Bułgaria: Australijski antyfaszysta Jock Palfreeman pobity przez klawisza. Potrzebne wsparcie!
Informacje - Zagraniczne
piątek, 11 lipca 2014 11:59
Kilka dni temu, australijski antyfaszysta Jock Palfreeman został napadnięty przez strażnika więziennego, który w dniu 6 lipca pobił również innego więźnia, starszego mężczyznę. Siedmiu innych więźniów, rodaków mężczyzny, usiłowało mu pomóc, za co zostali brutalnie pobici przez 40 strażników.

Jock, jako sekretarz Bułgarskiego Stowarzyszenia Więźniów, starał się zorganizować pomoc prawną dla siódemki, dzwoniąc m. innymi do różnych prawników. Teraz, grozi mu zemsta za niepokorność, którą jeden z klawiszy wyraził słowami „przyjdziemy do ciebie wcześnie rano”.

Więcej…
 
Hiszpania: Represje politycze wobec aktywistów
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 07 lipca 2014 10:09
Carlos i Carmen to działacze Ruchu 15 Maja z Granady, skazani ostatnio na 3 lata więzienia za udział w pikiecie 29 marca 2012, w ramach strajku generalnego. Brali udział w pikiecie ulicznej, weszli do baru i wygłosili w nim kilka sloganów. Właściciel lokalu wezwał policję. Jako, że aktywiści byli przekonani, że nie robią nic nielegalnego, psokojnie czekali na policjantów i podali im swoje dane osobowe. Później przekonali się, że oskarżono ich o „zamach na prawo do pracy”. Zostali skazani „przykładnym wyrokiem” na trzy lata, od razu w sądzie drugiej instancji, nie mogli więc starać się o zmniejszenie wymiaru kary. Po szerokiej akcji solidarnościowej sędzia zarządził natychmiastowe uwięzienie skazanych. Obecnie czekają na odpowiedź na wniosek o ułaskawienie obniżające karę o połowę. Jednak rząd hiszpański ułaskawia policjanta, który dopuścił się napaści seksualnej, a nie aktywistę. Carmen ma 56 lat, jest bezrobotna, ma dzieci. Carlos skończył właśnie medycynę, ale nie może złożyć egzaminu lekarskiego z powodu uwięzienia.

Więcej…
 
Ukraina/Rosja: Anarchista Aleksander Kołczenko aresztowany pod zarzutem "terroryzmu"
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 03 lipca 2014 22:49
Aleksander Kołczenko został zatrzymany na Krymie 17 maja 2014. Jest podejrzewany o udział w „grupie terrorystycznej”, przygotowywanie zamachu terrorystycznego i podpalenie.

Podejrzewa się go o bycie częścią „grupy terrorystycznej”, która planowała wywołać eksplozje w pobliżu Memoriału Sławy, z płonącym tam wiecznym ogniem, oraz pomnika Lenina w Symferopolu 8 i 9 maja, oraz o uszkodzenie torów kolejowych i sieci elektrycznej. Kołczenko jest również podejrzewany o dwa podpalenia: siedziby ugrupowania Rosyjska Jedność i jednocześnie Centrum Rosyjskiego na Krymie dnia 14 kwietnia oraz biura partii Jedna Rosja w Symferopolu 18 kwietnia. Przewieziono go do Moskwy, jest przetrzymywany w areszcie Więzienia Lefortowskiego. Jego sprawa zajmuje się FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa), dawne KGB.

Więcej…
 
Grecja: Zawieszono strajk głodowy w więzieniach
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 03 lipca 2014 13:12
Po 8 wyczerpujących dniach, greccy więźniowie postanowili zawiesić strajk głodowy i kontynuować mobilizację przy pomocy innych środków.

W strajku uczestniczyło około 4,500 osadzonych z całej Grecji.

Towarzysze Michalis Nikolopoulos, Panagiotis Argyrou i Nikos Romanos opuścili skrzydło szpitalne. Czują się dobrze.

O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

źródło: http://grecjawogniu.info/?p=21861


 
Brazylia: Protesty i represje podczas mundialu
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 03 lipca 2014 10:48
23 czerwca w Rio zebrały się setki protestujących. Jeszcze przed przybyciem demonstrujących swą "paradę" miał państwowy aparat przymusu: 5 ciężarówek z oddziałami do tłumienia zamieszek, 40 żołnierzy i 200 tzw. "robocopów", oddziały "Military Ninja", a nawet Wydział Spraw Karnych. Mimo tej atmosfery stanu wojennego protestujący zjawili się na placu przy dźwiękach bębnów i wśród czarno - czerwonych flag. Grało ok. 300 osób, bardzo niewielu z nich było zamaskowanych. Policja otoczyła marsz, oddano dwa strzały w powietrze, by odstraszyć media. Zatrzymano dwie osoby podejrzane o "transport materiałów wybuchowych".

26 czerwca nocą, podczas protestu przeciwko aresztowaniu trzy dni wcześniej dwóch aktywistów, policja otoczyła marsz kordonem zanim on w ogóle ruszył. Kawaleria i oddziały do tłumienia zamieszek przytrzymały tak protestujących przez kilka godzin.
Więcej…
 
Grecja: Anarchistycznie więźniowie przyłączają się do strajku głodowego
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 01 lipca 2014 10:00
Od 23 czerwca 2014 roku uwięzieni anarchistyczni bojownicy uczestniczą w masowym strajku głodowym więźniów, skierowanym przeciwko nowej ustawie powołującej do życia tzw. „placówki maksymalnego bezpieczeństwa”. Mobilizacja objęła wszystkie greckie więzienia i jest kulminacją serii akcji protestacyjnych, jak również ogólnokrajowej głodówki, mającej swój początek w dniu 18 czerwca 2014.

Ustawa, poza wieloma mniejszymi zmianami, ma na celu utworzenie placówek o zaostrzonym rygorze (typu C) oraz wydzielenie specjalnych izolowanych skrzydeł w pozostałych więzieniach. Wszyscy towarzysze oskarżeni lub skazani w ramach prawa antyterrorystycznego, będą odbywać karę w placówkach tego typu, gdzie pozostaną przez okres co najmniej 10 lat (w praktyce na zawsze, gdyż pobyt w placówkach typu C może zostać przedłużony o 2 lata za każdym razem, gdy jednostka będzie oznaczana przez władze więzienia jako „niebezpieczna”), bez prawa do zwolnienia warunkowego, czy przepustek. Restrykcje obejmą także widzenia oraz kontakty z bliskimi i towarzyszami spoza więziennych murów.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 21 z 47