Poznań: Utajniona rozprawa za "przewodzenie nielegalnemu zgromadzeniu"
Informacje - Krajowe
piątek, 25 lipca 2014 15:45
Poznańscy anarchiści stanęli przed sądem. Trzy osoby z Federacji Anarchistycznej zostały oskarżone o przewodzenie "nielegalnemu zgromadzeniu". Chodzi o wydarzenie z października ubiegłego roku, kiedy grupa anarchistów wtargnęła do jednego z poznańskich banków i rozbiła w środku namiot.

W ten sposób bronili nowego skłotu Od:zysk. Bank był wierzycielem właścicieli budynku, zajętego przez anarchistów. Dlatego ci ostatni usiłowali zająć jeden z bankowych oddziałów. Zdaniem policji trzy osoby przewodziły nielegalnej demonstracji. Zdaniem jednej z oskarżonych policja tę sprawę przegra: - To kolejne działanie policji zmierzające do kryminalizowania działalności społecznej. Policjanci, jak zwykle zresztą, zastosowali środki nieadekwatne do sytuacji.

Więcej…
 
Poznań: Umorzono śledztwo w sprawie "znieważenia funkcjonariuszy"
Informacje - Krajowe
czwartek, 24 lipca 2014 09:12
Poznańska prokuratura uznała, że anarchiści nie znieważyli policjantów i nie nawoływali do zabijania funkcjonariuszy. Ich protest był za to dopuszczalną krytyką instytucji.

Na anarchistów do prokuratury doniosła poznańska policja. Śledztwo właśnie umorzono, a uzasadnienie jest dla policji jak zwykle kompromitujące. Wynika z niego, że oskarżenie było bezpodstawne.

W grudniu 2013 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu anarchiści zakłócili wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza "Czy Gender to dewastacja człowieka i rodziny?", wprowadzającego na teren uniwersytetu przekaz dyskryminujący i skrajnie prawicowy. Anarchiści głośno komentowali, klaskali, tańczyli. Do akcji wkroczyli obecni na widowni policjanci w cywilu. Jeden poraził anarchistę prywatnym paralizatorem. Ukarano go za to naganą.
Więcej…
 
Poznań: Policja nęka aktywistów? Audycja w Radiu Merkury
Informacje - Krajowe
środa, 23 lipca 2014 21:55
Zapraszamy do odsłuchania audycji poznańskiego Radia Merkury: O konflikcie policji z poznańskimi anarchistami. W studiu Katarzyna Czarnota z Federacji Anarchistycznej, prof. Rafał Drozdowski, socjolog UAM, szef policyjnych związkowców Andrzej Szary, rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak i były szef poznańskiej policji, Maciej Szuba. Rozmowę prowadzi Agnieszka Gulczyńska. Audycja odnosi się m.in. do opublikowanego przez poznańskie środowisko anarchistyczne katalogu represji oraz aktualnych spraw poznańskich anarchistów.

https://www.youtube.com/watch?v=Qz6QEcFV0BU&feature=youtu.be&hd=1

 
Poznań: aktywiści/tki przed sądem
Informacje - Krajowe
środa, 23 lipca 2014 18:10

W piątek, 25 lipca, o 8.30 w sądzie na ul. Młyńskiej odbędzie się rozprawa 3 aktywistów/ek Federacji Anarchistycznej oskarżonych o przewodzenie nielegalnemu zgromadzeniu podczas pikiety w obronie skłotu Od: Zysk.  Osoby te otrzymały wyroki nakazowe, od których złożyły odwołanie, w związku z
czym dojdzie do rzeczonej rozprawy.

Przypominamy: 25 października 2013 roku w oddziale banku WBK (największego wtedy wierzyciela kamienicy zamieszkałej przez skłotersów) w centrum miasta, uczestnicy/czki FA zorganizowali pikietę połączoną z happeninigiem, podczas którego w banku rozstawiono namiot. Kilku protestujących zostało w namiocie, symbolicznie go zamieszkując, reszta wyszła na zewnątrz, gdzie rozpoczęła się pikieta. Na miejscu zjawiła się policja w pełnym rynsztunku, która otoczyła pikietujących. Bank zamknięto na klucz, obecnych wewnątrz działaczy/czki brutalnie wywleczono z namiotu, a następnie przewieziono na komisariat. Reszta demonstrantów/ek została spisana – policja rozbiła zgromadzenie, choć nie wezwała wcześniej do rozejścia się.

Więcej…
 
Poznań: Policja świętuje 95 lat swej "działalności".
Informacje - Krajowe
środa, 23 lipca 2014 09:28
W środę w Poznaniu odbędą się uroczystości związane z 95. rocznicą powstania policji państwowej. Na placu Wolności powstanie miasteczko policyjne. Będą utrudnienia w ruchu.

Policjanci złożą kwiaty przy pomniku przy ul. Swoboda 43a, później wezmą udział w mszy św. w farze. Po mszy (ok. godz. 13) przemaszerują na plac Wolności (ulicami Gołębią, Wrocławską, Kozią, ul. Murną i Paderewskiego). Na godz. 14 zapraszają poznaniaków na pl. Wolności. Funkcjonariusze przygotują stoiska prewencyjne, zaprezentują sprzęt, z którego korzystają podczas służby. Chętni będą mogli skorzystać z symulatora jazdy itd. Będzie też kuchnia polowa.
Więcej…
 
Poznań: Żadna osoba nie jest nielegalna! 26.07.2014
Informacje - Krajowe
wtorek, 22 lipca 2014 13:05

Zapraszamy na spotkanie! 

26.07.2014 (sobota) godz.: 19:00

 Klub/Księgarnia ZEMSTA

Ul. Fredry 5/3a

 Poznań

Żadna osoba nie jest nielegalna!
 Strajki głodowe w zamkniętych obozach dla cudzoziemców i inicjatywy solidarnościowe- doświadczenia z ostatnich lat w Polsce. Dyskusja i prezentacja.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 21 z 39