Białoruś: Nowa sprawa karna przeciwko Mikałajowi Dziadokowi
Informacje - Zagraniczne
piątek, 21 listopada 2014 12:42

20 listopada Mikałaj Dziadok został oskarżony przez władze więzienia o akt nieposłuszeństwa wobec administracji (artykuł 411).

Informacja ta wyszła na jaw dzięki prawnikowi z urzędu, który został wezwany do wzięcia udziału w tym procesie.

Sprawa rozpoczęła się 13 listopada. Anarchista zostanie niedługo przeniesiony do aresztu dla osób oczekujących na proces.


Więcej…
 
Rosja: Solidarność z Ilią Romanowem
Informacje - Zagraniczne
piątek, 14 listopada 2014 12:49
Drodzy przyjaciele! Prosimy was o udzielenie wsparcia Ilii Romanowowi, rosyjskiemu anarchiście oskarżonemu o „terroryzm”, który od roku przebywa w więzieniu. Jako ABC Moskwa, wpisaliśmy go na listę anarchistycznych więźniów politycznych.

W dniu 26 października 2013, 46-letni anarchista Ilja Romanow został ranny na terenie Niżnego Nowogrodu. Wybuch, do którego doszło późną nocą, spowodował ciężkie obrażenia jego lewej ręki oraz silnie poparzył twarz. Ilje przewieziono do szpitala, gdzie amputowano mu rękę. Romanow wyjaśnił policji, iż przypadkiem zdetonował urządzenie pirotechniczne, nie mając zamiaru nikogo atakować.


Więcej…
 
Meksyk: Gwałtowne starcia z policją po masakrze studentów w Iguali
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 09 listopada 2014 20:57
Powszechne oburzenie na zbiorowy mord na studentach w Iguali i opieszałość władz w ściganiu winnych przybiera na sile. Wczorajszą manifestację, czwartą, od kiedy 26 września policja zabiła i porwała 43 studentów pedagogiki z akademii w Ayotzinapie, zwołano ad hoc przez media społecznościowe.

Zaczęła się pokojowo pod siedzibą prokuratury generalnej, gdzie prokurator Jesus Murillo poprzedniego ujawnił po sześciu tygodniach śledztwa, że 43 studentów zostało zamordowanych i spalonych po wspólnej akcji policji w Iguali oraz bandytów z gangu Guerreros Unidos. Prawdopodobnie na polecenie burmistrza miasta. Po ponadgodzinnym odpowiadaniu na pytania dziennikarzy prokurator nieopatrznie burknął do mikrofonu: - Już mam dość.
Więcej…
 
Francja: Masz solidarności po śmierci ekologa zamienił się w zamieszki.
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 02 listopada 2014 16:31
Gwałtowny obrót przybrały demonstracje zorganizowane w sobotę w Nantes i Tuluzie tydzień po śmierci młodego ekologa, który zginął w starciach z siłami porządkowymi w czasie protestu przeciwko budowie tamy w południowej Francji. 21 - letni Remie Fraisse zginął 25 października w czasie starć z funkcjonariuszami na budowie kontrowersyjnej tamy Sivens w pobliżu Lisle-sur-Tarn; prace budowlane od tego czasu zawieszono.

Obie sobotnie manifestacje, z których każda zgromadziła według policji ok. 600 uczestników, zostały zwołane na wezwanie ruchów radykalnych i antykapitalistycznych w proteście przeciwko śmierci młodego mężczyzny.
Więcej…
 
Turcja: Policja zabiła 27 protestujących
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 12 października 2014 07:10

 W Turcji trwają masowe protesty przeciwko działaniu islamistów w syryjskim Kurdystanie i postawie rządu Erdogana. Przerodziły się one w brutalne zamieszki po śmierci pierwszego demonstranta postrzelonego w głowę.

W aresztach przebywa kilkaset osób.

Co musi zostać odnotowane. Według Wolnej Armii Syryjskiej islamiści są w posiadaniu broni chemicznej jednak nie zostało to jeszcze udowodnione.

Kurdom udało się przejść do kontrofensywy i wypchnąć islamistów z niektórych zajmowanych przez nich pozycji w mieście.

Więcej…
 
Meksyk: Strajk głodowy anarchistów
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 05 października 2014 08:40
Poniżej komnikat uwięzionych towarzyszy:

Do wolnych mediów
Do wszystkich uciskanych

Napędzani poczuciem buntu oraz pragnieniem odrzucenia wszelkich mechanizmów kontroli, włączając system penitencjarny, my, uprowadzeni przez meksykański rząd anarchiści i anty-autorytaryści, sięgamy po jedno z niewielu narzędzi walki, które pozostaje do naszej dyspozycji. Począwszy od 1 października 2014, rok po aresztowaniu, 10 miesięcy od uwięzienia Fernando Barcenaa i 9 miesięcy po zatrzymaniu Amelie, Carlosa i Fallona, rozpoczynamy strajk głodowy.


Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 47