Grecja: Anarchiści uwalniają z więzienia aresztowanych towarzyszy
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 19 maja 2014 19:34
Nocą 14 maja 2014, na kilka dni przed wyborami do samorządów lokalnych i Parlamentu Europejskiego, grupa 15 anarchistów rozlepiała plakaty anty-wyborcze na terenie ateńskiej dzielnicy Vironas. Niestety, któryś z określających się mianem „demokratycznych” wyborców zadzwonił po policję, która zjawiła się na miejscu otaczając grupę przy pomocy 10 radiowozów i kilkunastu motocykli. Doszło do konfrontacji, skutkującej uprowadzeniem przez policję 6 anarchistów.

Więcej…
 
Dania: Policja starła się z antyfaszystami
Informacje - Zagraniczne
piątek, 16 maja 2014 11:37

W dniu imprezy duńska policja starła się z protestującymi antyfaszystami. Kopenhascy wolnościowcy sprzeciwiali się antymuzułmańskiej manifestacji, zorganizowanej przez Duński Ruch Narodowosocjalistyczny (DNSB).

W miejscu pikiety zebrało się ok. 50 członków DNSB. Jeden z nich przyniósł nawet gitarę, lecz nim zdążył zagrać choć jeden akord, demonstracja nacjonalistów została otoczona i zagłuszona przez ponad trzystuosobową grupę protestujących z Antify oraz organizacji Racismefri By. W stronę przedstawicieli Frontu Narodowego poleciały butelki.

Zanim jeszcze doszło do zebrania, lider DNSB Esbe Rohden Kristensen miał bliskie spotkanie trzeciego stopnia z bojowymi antyfaszystami i wraz z kolegą szybko znalazł się na ziemi. Od poważniejszych obrażeń uratowała go interwencja policji, która następnie zakmneła go w radiowozie i wywiozła ze strefy zagrożenia.

Więcej…
 
Brazylia: Przeciwnicy przerzucaniu kosztów Mundialu na społeczeństwo starli się z policją
Informacje - Zagraniczne
piątek, 16 maja 2014 07:40

Ponowne starcia policji z demonstrantami w Brazylii. Uczestnicy zajść protestowali przeciwko przerzucaniu wysokich kosztów Mistrzostw Świata na społeczeństwo, podczas gdy beneficjentami tychże będzie bogata i wpływowa mniejszość.

Były to kolejne zamieszki w Rio de Janeiro i Sao Paulo. Demonstranci rzucali kamieniami, palili opony i zablokowali ulice. Policja użyła gazu łzawiącego, udaremniono też atak na jeden z banków.

Zdaniem protestujących Brazylia ma pilniejsze potrzeby finansowe niż organizowanie mundialu.

Więcej…
 
Turcja: Setki demonstrantów starły się z policją
Informacje - Zagraniczne
środa, 14 maja 2014 22:10
Turecka policja użyła w środę gazu łzawiącego przeciw setkom demonstrantów, którzy demonstrowali w Ankarze obwiniając konserwatywny rząd Turcji o wtorkową katastrofę w kopalni w Somie na zachodzie kraju. W katastrofie śmierć poniosło co najmniej 205 górników.

Jak podaje AFP, od 700 do 800 manifestantów chciało przemaszerować od kampusu uniwersyteckiego przed siedzibę ministerstwa energetyki i bogactw naturalnych. Protestujący znieważali publicznie rząd premiera Recepa Tayyipa Erdogana.

źródło: http://wyborcza.pl/1,91446,15958880,Turcja__Starcia_z_policja_w_zwiazku_z_katastrofa_gornicza.html

 
Hiszpania: strażacy odmówili eksmisji 85-latki. "Nie będziemy marionetkami banków"
Informacje - Zagraniczne
środa, 07 maja 2014 12:17
Pracownicy hiszpańskiej straży pożarnej odmawiają uczestnictwa w eksmisjach swoich rodaków.

Podkreślają, że ich obowiązkiem jest służba społeczeństwu, a nie bycie "marionetkami banków i ich sługusów w rządzie".

Strażacy z Galicji, Katalonii oraz Madrytu i jego okolic protestują przeciwko uczestnictwu w eksmisjach mieszkańców. Odmawiają udziału w jakichkolwiek działaniach mogących prowadzić do zwiększenia niedoli osób należących do klasy robotniczej - czytamy w serwisie "Revolting Europe".
Więcej…
 
Rosja: Represje wobec bialoruskiego anarchisty Dmitra Razenovitcha
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 06 maja 2014 16:23

Rosyjska prokuratura postawiła  zarzuty białoruskiemu anarchiście z Gomla, Dmitrovi Razenovitchowi. Został oskarżony o przekroczenie granic Federacji Rosyjskiej bez ważnych dokumentów. Grozi mu do 200 tysięcy rubli grzywny lub do 2 lat więzienia.

W nocy z 15 na 16 marca Dmitry Rezanovitch próbował przekroczyć rosyjsko-ukraińska granicę w pobliżu Belgorodu. Podczas kontroli paszportowej okazał dokument na swojego brata i został aresztowany. W tej chwili 24 - letni anarchista znajduje się w więzieniu deportacyjnym dla cudzoziemców w wiosce Avdiejevo. Początkowo Dmitry był też podejrzewany o planowanie ataków terrorystycznych w rejonie Kurska, bardzo interesowano się też jego udziałem w protestach na Majdanie. Rosyjskiej służbie bezpieczeństwa nie udało się jednak nic takiego udowodnić.

źródło: http://161crew.bzzz.net/rosja-postawiono-zarzuty-dmitrovi/


 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 23 z 46