu, gdy nieuzbrojony spacerował wzdłuż ulicy. Oskarżyciel zastraszył świadków, zataił dowody, przedstawił fałszywych naocznych świadków i fałszywe świadectwa ekspertów oraz odmówił mu prawa do mówienia w swoim imieniu.

Nathan Fraser Block #36359-086, FCI Lompoc Federal Correctional Institution, 3600 Guard Road, Lompoc, CA 93436, USA
Odsiaduje 7 lat i 8 miesięcy za podpalenie przez ELF (z ang. Earth Liberation Front - Front Wyzwolenia Ziemi) szkółki leśnej topoli i punktu sprzedaży SUV (samochód sportowo-użytkowy). Również potwierdził swoją rolę w spisku ELF/ALF (z ang. Animal Liberation Front - Front Wyzwolenia Zwierząt). Woli być nazywany „Exile”.
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Veronza Bowers Jr, #35316-136, USP Atlanta P.O. Box 150160, Atlanta, GA, 30315, USA.
Veronza został uznany winnym zabicia strażnika parku narodowego Stanów Zjednoczonych na podstawie świadectwa dwóch rządowych informatorów. Obydwaj wcześniej otrzymali od Federalnego Biura Prokuratora zmniejszone wyroki za inne przestępstwa. Brak naocznych świadków lub dowodów niezależnych od informatorów, które mogłyby połączyć go z przestępstwem.

Romaine Chip Fitzgerald, #B27527, A-1-111, P.O. Box 5101, Delano, California 93216, Kern Valley State Prison, USA.
We wrześniu 1969, Chip został zraniony i aresztowany w związku z policyjną strzelaniną. Był sądzony za atak na policję i inne związane z tym zarzuty, łącznie z zamordowaniem ochroniarza. Został uznany winnym i skazano go na karę śmierci. Miał 19 lat.

Jaan Karl Laaman, #10372-016, USP Tucson, P.O. Box 24550, Tucson, AZ 85734, USA
Działacz społeczny i anty-imperialista który zszedł do podziemia (dwa razy). Aresztowany w 1984 i skazany na 98 lat za zbrojną walkę w szeregach United Freedom Front. Jaan jest także redaktorem 4StruggleMag, zobacz na: http://4strugglemag.org/  

Eric McDavid 16209-097, FCI Victorville, Medium II, Federal Correctional Institution, PO Box 5300, Adelanto, CA 92301, USA
Aresztowany w 2006 roku, skazany w maju 2008 r. na 19 lat więzienia za spisek mający na celu popełnienie przestępstw. Jednakże był ofiarą prowokacji FBI a żadne akty nie zostały przez niego popełnione. Informacje: www.supporteric.org
Aktualizacja: Apelacja odrzucona przez sędziów we wrześniu 2010 r.

Daniel McGowan, 63794-053, USP Marion, PO Box 1000, Marion, IL 62959, USA
Od 2007 r. odsiaduje 7 lat za podpalenie przez ELF szkółki leśnej topoli i podpalenia (również ELF) przeciwko korporacji prowadzącej wycinkę starych drzew. Także przyznał się do udziału w spisku ELF/ALF. 10 października wyjęty spod kontroli Communication Management Unit, ale zakłada się, że wszystkie listy zostaną przeczytane! Sprawdź tutaj przed wysłaniem jakichkolwiek rzeczy: http://www.supportdaniel.org/

Sprawy ruchu MOVE

Grupa eko-rewolucyjna, która przeprowadzała protesty w obronie wszelkiego życia. Obecnie 8 działaczy grupy MOVE odsiaduje 100 letni wyrok po tym jak zostali wrobieni w zabójstwo policjanta w 1979 roku. Dziewiąta oskarżona, Merle Africa, zmarła w więzieniu w 1998 roku.

Debbie Sims Africa #006307, Janet Holloway Africa #006308, Janine Phillips Africa #006309 - SCI-Cambridge Springs, 451 Fullerton Ave, Cambridge Springs, PA 16403-1238
Michael Davis Africa #AM4973, Charles Simms Africa #AM4975 - SCI Grateford, PO Box 244, Grateford, PA 19426-0244, USA.
Edward Goodman Africa #AM4974 – SCI Mahanoy, 301 Morea Rd, Frackville, PA 17932, USA.
William Philips Africa #AM4984, Delbert Orr Africa #AM4985 - SCI Dallas Drawer K, Dallas, PA 18612, USA.

Mumia Abu Jamal, #AM8335, SCI Greene, 175 Progress Drive, Waynesburg PA 15370, USA.

