Chile: Więzienni straznicy pobili anarchistę
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 27 listopada 2014 00:00

19 listopada 2014, anarchistyczny towarzysz Hans Niemeyer został pobity przez więziennych strażników, gdyż nie chciał okazać „uległej postawy” w trakcie rewidowania swojej celi.

Nie mamy dokładnych informacji o stanie zdrowia Hansa, jednak z napisanego przez niego listu wiemy iż pobicie było dotkliwe (siniaki na twarzy, rany ucha i stup), szczególnie biorąc pod uwagę jego problemy z uszami, spowodowane eksplozją, która była również powodem jego uwięzienia.

Więcej…
 
Grecja: Głodujący anarchista Nikos Romanos w stanie krytycznym
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 27 listopada 2014 00:00

Po 16-dniach głodówki, skazany niedawno na 15 lat i 10 miesięcy więzienia Nikos Romanos, znalazł się w stanie krytycznym. Został przetransportowany z więzienia Korydallos do szpitala. Ciśnienie jego krwi utrzymuje się na poziomie 160/65mmHg, przy czym należy pamiętać, iż ciśnienie sięgające 180 niesie poważne ryzyko ataku serca w każdym momencie. Niebawem ma być sporządzony oficjalny raport medyczny dotyczący stanu jego zdrowia. Tymczasem Nikos zachowuje godną postawę i wciąż odmawia przyjmowania protein.

Więcej…
 
Francja: Śmierć protestującego z rąk policjanta
Informacje - Zagraniczne
środa, 26 listopada 2014 10:39

Jak informują skłotersi z ZAD (okupowanej „strefy obronnej”) w mieście Notre-Dame-des-Landes, nocą z soboty na niedzielę 26-go października 2014 z rąk policji zginął protestujący o imieniu Remi. Zdarzenie miało miejsce w trakcie starć towarzyszących demonstracji przeciwko budowie tamy wzdłuż lasu Sivens na bagnach Testet w departamencie Tarn (południowa Francja).

Po miesiącach policyjnych ataków, niszczenia bagien oraz siedzib tych, którzy występowali w ich obronie, około 7000 osób zebrało się w wyznaczonej tymczasowej strefie obronnej (ZAD) w Testet. Późnym wieczorem i nocą dziesiątki osób zaatakowały gliniarzy broniących terenu budowy. Aktywiści wyrazili swoją wściekłość usiłując opóźnić wznowienie prac, początkowo zaplanowanych na 27 października.

Więcej…
 
Białoruś: Nowa sprawa karna przeciwko Mikałajowi Dziadokowi
Informacje - Zagraniczne
piątek, 21 listopada 2014 12:42

20 listopada Mikałaj Dziadok został oskarżony przez władze więzienia o akt nieposłuszeństwa wobec administracji (artykuł 411).

Informacja ta wyszła na jaw dzięki prawnikowi z urzędu, który został wezwany do wzięcia udziału w tym procesie.

Sprawa rozpoczęła się 13 listopada. Anarchista zostanie niedługo przeniesiony do aresztu dla osób oczekujących na proces.


Więcej…
 
Rosja: Solidarność z Ilią Romanowem
Informacje - Zagraniczne
piątek, 14 listopada 2014 12:49
Drodzy przyjaciele! Prosimy was o udzielenie wsparcia Ilii Romanowowi, rosyjskiemu anarchiście oskarżonemu o „terroryzm”, który od roku przebywa w więzieniu. Jako ABC Moskwa, wpisaliśmy go na listę anarchistycznych więźniów politycznych.

W dniu 26 października 2013, 46-letni anarchista Ilja Romanow został ranny na terenie Niżnego Nowogrodu. Wybuch, do którego doszło późną nocą, spowodował ciężkie obrażenia jego lewej ręki oraz silnie poparzył twarz. Ilje przewieziono do szpitala, gdzie amputowano mu rękę. Romanow wyjaśnił policji, iż przypadkiem zdetonował urządzenie pirotechniczne, nie mając zamiaru nikogo atakować.


Więcej…
 
Meksyk: Gwałtowne starcia z policją po masakrze studentów w Iguali
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 09 listopada 2014 20:57
Powszechne oburzenie na zbiorowy mord na studentach w Iguali i opieszałość władz w ściganiu winnych przybiera na sile. Wczorajszą manifestację, czwartą, od kiedy 26 września policja zabiła i porwała 43 studentów pedagogiki z akademii w Ayotzinapie, zwołano ad hoc przez media społecznościowe.

Zaczęła się pokojowo pod siedzibą prokuratury generalnej, gdzie prokurator Jesus Murillo poprzedniego ujawnił po sześciu tygodniach śledztwa, że 43 studentów zostało zamordowanych i spalonych po wspólnej akcji policji w Iguali oraz bandytów z gangu Guerreros Unidos. Prawdopodobnie na polecenie burmistrza miasta. Po ponadgodzinnym odpowiadaniu na pytania dziennikarzy prokurator nieopatrznie burknął do mikrofonu: - Już mam dość.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 17 z 47