Poznań: Policja nęka aktywistów? Audycja w Radiu Merkury
Informacje - Krajowe
środa, 23 lipca 2014 21:55
Zapraszamy do odsłuchania audycji poznańskiego Radia Merkury: O konflikcie policji z poznańskimi anarchistami. W studiu Katarzyna Czarnota z Federacji Anarchistycznej, prof. Rafał Drozdowski, socjolog UAM, szef policyjnych związkowców Andrzej Szary, rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak i były szef poznańskiej policji, Maciej Szuba. Rozmowę prowadzi Agnieszka Gulczyńska. Audycja odnosi się m.in. do opublikowanego przez poznańskie środowisko anarchistyczne katalogu represji oraz aktualnych spraw poznańskich anarchistów.

https://www.youtube.com/watch?v=Qz6QEcFV0BU&feature=youtu.be&hd=1

 
Poznań: aktywiści/tki przed sądem
Informacje - Krajowe
środa, 23 lipca 2014 18:10

W piątek, 25 lipca, o 8.30 w sądzie na ul. Młyńskiej odbędzie się rozprawa 3 aktywistów/ek Federacji Anarchistycznej oskarżonych o przewodzenie nielegalnemu zgromadzeniu podczas pikiety w obronie skłotu Od: Zysk.  Osoby te otrzymały wyroki nakazowe, od których złożyły odwołanie, w związku z
czym dojdzie do rzeczonej rozprawy.

Przypominamy: 25 października 2013 roku w oddziale banku WBK (największego wtedy wierzyciela kamienicy zamieszkałej przez skłotersów) w centrum miasta, uczestnicy/czki FA zorganizowali pikietę połączoną z happeninigiem, podczas którego w banku rozstawiono namiot. Kilku protestujących zostało w namiocie, symbolicznie go zamieszkując, reszta wyszła na zewnątrz, gdzie rozpoczęła się pikieta. Na miejscu zjawiła się policja w pełnym rynsztunku, która otoczyła pikietujących. Bank zamknięto na klucz, obecnych wewnątrz działaczy/czki brutalnie wywleczono z namiotu, a następnie przewieziono na komisariat. Reszta demonstrantów/ek została spisana – policja rozbiła zgromadzenie, choć nie wezwała wcześniej do rozejścia się.

Więcej…
 
Poznań: Policja świętuje 95 lat swej "działalności".
Informacje - Krajowe
środa, 23 lipca 2014 09:28
W środę w Poznaniu odbędą się uroczystości związane z 95. rocznicą powstania policji państwowej. Na placu Wolności powstanie miasteczko policyjne. Będą utrudnienia w ruchu.

Policjanci złożą kwiaty przy pomniku przy ul. Swoboda 43a, później wezmą udział w mszy św. w farze. Po mszy (ok. godz. 13) przemaszerują na plac Wolności (ulicami Gołębią, Wrocławską, Kozią, ul. Murną i Paderewskiego). Na godz. 14 zapraszają poznaniaków na pl. Wolności. Funkcjonariusze przygotują stoiska prewencyjne, zaprezentują sprzęt, z którego korzystają podczas służby. Chętni będą mogli skorzystać z symulatora jazdy itd. Będzie też kuchnia polowa.
Więcej…
 
Poznań: Żadna osoba nie jest nielegalna! 26.07.2014
Informacje - Krajowe
wtorek, 22 lipca 2014 13:05

Zapraszamy na spotkanie! 

26.07.2014 (sobota) godz.: 19:00

 Klub/Księgarnia ZEMSTA

Ul. Fredry 5/3a

 Poznań

Żadna osoba nie jest nielegalna!
 Strajki głodowe w zamkniętych obozach dla cudzoziemców i inicjatywy solidarnościowe- doświadczenia z ostatnich lat w Polsce. Dyskusja i prezentacja.

Więcej…
 
Raport ACK: Represje wobec poznańskiego środowiska anarchistycznego
Informacje - Krajowe
piątek, 18 lipca 2014 11:13
W dniu 15 lipca na łamach Gazety Wyborczej ukazał się artykuł pod tytułem „Oto wróg publiczny”. Dotyczył on postępowania sądowego jakie toczy się przeciwko jednej z aktywistek Federacji Anarchistycznej, która została posądzona o przewodzenie nielegalnemu zgromadzeniu. Autor tekstu słusznie wytyka absurdalne zabezpieczenia procesu, przywodzące na myśl rozprawy członków mafii, jednak to tylko fragment rzeczywistości. Dyskusja jaka od kilku dni toczy się, w związku z ww. publikacją, na łamach ogólnopolskich gazet oraz portali społecznościowych, skutecznie pomija szerszy kontekst zarówno przeszłych jak i trwających represji w stosunku do aktywnych grup protestu.
Więcej…
 
Poznań: Proces anarchistki pod silną obstawą policji
Informacje - Krajowe
wtorek, 15 lipca 2014 10:07
Anarchistka, która protestowała przeciwko bezprawnemu użyciu przez policję paralizatora, stanęła przed sądem. Rewizje wchodzących, mobilizacja funkcjonariuszy - tak policja chroniła gmach sądu.

Poznański sąd zamieniono wczoraj w twierdzę. Wykrywaczem metali sprawdzano każdą wchodzącą osobę, przeszukiwano torby i plecaki. Taką samą kontrolę policjanci powtarzali przed salą nr 1

Rozprawa była lepiej strzeżona niż procesy gangów narkotykowych. Mimo że jedynym obserwatorem procesu był reporter "Wyborczej", sali rozpraw pilnowało trzech policjantów, a przed wejściem stało kilku innych.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 22 z 40