W 1981 r., Mumia, były członek Czarnych Panter, który głośno wspierał ruch MOVE, został wrobiony w morderstwo policjanta. Początkowo został skazany na śmierć, jednak obecnie wciąż walczy w sądach, jego sytuacja jest krytyczna! http://www.freemumia.org/

Leonard Peltier # 89637-132 USP Lewisburg,PO Box1000,Lewisburg,Pennsylvania 17837, US
Leonard był działaczem Ruchu Indian Amerykańskich (American Indian Movement-AIM). Wrobiony w czasie operacji COINTELPRO w morderstwo dwóch agentów FBI w 1975 r., odsiaduje dwa następujące po sobie wyroki dożywocia. Teraz jest śmiertelnie chory i odmawia się mu przeniesienia do centrum medycznego. Kontakt z jego grupą wsparcia: LPDC, PO Box 583, Lawrence, KS 66044, USA. email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i zobacz:  http://www.whoisleonardpeltier.info/

Lynne Stewart – nowy adres: Lynne Stewart, 53504 – 054,
Federal Medical Center Carswell, Unit 2N, PO Box 27137, Fort Worth, Texas  76127, USA

Radykalna adwokatka ruchu praw człowieka Lynne Stewart została aresztowana 9 kwietnia 2002 r. za rzekome wspieranie terrorystów i fałszywe zeznania. Początkowo skazana w 2006 r. na 28 miesięcy więzienia, apelowała i została zwolniona za kaucją. 15 lipca 2010 r. jej kara została rozszerzona do 10 lat. Było to jawne dążenie rządu Stanów do uciszenia opozycji, skrępowania energicznych obrońców oraz do zaszczepienia lęku w sercach tych, którzy chcieliby walczyć z rasizmem rządu Stanów Zjednoczonych. Lynne jest 71-letnią kobietą, która pokonała nowotwór, potrzebuje wsparcia - http://lynnestewart.org/

Brendan Walsh 12473-052, FCI Allenwood Low, Federal Correctional Institution, PO Box 1000, White Deer, PA 17887, USA.

Skazany za atak koktajlem mołotova na wojskowy ośrodek rekrutacyjny.

Helen Woodson, 03231-045, FMC Carswell - Admin. Max. Unit, POB 27137, Ft. Worth, TX 76127, USA.

Odsiaduje wyrok 8 lat i 10 miesięcy za serię działań skupiających się na powiązaniach między wojną a zniszczeniem naturalnego środowiska. Akcje obejmowały zniszczenie własności rządowej (wylanie puszki czerwonej farby na biurko ochrony sądu federalnego) i zastraszenia. Przed aresztowaniem Helen odbyła karę 20 lat więzienia za działania obejmujące: 1) Wykorzystanie młotka do rozbrojenia silosu na pociski nuklearne; 2) Spalenie $25.000 na podłodze banku, potępiając jednocześnie wojnę, niszczenie środowiska i ekonomiczną niesprawiedliwość; 3) Wysyłanie listów z groźbami, do których przyczepione były kule, do urzędników państwowych i korporacyjnych.

Joyanna Lynn Zacher, #36360-086, FCI Dublin, Federal Correctional Institution, 5701 8th St - Camp Parks - Unit F, Dublin, CA 94568, USA
Odsiaduje 7 lat i 8 miesięcy za podpalenie przez ELF szkółki leśnej topoli i punktu sprzedaży SUVów. Także potwierdziła swoją rolę w spisku ELF/ALF. Woli by nazywano ją "Sadie". Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

Bradley Manning, c/o Courage to Resist, 484 Lake Park Ave #41, Oakland CA 94610, USA
Były żołnierz, który stał się przeciwnikiem wojny i rzekomym donosicielem, stojącym za ujawnieniem przez Wikileaks dwulicowości/kłamstw Stanów Zjednoczonych w wielu sferach. Listy poparcia docierają do niego przez wspierających go ludzi. Więcej informacji na http://www.bradleymanning.org/

AMERYKA ŁACINSKA

ARGENTYNA

Diego Sebastián Petrissans i Leandro Sebastián Morel.
Argentyńscy anarchiści oskarżeni o podpalenie dużego przedsiębiorstwa medialnego, które czerpie zyski z ucisku miejscowych Indian Mapuche. Sprawdź naszego bloga, tam znajdziesz więcej informacji na ich temat. Diego: CPF Devoto, Modulo 2, Pabellon 5 , Bermudez 2651, Villa Devoto, C.P. 1417, Buenos Aires, Argentina
Leandro: Prision Regional del Norte U7, Avda Las Heras 1555, CP 3500, Resistencia (Chaco), Argentina.

MEKSYK

Abraham López Martínez:
Młody eko-anarchista, zamknięty w więzieniu w grudniu 2009 r. po podpaleniu, do którego przyznała się miejscowa grupa broniąca praw zwierząt. Abraham został oskarżony o uszkodzenie prywatnego mienia, spisek i uczestnictwo w wywrotowym stowarzyszeniu. Możesz pisać listy wsparcia na: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Adrian Magdaleno Gonzales:
Młody eko-anarchista zatrzymany w lutym 2010 r., oskarżony o zdetonowanie bomby z butli gazowej w Meksyku. Adrian oskarżony jest o stworzenie zagrożenia dla porządku społecznego i zniszczenie prywatnego mienia. Końcowy wyrok dla Adriana to 7 lat i 11 miesięcy, bez możliwości wyjścia za kaucją. Możesz pisać listy wsparcia na: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Strona wsparcia dla obojga w języku hiszpańskim: http://grupohastaelfinal.wordpress.com/

Lista przygotowana przez Anarchistyczny Czarny Krzyż Bristol (Wielka Brytania). Tłumaczenie Anarchistyczny Czarny Krzyż Poznań.