Cały świat wspiera Edwarda Snowdena! Dzień akcji solidarnościowych na lotniskach całego świata
Informacje - Zagraniczne
piątek, 03 stycznia 2014 13:58

Przekazujemy info od serwisu joindiaspora.com, wzywającego do akcji solidarnościowych z ukrywającym się w Rosji Edwardem Snowdenem, byłym pracownikiem amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa, który ujawnił tajne informacje nt. działań rządu USA na portalu WikiLeaks  :

Czas by pokazać, że cały świat wspiera Edwarda Snowdena!

Chcemy zorganizować ogólnoświatowy protest przeciwko represjom wobec Edwarda Snowdena, twórcy portalu Wikileaks. Idea jest prosta. Każdy z nas przygotowuje kartkę z napisem „Edward Snowden”. Wybieramy się z nią na najbliższe lotnisko i „czekamy na jego przybycie”. Ważne byśmy ustalili wspólna datę protestu, żeby masowością zwrócić uwagę na istotę problemu. Proponujemy ze swej strony 3 stycznia!

Więcej…
 
Kambodża: Policja strzela do strajkujących pracowników
Informacje - Zagraniczne
piątek, 03 stycznia 2014 12:55
Kambodżańska policja otworzyła ogień do protestujących pracowników zakładów odzieżowych na przedmieściach Phnom Penh. Co najmniej trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne.

Pracownicy zakładów odzieżowych od tygodni protestowali na ulicach Phnom Penh, domagając się podwyżki płac. W ciągu ostatniej doby starcia nasiliły się. Setki ludzi zablokowały drogę na południu stolicy. Protestujący palili opony i obrzucali policję różnymi przedmiotami.
Więcej…
 
[Akt]Meksyk: Solidarność z Mario Gonzalezem! Nowe informacje
Informacje - Zagraniczne
piątek, 03 stycznia 2014 11:39
28 grudnia 2013 odbyła się konferencja prasowa zorganizowana w więziennym szpitalu, w którym przebywa aktualnie Jorge Mario Gonzalez Garcia - meksykański anarchista, prowadzący do dwóch miesięcy strajk głodowy - pisaliśmy o nim tu oraz tu. 
Więcej…
 
Meksyk: Anarchista Gustavo Rodriguez torturowany i deportowany do USA
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 02 stycznia 2014 14:39
29 grudnia 2013 roku, ostatniego dnia Międzynarodowego Sympozjum Anarchistycznego w Meksyku, towarzysz Gustavo Rdriguez Romero zaginął bez śladu. Około godziny 19:30 opuścił salę im. Che Guevary (kampus UNAM) zmierzając samotnie do metra. Miał w planach spotkanie ze swoją partnerką, z którą wspólnie mieli wrócić do domu – co nigdy się nie stało, ponieważ Gustavo zapadł się pod ziemię.

Pięć minut po opuszczeniu przez Gustavo sympozjum, jedna z towarzyszek dalej obecna na sali otrzymała od niego telefon; trwające kilka sekund  połączenie zostało jednak przerwane. Po kilkukrotnych nieudanych próbach „oddzwaniania”, towarzyszka założyła, że skontaktują się poźniej, jak wcześniej ustalili.

Więcej…
 
Napisz list do uwięzionego antyfaszysty Joela!
Informacje - Zagraniczne
środa, 01 stycznia 2014 00:00

161 Crew: W Sztokholmie, za udział w aktywnej obronie antyrasistowskiej demonstracji zaatakowanej przez neonazistów, został aresztowany antyfaszystowski aktywista Joel. Przypomnijmy, że nacjonaliści zaatakowali tłum, w którym było dużo osób starszych i dzieci, ale zdecydowana reakcja antyfaszystów zmusiła napastników do odwrotu. Zachęcamy do pisania listów i kartek z wyrazami wsparcia dla zatrzymanego antyfaszysty.


Joel Almgren
Box 1274,
141 21 Huddinge, Sweden

Więcej…
 
Grecja: 150 syryjskich uchodźców „zniknęło”
Informacje - Zagraniczne
piątek, 27 grudnia 2013 00:00
Około 150 uchodźców z Syrii, którzy przedostali się przed turecką granicę do miejscowości Praggi (północno-wschodnia Grecja) najwyraźniej zaginęło bez wieści po zatrzymaniu przez lokalną policję.

Chociaż wielu uważa, że mogli zostać wydaleni do Turcji, brak jakiejkolwiek dokumentacji zwrócił uwagę m. innymi aktywistów, prawników i obrońców praw człowieka.

Ketty Kehayioylou z UNHCR (UN Refugee Agency) powiedział gazecie The Guardian: „Żaden z nich nigdy nie pojawił się w oficjalnym rejestrze, przewidzianym przez prawo krajowe, dlatego domagamy się śledztwa”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 36 z 47