Brazylia: Przeciwnicy przerzucaniu kosztów Mundialu na społeczeństwo starli się z policją
Informacje - Zagraniczne
piątek, 16 maja 2014 07:40

Ponowne starcia policji z demonstrantami w Brazylii. Uczestnicy zajść protestowali przeciwko przerzucaniu wysokich kosztów Mistrzostw Świata na społeczeństwo, podczas gdy beneficjentami tychże będzie bogata i wpływowa mniejszość.

Były to kolejne zamieszki w Rio de Janeiro i Sao Paulo. Demonstranci rzucali kamieniami, palili opony i zablokowali ulice. Policja użyła gazu łzawiącego, udaremniono też atak na jeden z banków.

Zdaniem protestujących Brazylia ma pilniejsze potrzeby finansowe niż organizowanie mundialu.

Więcej…
 
Turcja: Setki demonstrantów starły się z policją
Informacje - Zagraniczne
środa, 14 maja 2014 22:10
Turecka policja użyła w środę gazu łzawiącego przeciw setkom demonstrantów, którzy demonstrowali w Ankarze obwiniając konserwatywny rząd Turcji o wtorkową katastrofę w kopalni w Somie na zachodzie kraju. W katastrofie śmierć poniosło co najmniej 205 górników.

Jak podaje AFP, od 700 do 800 manifestantów chciało przemaszerować od kampusu uniwersyteckiego przed siedzibę ministerstwa energetyki i bogactw naturalnych. Protestujący znieważali publicznie rząd premiera Recepa Tayyipa Erdogana.

źródło: http://wyborcza.pl/1,91446,15958880,Turcja__Starcia_z_policja_w_zwiazku_z_katastrofa_gornicza.html

 
Hiszpania: strażacy odmówili eksmisji 85-latki. "Nie będziemy marionetkami banków"
Informacje - Zagraniczne
środa, 07 maja 2014 12:17
Pracownicy hiszpańskiej straży pożarnej odmawiają uczestnictwa w eksmisjach swoich rodaków.

Podkreślają, że ich obowiązkiem jest służba społeczeństwu, a nie bycie "marionetkami banków i ich sługusów w rządzie".

Strażacy z Galicji, Katalonii oraz Madrytu i jego okolic protestują przeciwko uczestnictwu w eksmisjach mieszkańców. Odmawiają udziału w jakichkolwiek działaniach mogących prowadzić do zwiększenia niedoli osób należących do klasy robotniczej - czytamy w serwisie "Revolting Europe".
Więcej…
 
Rosja: Represje wobec bialoruskiego anarchisty Dmitra Razenovitcha
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 06 maja 2014 16:23

Rosyjska prokuratura postawiła  zarzuty białoruskiemu anarchiście z Gomla, Dmitrovi Razenovitchowi. Został oskarżony o przekroczenie granic Federacji Rosyjskiej bez ważnych dokumentów. Grozi mu do 200 tysięcy rubli grzywny lub do 2 lat więzienia.

W nocy z 15 na 16 marca Dmitry Rezanovitch próbował przekroczyć rosyjsko-ukraińska granicę w pobliżu Belgorodu. Podczas kontroli paszportowej okazał dokument na swojego brata i został aresztowany. W tej chwili 24 - letni anarchista znajduje się w więzieniu deportacyjnym dla cudzoziemców w wiosce Avdiejevo. Początkowo Dmitry był też podejrzewany o planowanie ataków terrorystycznych w rejonie Kurska, bardzo interesowano się też jego udziałem w protestach na Majdanie. Rosyjskiej służbie bezpieczeństwa nie udało się jednak nic takiego udowodnić.

źródło: http://161crew.bzzz.net/rosja-postawiono-zarzuty-dmitrovi/


 
Białoruś: Reprejsje przed mistrzostwami świata w hokeju
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 06 maja 2014 00:00

Czterech działaczy opozycyjnej organizacji białoruskiej Młody Front zostało we wtorek skazanych na kary aresztu lub grzywny. To kolejne represje wobec niezależnych działaczy przed mistrzostwami świata w hokeju na lodzie w Mińsku.

Na 20 dni aresztu skazano dwóch działaczy Młodego Frontu z Mińska, 10 dniami aresztu ukarano zaś działacza z Homla, na wschodzie kraju. Uznano ich za winnych chuligaństwa, niecenzuralnego wyrażania się w miejscach publicznych i/lub niepodporządkowania się poleceniom milicji.

Czwarty działacz Młodego Frontu został skazany na karę grzywny wysokości 2,25 mln rubli białoruskich (ok. 680 zł). Uznano go za winnego chuligańskiego wybryku.

Obrońcy praw człowieka uważają, że są to prewencyjne kary przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami świata w hokeju na lodzie w Mińsku. Nie są to jedyne zatrzymania przed mistrzostwami - w ostatnich dniach na Białorusi zatrzymano i aresztowano 16 innych osób.

Więcej…
 
Szwecja: Antyfaszysta Joel skazany na 6,5 roku więzienia
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 29 kwietnia 2014 15:56
Jak informowaliśmy 14 kwietnia zakończył się proces szwedzkiego antyfaszysty, Joela Almgrena, oskarżanego m.in. o "usiłowanie zabójstwa" neofaszystowskiego bojówkarza oraz udział w  zamieszkasz ulicznych. Dziś zapadł wyrok w tej sprawie. Joel Almgren został skazany na 6,5 roku więzienia za "próbę zabójstwa", "udział w gwałtownych zamieszkach (czyn chuligański)" oraz "niezgodne z prawem użycie noża".

Do zdarzeń doszło podczas antyrasistowskiej demonstracji, zaatakowanej brutalnie przez faszystów. Dzięki zdecydwanej postawie m.in. Joela demonstrację udało się ochronić. Atak neofaszystów odbył się przy cichym przyzwoleniu policji.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 24 z 47