Belgrad: antypolicyjny protest
Informacje - Zagraniczne
piątek, 06 lutego 2015 13:57
1 lutego w Belgradzie odbył się protest anarchosyndykalistów z ASI pod siedzibą policji lokalnej (odpowiednik straży miejskiej). Powodem był atak policji na pasażerów transportu publicznego.

Protest dotyczył sprawy z końca stycznia, kiedy kobieta podróżująca autobusem odmówiwszy policji okazania dokumentów (co nie jest prawnie nakazane) została zaatakowana. Z pomocą przyszli jej inni pasażerowie.

Przed protestem jeden z funkcjonariuszy policji za pośrednictwem facebooka groził jego uczestnikom represjami.

Więcej…
 
Białoruś: zakończyło się śledztwo w nowej sprawie karnej więźnia politycznego Nikołaja Dziadoka
Informacje - Zagraniczne
środa, 28 stycznia 2015 10:44

13. stycznia zakończyło się śledztwo w sprawie przedłużenia okresu pozbawienia wolności Nikołajowi Dziadokowi. Trwało ono równo 2 miesiące – tyle czasu było potrzebne, aby rozpatrzeć niepodporządkowanie się żądaniom administracji więziennej.

Przy czym okazało się, że śledczy przesłuchał tylko pracowników więzienia, ale nie współwięźniów Mikoły, którzy mogliby ocenić wiele faktów. W trakcie następnych 5 dni, sprawa znajdzie się u prokuratora, dalej zostanie przekazana do sądu, który powinien nie później niż w ciągu 3 tygodni wyznaczyć datę rozpatrzenia. W ten sposób, rozprawa powinna się odbyć na początku lutego.

Więcej…
 
Moskwa: osądzonemu w „sprawie błotnej” Michaiłowi Kosence przedłużono okres przymusowego leczenia.
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 27 stycznia 2015 10:33

W piątek, 23. stycznia 2015 roku, nagatyński sąd rejonowy Moskwy przedłużył okres przymusowego leczenia ambulatoryjnego Michaiłowi Kosence, osądzonemu w „sprawie błotnej”. Przy tym sprawa przekazania Michaiła na leczenie stacjonarne nie został rozpatrzony, jak informuje fundacja „Werdykt społeczny” powołując się na adwokatkę Kosenki, Irinę Biriukową.

W październiku 2013 roku Michaił Kosenko został skierowany na przymusowe leczenie po wyroku zamoskworieckiego sądu, który uznał go winnym uczestnictwa w masowych nieporządkach i użycia siły wobec przedstawicieli władzy podczas „Marszu milionów”, 6. maja 2012 roku. Sędzia Ludmiła Moskalenko orzekła, że Kosenko jest niepoczytalny, zwolniła z kary i skierowała na przymusowe leczenie do podmoskiewskiego szpitala psychiatrycznego.

Więcej…
 
Rosja: Złóżcie życzenia urodzinowe Aleksiejowi Sutudze („Sokratowi”)!
Informacje - Zagraniczne
sobota, 24 stycznia 2015 11:08

Dziś, 24. stycznia, Aleksiej kończy 29 lat. Swoje urodziny nasz towarzysz obchodzi w więzieniu, Przypomnijmy, że we wrześniu minionego roku, Aleksiej Sutuga został skazany na 3 lata i miesiąc kolonii karnej o normalnym rygorze na podstawie oskarżenia o popełnienie przestępstwa chuligaństwa dokonanego przez grupę osób. Według słów samego Aleksieja, 2. stycznia 2014 roku razem ze znajomą wracając ze spotkania natrafili po drodze na awanturującą się grupę. Aleksiej wdał się w bójkę, próbując uspokoić awanturujących się, z których jeden posiadał atrapę .

Sprawa, abstrahując od paragrafu, ma polityczny charakter, a uczestnicy bójki nie ukrywali swoich skrajnie prawicowych poglądów.

Więcej…
 
Anglia: Debbie Vincent; list z więzienia
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 20 stycznia 2015 09:46

List od Debbie Vincent, skazanej na 6 lat pozbawienia wolności za „spiskowanie oraz szantaż” w związku z kampanią przeciwko największej w Europie firmie testującej na zwierzętach, Huntington Life Sciences.

Cześć!

Po pierwsze chciałabym przeprosić za to, że nie udało mi się odpisać Wszystkim, którzy przesłali mi kartki i listy. Wasze wsparcie, miłość i solidarność są naprawdę wspaniałe i bardzo pocieszające. Mam zatem wiele do nadrobienia w odpisywaniu jednocześnie jestem bardzo wdzięczna za to, co od Was otrzymałam.

Więcej…
 
Grecja: transfery więźniów politycznych do placówki „Typu C”
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 19 stycznia 2015 13:38
Greckie władze rozpoczęły proces transferu więźniów politycznych do nowej placówki tzw. „maksymalnego bezpieczeństwa”, lub inaczej „Typu C” w Domokos. Jako pierwszy, jeszcze w grudniu, trafił tam ponownie schwytany Nikos Maziotis (WR).

W dniu 2 stycznia 2015, ten sam los spotkał członków organizacji 17 Listopada – Dimitrisa Koufontinasa, Alexandrosa Giotopoulosa i Vasilisa Tzortzatosa – a także Kostasa Gournasa (WR) oraz anarchistów Giannisa Naxakisa i Grigorisa Sarafoudisa. Towarzysz Sarafoudis przebywa jednakże chwilowo w Korydallos ze względu na jego zbliżający się proces w sprawie napadu na bank w Filota.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 47