AI o zajściach pod siedzibą PIS po Czarnym Protescie w 2016r.
Dokumenty - Zagraniczne
poniedziałek, 25 czerwca 2018 11:00

Fragment raportu "Moc Ulicy - w obronie wolnosci pokojowych zgromadzen w Polsce" Amnesty International na temat zajść pod siedzibą PIS po Czarnym Protescie w 2016r.:

"Sposób, w jaki użyto chemicznych środków drażniących podczas protestów z dnia 3 października 2016 roku, budzi poważne zastrzeżenia. Na dostępnym zapisie wideo widać, że policjanci rozpylili gaz pieprzowy bezpośrednio na osoby zgromadzone przed biurem PiS. Takie jego zastosowanie stoi w sprzeczności z międzynarodowymi standardami i wytycznymi dotyczącymi użycia siły. Europejski Trybunał Praw Człowieka kilkakrotnie orzekał, że rozpylanie gazu pieprzowego bezpośrednio na uczestników protestów stanowi złamanie zakazu tortur i innych form złego traktowania. „Zastosowanie gazu pieprzowego może wywołać problemy oddechowe, mdłości, wymioty, podrażnienie dróg oddechowych i kanalików łzowych oraz oczu, spazmy, bóle w klatce piersiowej, wysypkę czy alergie. W dużych dawkach może doprowadzić do martwicy tkankowej w układzie oddechowym i przewodzie pokarmowym, obrzęku płuc lub krwotoków wewnętrznych”.

Więcej…
 
"Znak życia" - poszerzona wrsja broszury o zamachu na Adinolfiego
Dokumenty - Zagraniczne
sobota, 31 maja 2014 18:45
Redakcja portalu grecjawogniu.info przygotowała poszerzoną wersję broszury "Znak Życia", traktującą o dwóch anarchistach , którzy dokonali zamachu na szefa włoskiej firmy nuklearnej Roberto Adinolfiego. Pozycja ta jest ciekawa już choćby ze względu na zawarte w niej informacje o pobycie tych aktywistów w więzieniu, czy procesie jaki im wytoczono. Przekazujemy z tego portalu informacje na temat w/w wydawnictwa, które dostępne jest tutaj:

Zapraszamy do lektury zaktualizowanej wersji „Znaku Życia”. Dotychczasowa wersja liczyła 25 stron, a obecna, znacznie poszerzona, liczy ich 75, i dokumentuje dalsze losy anarchistów, Nicola i Alfredo, którzy dokonali zamachu na Roberto Adinolfiego, szefa włoskiej firmy nuklearnej. Jest to już druga (po „Czasie Bojowych Sumień”) z naszych broszur która tak obszernie przybliża wycinek z historii współczesnych grup insurekcyjnych, działających w ramach międzynarodowej sieci Nieformalnej Federacji Anarchistycznej.

Więcej…
 
Włochy: podsumowanie sytuacji anarchistów aresztowanych w toku „Operacji Ardire”
Dokumenty - Zagraniczne
poniedziałek, 24 marca 2014 11:14
13 czerwca 2012 roku, policyjna operacja o kryptonimie „Ardire doprowadziła do fali nalotów i aresztowania ośmiu towarzyszy we Włoszech (Katia, Sergio, Alessandro, Giuseppe, Paola, Giulia, Stefano, Elisa) oraz dwóch poza granicami tego kraju (Marco Camenisch, Gabriel Pombo da Silva – skazani odpowiednio na 23 i 29 lat pozbawienia wolności). Ósemka towarzyszy przebywa teraz [luty 2014] poza więzieniem, mimo ciążących na nich zarzutach z artykułów 280bis, 270bis i 302 prawa antyterrorystycznego (obejmują one m. innymi „działalność wywrotową oraz „podżeganie do popełnienia przestępstwa”). Od ubiegłego roku, nad sprawą pracuje dwóch prokuratorów. Dochodzenie początkowo sterowane przez prokuratora Comodi z Perugii, zostało częściowo przejęte przez oskarżyciela Pradella z Milanu.

