Rosja: Sprawa Rusłana
Informacje - Zagraniczne
piątek, 23 października 2015 11:34

Rusłan, Antyfaszysta z Wołogdy, jest oskarżony według sfabrykowanej sprawy o grabież (p.g” cz. 2 art. 161 KK FR). Według oskarżenia Rusłan miał pobić miejscowego nazistę koszem na śmieci, a później zabrał mu pieniądze. Przy tym, podczas konfrontacji nazista nie wskazał, iż właśnie Rusłan rzucał w niego stalowym koszem i nie pamiętał, że Rusłan wyciągnął mu z kieszeni rzekome 7800 rubli.


Ofiara - 29-letni nazista Włodzimierz Smirnow - w 2014 r. zmienił nazwisko na Wilhelm Wejhaupt. Na nagraniach emitowanych w telewizji NTW (https://www.youtube.com/watch?v=kByjoQMXPeM) Smirnow-Wejhaupt przyznaje się, iż jest administratorem grupy społecznościowej „Misanthropic Division”, która wspiera ukraińskich nazistów walczących w strefie ATO (http://ssmirnoff.livejournal.com/2810673.html?thread=27644209).

Więcej…
 
Rosja: Aleksiej Polichowicz zwolniony!
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 19 października 2015 13:39
Rejonowy sąd w Riazaniu warunkowo zwolnił Aleksieja Polichowicza, który dostał wyrok w sprawie zamieszek na Placu Bołotnym w Moskwie 6 maja 2012 r.. Informacje te podała adwokatka anarchisty Swietłana Sidorkina. W lutym podobne ubieganie się o zwolnienie zostało odrzucone przez sąd. W czerwcu b.r. zwolniony został inny figurant "sprawy bołotnej” anarchista Stepan Zimin. Obydwaj byli uznani za winnych udziału w masowych zamieszkach (cz. 2 art. 212 KK) oraz dopuszczenia się przemocy wobec przedstawicieli władzy (cz. 1 art. 318 KK) i skazani na 3,5 lata kolonii karnej. Poza nimi jeszcze 5 figurantów "sprawy bołotnej” otrzymało wyroki od 2,5 do 4 lat. Z kolei anarchistka Aleksandra Duchanina otrzymała wyrok w zawieszeniu.
Więcej…
 
Białoruś: zatrzymanie 5 anarchistów
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 18 października 2015 20:19

Wieczorem 11 października w dzień wyborów prezydenckich na Białorusi w centrum Mińska zatrzymano 5 anarchistów, w tym 2 dziewczyny.


Zatrzymanych oskarżono o „drobne chuligaństwo” (art. 17.1 KWA Republiki Białoruś). Aktywistów przewieziono do aresztu śledczego na ul. Okrestino, skąd zostali zwolnieni następnego dnia bez żadnych zaświadczeń o zatrzymaniu.


Według komentarza jednego z pracowników milicji, sprawy anarchistów znajdują się na etapie dopracowania, a wezwania do sądu zostaną wysłane pocztą.


Więcej…
 
Białoruś: Antyfaszysta skazany na 6 lat więzienia
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 12 października 2015 13:08

Vlad Lenko jest antyfaszystą z Ivacewicz (obwód Brzeski). 27 Grudnia 2014 roku został aresztowany w związku ze starciem z neonazistami, które miało miejsce 23 Grudnia 2014. Został oskarżony z paragrafu 339.2 (chuligaństwo w grupie osób) oraz 147.2 (spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu). Sąd skazał Vlada na 6 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

Aby odwołać się od wyroku i spłacić zasądzone na rzecz ofiary zadośćuczynienie (1000 Euro) potrzebna jest duża suma pieniędzy. Gdyby to się udało, możliwe jest skrócenie wyroku o połowę. Nie pozostwiajcie obojętni, pomóżcie naszemu współtowarzyszowi w tej ciężkiej sytuacji, tylko razem może nam się to udać. Vlad potrzebuje też wsparcia moralnego, wkrótce opublikujemy adres do korespondencji.


Więcej…
 
[edit]Niemcy: Dariusz “Jus” Brzeski nadal w areszcie - napisz do niego!
Informacje - Zagraniczne
piątek, 25 września 2015 12:21

Uwaga: Dariusz "Jus" Brzeski został już zwolniony z aresztu.

Ponad 6 tygodni temu nasz przyjaciel Dariusz “Jus” Brzeski został aresztowany podczas policyjnej ewikcji “Wieży Remi’ego” – ogromnej barykady zbudowanej ku pamięci Remi’ego Fraisse, który zginął z rąk policjantów.

Przez pierwsze trzy tygodnie po aresztowaniu Dariusz prowadził głodówkę. Była to reakcja na umieszczenie go w izolatce. Policja tłumaczyła się tym, że adwokat zajmujący się sprawą Dariusza nie był oficjalnie zarejestrowany i nie mógł go reprezentować (co okazało się kłamstwem). Podczas zamknięcia w izolatce co 15 minut była przeprowadzana kontrola sprawdzająca czy Dariusz przypadkiem sobie czegoś nie zrobił. W praktyce takie kontrole uniemożliwiają normalny sen i powodują fizyczne i psychiczne zmęczenie.

Więcej…
 
Białoruś: Łukaszenka wypuszcza więźniów politycznych, w tym anarchistów
Informacje - Zagraniczne
sobota, 22 sierpnia 2015 19:28
Łukaszenka podpisał właśnie papiery, dzięki którym zwolnieni z więzienia zostaną wszyscy więźniowie polityczni, w tym anarchiści - m.in. Mikołaj Dziadok i Igor Oliniewicz (jego wspomnienia z pobytu w areszcie KGB niedawno wydało anarchistyczne wydawnictwo Trojka), o których wielokrotnie pisaliśmy na stronie ack.most.org.pl.

Bardzo nas cieszy ta informacja, zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że jest to jeszcze jedno polityczne zagranie ze strony białoruskiego reżimu i z pewnością nie zatrzyma to, ani nie zmniejszy, represji jakie w tym kraju dotykają aktywistów społeczno - politycznych. Niczego to więc nie zmienia w położeniu tamtejszego ruchu anarchistycznego, ani "zwykłych" mieszkańców Białorusi. Nie zwalnia nas to też z potrzeby wspierania naszych towarzyszy oraz bacznego przyglądania się sytuacji na Białorusi. Solidarność nasza bronią!

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 47