Izrael: Policja rozbiła demonstracje przeci maskarze w Strefie Gazy. 17 aresztowanych
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 03 sierpnia 2014 07:40
Liczba zabitych w Strefie Gazy wzrosła do ponad 1500.
 
Wieczorem 2 sierpnia setki ludzi zebrało się w Tel Awiwie, aby zaprotestować przeciwko masakrze w Gazie. Demonstrację zorganizowały przez Koalicja Kobiet dla Pokoju i Partia Robotniczej Da`am.

Policja próbowała zablokować protestujących, uniemożliwiając dołączanie do demonstracji. Pomimo wielokrotnych prób rozproszenia protestujący, demonstranci zaczęli spontaniczny marsz, krzycząc hasła przeciwko masakrze.

Policja siłą stłumiła demonstracje. Aresztowano 17 protestujących.

video: https://www.youtube.com/watch?v=6-Z9jfBimTE&hd=1
 
Austria: Aresztowano 9 anarchistów podczas ewikcji Pizzerii Anarchia
Informacje - Zagraniczne
środa, 30 lipca 2014 11:03

1,700 funkcjonariuszy prewencji, helikopter, pojazd opancerzony i działko wodne – takie siły zmobilizowały władze Wiednia przeciwko 11 skłotersom z „Pizzerii Anarchia” w celu "oczyszczenia" budynku. Operacja rozpoczęła się w poniedziałek 28 lipca o piątej rano, gdy na Mühlfeldgasse skierowano pierwsze odziały sił porządkowych. Wtedy stało się jasne, że sprawy nie potoczą się tak, jak to sobie zaplanowano. Ulica została zablokowana przy pomocy starych tapczanów oraz innych wielkogabarytowych mebli, podobnie jak wejście do samego skłotu.

Na miejsce wezwano posiłki. Policjanci użyli pił łańcuchowych, by przedrzeć się przez barykady. Lokatorzy, skłotersi oraz zgromadzeni na miejscu aktywiści obrzucili funkcjonariuszy kamieniami i farbą. Jeden policjant został ranny. Opór stawiano przez 12 godzin, jednak ostatecznie budynku nie udało się obronić. Dziewięć osób trafiło do aresztu.

Więcej…
 
Austria: Dokonano ewikcji Pizzerii Anarchia
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 29 lipca 2014 11:31
W poniedziałek rano dokonano ewikcji austriackiej Pizzerii Anarchia. Lokalu broniło kilkudziesięciu aktywistów, określających się jako "lewicowi anarchiści". Mimo kilkugodzinnej okupacji nie udało się obronić budynku. Zaskłotowana pizzeria przetrwała 2 lata. Jej ewikcji "asystowały" setki policjantów.

Pizzeria działała bez licencji i nie odprowadzała czynszu. Gdy tylko pojawiło się widmo ewikcji, prowadzący ją aktywiści wystosowali komunikat: 

"Na samym początku właściciele pozwolili nam zająć budynek. Zrobili to, oczekując – jak zeznali w sądzie – że wypłoszy to ostatnich lokatorów, zamieszkujących dwa mieszkania na mocy umów czynszowych zawartych dziesiątki lat temu. To było oczywiste od początku, a wkrótce odkryliśmy także, iż obaj właściciele specjalizują się w skupowaniu domów z kilkoma pozostałymi lokatorami.

Więcej…
 
Hiszpania: Anarchiści oskarżeni o "terroryzm".
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 24 lipca 2014 09:33

W piątek, 4 lipca,podano do wiadomości, że anarchiści Monika Caballero i Francisco Solar będą sądzeni za terroryzm. Zdaniem sędziów, glin i mediów, które współdziałają ze sobą w tej sprawie, dwójka towarzyszy „jest powiązana z FAI/IRF, międzynarodową organizacją terrorystyczną opartą na ideologii anarchizmu insurekcyjnego”.

Odwołanie się do skrótu FAI (Nieformalna Federacja Anarchistyczna), który nie pojawił się nigdzie w oświadczeniu jakie Monica i Francisco opublikowali po swoim ataku na barcelońską katedrę Pilar, stanowi tu podstawę oskarżenia o terroryzm, ponieważ Unia Europejska wciągnęła FAI na listę organizacji terrorystycznych.

Jak podaje prasa, policja i śledczy uważają, że „wewnątrz organizacji [FAI/IRF] oboje prawdopodobnie należą do tak zwanych Koordynowanych Grup Anarchistycznych (GAC)”. Mimo, że powiązania te są czystą fantazją wyssaną na polityczny użytek, ani prasa mainstreamowa, ani czasami nawet prasa „alternatywna” nie ustają w spekulacjach na temat tych rzekomych powiązań.

Więcej…
 
Bułgaria: Australijski antyfaszysta Jock Palfreeman pobity przez klawisza. Potrzebne wsparcie!
Informacje - Zagraniczne
piątek, 11 lipca 2014 11:59
Kilka dni temu, australijski antyfaszysta Jock Palfreeman został napadnięty przez strażnika więziennego, który w dniu 6 lipca pobił również innego więźnia, starszego mężczyznę. Siedmiu innych więźniów, rodaków mężczyzny, usiłowało mu pomóc, za co zostali brutalnie pobici przez 40 strażników.

Jock, jako sekretarz Bułgarskiego Stowarzyszenia Więźniów, starał się zorganizować pomoc prawną dla siódemki, dzwoniąc m. innymi do różnych prawników. Teraz, grozi mu zemsta za niepokorność, którą jeden z klawiszy wyraził słowami „przyjdziemy do ciebie wcześnie rano”.

Więcej…
 
Hiszpania: Represje politycze wobec aktywistów
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 07 lipca 2014 10:09
Carlos i Carmen to działacze Ruchu 15 Maja z Granady, skazani ostatnio na 3 lata więzienia za udział w pikiecie 29 marca 2012, w ramach strajku generalnego. Brali udział w pikiecie ulicznej, weszli do baru i wygłosili w nim kilka sloganów. Właściciel lokalu wezwał policję. Jako, że aktywiści byli przekonani, że nie robią nic nielegalnego, psokojnie czekali na policjantów i podali im swoje dane osobowe. Później przekonali się, że oskarżono ich o „zamach na prawo do pracy”. Zostali skazani „przykładnym wyrokiem” na trzy lata, od razu w sądzie drugiej instancji, nie mogli więc starać się o zmniejszenie wymiaru kary. Po szerokiej akcji solidarnościowej sędzia zarządził natychmiastowe uwięzienie skazanych. Obecnie czekają na odpowiedź na wniosek o ułaskawienie obniżające karę o połowę. Jednak rząd hiszpański ułaskawia policjanta, który dopuścił się napaści seksualnej, a nie aktywistę. Carmen ma 56 lat, jest bezrobotna, ma dzieci. Carlos skończył właśnie medycynę, ale nie może złożyć egzaminu lekarskiego z powodu uwięzienia.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 20 z 47