Stefano i Elisa powinni opuścić areszt w sierpniu 2012 roku, lecz tak się nie stało – prokurator Comodi wystąpił z kolejnym nakazem aresztowania pod pretekstem „niebezpieczeństwa ucieczki z kraju”. Podczas wstępnej rozprawy we wrześniu 2012 roku, prokurator z Perugii zadeklarował „niekompetencję terytorialną”, dlatego do pracy nad sprawą przydzielono innego prokuratora z Milanu. W grudniu 2012, sąd kasacyjny rozszerzył oświadczenie dot. niekompetencji terytorialnej na Giuseppe, Sergio i Katie. Od tego momentu, dwaj prokuratorzy pracują oddzielnie: Katia, Sergio, Giuseppe, Stefano i Eslisa stali się częścią „mediolańskiego dochodzenia”, natomiast sprawą Alessandro, Paoli i Giuli nadal zajmuje się prokurator z Perugii. Jedyny wyjątek stanowi Alessandro, który jest przesłuchiwany przez obu prokuratorów jednocześnie (powody tej sytuacji nie są nam znane).

Więcej…
 
Grecja: Anarchiści prowadzą strajk głodowy w więzieniu; pobito strażnika więziennego
Dokumenty - Zagraniczne
niedziela, 15 grudnia 2013 19:10

„Wczoraj, to jest 12 grudnia 2013, gdy byliśmy zamknięci w naszych celach, dozorca ludzi Giannis Milonas zaczął odzywać się do nas w obraźliwy sposób. Gdy zapytaliśmy go dziś o powód takiego zachowania nadal kontynuował kłótnie – w rezultacie dostał od nas małą porcję przemocy, którą rozdziela codziennie innym, korzystając ze swojego klucza, dającego mu władzę.

Administracja więzienia, testuje nasze granice i naszą wytrwałość, zdecydowała się bowiem rozbić naszą społeczność. W tym momencie, pięciu z nas zostało odizolowanych w dyscyplinarnej sekcji Trzeciego Skrzydła, podczas gdy Giannis Naxakis i Babis Tsilianidis zostali przeniesieni do Czwartego Skrzydła zaś towarzysz Grigoris Sarafoudis do Piątego (bez umieszczania w dyscyplinarce).

Więcej…
 
Hiszpania: Odezwa do więźniów - Francisco Solar o potrzebie konsekwencji w poglądach i czynach
Dokumenty - Zagraniczne
wtorek, 10 grudnia 2013 11:15
By zażegnać wszelkie wątpliwości…

Jako anarchiści znajdujemy się w ciągłej konfrontacji z państwem/kapitałem we wszystkich jego przejawach; to nie ulega wątpliwości. Jednakże czasem, szczególnie gdy władza uderza z całą swoją brutalnością, niektórzy kierują swój zamglony wzrok w różne niejasne i niejednoznaczne zaułki. Uważam, iż niezbędne jest zachowanie spójności, nie dopuszczając do głosu praktyk i dyskursów, które starają się kreować ofiary i sieją defetyzm. Być może powinniśmy zrobić krok w tył, ale tylko po to, by wykonać kolejne pięć do przodu na kuszącym szlaku od niepewności do całkowitego wyzwolenia.

Więcej…
 
Grecja: O solidarności i stosunku do procesu sądowego - list anarchistów uwięzionych za rabunek
Dokumenty - Zagraniczne
sobota, 07 grudnia 2013 00:00

29 listopada rozpocznie się wytoczony nam proces, dotyczący podwójnego rabunku w Velvendo, Kozani. Nie dojdzie do niego jednak, tak jak wcześniej planowano, w sądzie apelacyjnym na ulicy Loukareos, lecz w żeńskiej części więzienia Koridallos.  W  jednym ze świętych burdeli sprawiedliwości, które od zawsze służą do potwierdzania dominacji klasy rządzącej (władzy) nad tymi, których państwo uznało za  ”nielegalnych” .

Wszelkiego rodzaju gliniarze (do tłumienia zamieszek, w cywilu, antyterroryści) śpieszą się zajmować miejsca na sali rozpraw, aby uniemożliwić w ten sposób okazanie anarchistycznej solidarności, która drażni wszystkie sądy. Taktyka ta okazała się jednak porażką, czuć również wyraźne podenerwowanie władzy, dotyczące „bezpiecznego” transportu (z więzień do sądów) rosnącej liczby aresztowanych anarchistów. Wyjściem z sytuacji okazały się specjalne sale rozpraw (jak na razie dwie), usytuowane wewnątrz żeńskich więzień. Oczywiście miejsce procesów zmieniono z obu tych powodów. Z jednej strony zminimalizowali ryzyko przewozu,  z drugiej pozwala im to na legitymowanie wszystkich pragnących okazać solidarność i uczestniczyć w rozprawie.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2