Warszawa: 14 dni więzienia za napis „Warszawa was wybrała, Warszawa was obali
Informacje - Krajowe
środa, 21 maja 2014 12:16
	
Dzialaczka związkowa z Warszawskiej Komisji Środowiskowej, trafiła do więzienia. Została skazana na 14 dni pozbawienia wolności za namalowanie na ścianie budynku Ratusza Dzielnicy Śródmieście napisu „Warszawa was wybrała, Warszawa was obali”. Będzie przebywać do 31 maja 2014 r. w Zakładzie Karnym nr 1 przy ul. Beskidzkiej 54 w Łodzi.

Napis był manifestem sprzeciwu wobec antyspołecznej polityki prowadzonej przez ekipę burmistrza Wojciecha Bartelskiego. Działo się to wiosną 2012 roku. Wkrótce potem sąd zadekretował karę prac społecznych, której działaczka świadomie nie odrobiła mając silne poczucie, że jej akcja była etyczną postawą niezgody na antyspołeczną politykę władz miasta. Jej czyn był odrzuceniem praktyki politycznej, która traktuje miasto jako fabrykę, podporządkowując wszystkie sfery życia jednemu celowi – maksymalizacji zysku. Był to akt nieposłuszeństwa, będący odpowiedzią na gentryfikację, prywatyzację i komercjalizację przestrzeni publicznej. Napis był policzkiem dla burmistrza, który nadal bezczelnie chwali się, iż za jego kadencji nie powstały żadne mieszkania socjalne, a bary mleczne powinny zniknąć z centrum miasta, bo są „przaśne” i odstraszają inwestorów.
Więcej…
 
Poznań: kiermasz z distrem ACK na urodzinach Trojki i Bakunina
Informacje - Krajowe
środa, 14 maja 2014 11:26
W najbliższym czasie, tj. 16 i 17 maja w Poznaniu na skłotach Od:zysk i Rozbrat oraz w klubie/księgarni anarchistycznej Zemsta odbedą się huczne 20 urodziny wydawnictwa Bractwo Trojka połączone z 200-leciem Michała Bakunina.

W programie przewidziano m.in. koncert kapeli R.U.T.A., wykład R. Chwedoruka o anarchosyndykalizmie, P. Laskowskiego o Emmie Goldman i A. Kamińskiego o Bakuninie, a także panel dyskusyjny o feminizmie, wystawe RSA i art-zinów oraz wiele innych atrakcji.
Więcej…
 
Poznań:I Ogólnopolski Konkurs Więziennej Twórczości Teatralnej 10 - 11.04.2014
Informacje - Krajowe
środa, 09 kwietnia 2014 10:36
Każda forma aktywności, możliwość rozwoju, autorozwoju, kreatywności - to wszystko pozwala więźniom zachować człowieczeństwo podczas pobytu za kratami. Nie wierzymy w resocjalizację za kratami, zwalczamy samą ideę więzienia jako pomysłu na rozwiązywanie problemów, ale wspieramy też wszelkie próby walki o godność, podejmowane w zakładach karnych. I Więzienny Konkurs Twórczości Teatralnej, odbywający się w zaprzyjaźnionym Teatrze Ósmego Dnia (często prześladowanym za swe społeczno - polityczne zaangażowanie) to dla nas wyraz solidarności z ludźmi za kratami i element psychicznego wsparcia, którego tak bardzo potrzebują.

10-11.04.2014
Teatr Ósmego Dnia
Ratajczaka 44
Więcej…
 
Polska: Wszystkie patrole policji będą miały broń elektryczną
Informacje - Krajowe
niedziela, 30 marca 2014 13:27
Prawdopodobnie w 2015 r. każdy patrol policji będzie wyposażony w taser z kamerą rejestrującą obraz i dźwięk. Pierwsze egzemplarze tej broni elektrycznej wraz z filmem instruktażowym są już do dyspozycji policjantów.

Paralizator to broń, która wytwarza bardzo duże napięcie elektryczne o bardzo małym natężeniu. Poraża to układ nerwowy napastnika. Rozróżnia się paralizatory tradycyjne - wymagające bezpośredniego kontaktu z ciałem przeciwnika i tasery - wystrzeliwujące elektrody o zasięgu kilku metrów.

Takie urządzenia były jedynie na wyposażeniu  pododdziałów antyterrorystycznych, a także szturmowych CBŚ. Łącznie policja miała do dyspozycji ponad 140 taserów. Teraz przybędzie jej 89 tego typu urządzeń, dodatkowo rejestrujących obraz i dźwięk od momentu, gdy zostaną odbezpieczone. Zdaniem szefa Komendy Głównej Policji  taserem można razić nawet trzech
Więcej…
 
Poznań: anarchiści okupowali komisariat
Informacje - Krajowe
piątek, 21 marca 2014 16:39

Wczoraj tj. 20 marca kilkadziesiąt osób udało się na komisariat policji Stare Miasto, by zasięgnąć informacji o dwóch aktywistach zatrzymanych w tym samym dniu, zaraz po zakończeniu demonstracji w obronie skłotu Od:zysk. Demonstranci weszli do środka, gdzie zastali pustą recepcję. Za przeszklonymi ścianami zaczął się ustawiać oddział antyterrorystyczny – policjanci w pełnym rynsztunku, w kaskach i z długą bronią.

Anarchiści/stki skandowali „wypuścić zatrzymanych” oraz „żądamy informacji”. Pomimo  ich  stanowczej postawy nikt z pracowników komisariatu nie wyszedł do zebranych. Cały czas próbowano się skontaktować z policjantami, obserwującymi zajście na komisariacie. Wszystko odbywało się w atmosferze absurdu. Rozbawieni sytuacją aktywiści/stki pisali m.in. wiadomości na telefonach komórkowych, które następnie przykładali do szyby. Mundurowi chętnie je czytali, ale nie kwapili się by odpowiedzieć w jakikolwiek sposób.

Więcej…
 
Poznań: Sprzedano skłot Od:zysk. Po demonstracji zatrzymano dwie osoby.
Informacje - Krajowe
piątek, 21 marca 2014 10:29

20 marca odbyła się druga licytacja kamienicy okupowanej przez kolektyw Od:zysk. Kamienicę kupiła Paderewskiego Poznań Sp. z.o.o. Poznań za 8,5 mln czyli za cenę wywoławczą. Z jej KRS-u wynika, że 100 proc. kapitału w tej spółce posiada PW Capital spółka kapitałowa, której prezesem jest Przemysław Paweł Woźny. Ma powiązania z Pomorze Inwestycje Spółka Akcyjna, która posiada przynajmniej trzy centra handlowe min. w Gdyni.

Kamienica przejdzie na własność spółki, jeśli wpłaci ona resztę sumy – do tej pory wpłaciła tylko wadium w wysokości 1 mln zł. Inwestor wiedział, że kupuję kamienicę z ludźmi. Zostało to określone w specyfikacji nieruchomości. Licytacja obyła się z majątku właściciela, czyli została przez nowego nabywcę kupiona bez długów wierzycieli.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 23 z 39