Hiszpania: Napisz do anarchistycznych więźniów Moniki i Fransisco!
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 22 kwietnia 2014 20:46
12 kwietnia 2014 po okresie przerzucania z jednego więzienia do drugiego więzienia (Madrid, Burgo, Cantabria) towarzysz Fransisco został przewiezieni do Asturii, gdzie władze niespodziewanie zdecydowały się ich przetransportować. Kilka tygodni temu, anarchiści utrzymujący względny kontakt z Fransisco, informowali, że znajduje się on w kiepskiej sytuacji z powodu izolacji.

Na chwile obecną – bez wątpienia dzięki naciskom z zewnątrz – sytuacja ta uległa zmianie i pozostaje on w skrzydle karnym, odseparowany od innych więźniów „politycznych”, a jego położenie relatywnie poprawiło się, ponieważ po kilku miesiącach zakazu, wreszcie pozwolili mu zatelefonować do przyjaciół. Regulamin więzienia pozwala tylko na połączenia wykonywane do członków rodziny.

Więcej…
 
Grecja: Trzeci proces przeciwko KKO
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 22 kwietnia 2014 18:46
Dzień 89

Posiedzenie zostało odroczone, ponieważ jeden z towarzyszy był tego dnia hospitalizowany w związku z zaplanowaną wcześniej operacja chirurgiczną, a inny oskarżony nie pojawił się w sądzie, przesyłając tylko oświadczenie w solidarności z Savasem Ksirosem (*)

Dzień 90

Kolejny dzień procesu podczas którego sędziowie odczytali kilka dokumentów.

Więcej…
 
Włochy: Operacja „Ardire” – wycofanie środków zapobiegawczych wobec aktywistów
Informacje - Zagraniczne
sobota, 19 kwietnia 2014 08:59
8 kwietnia 2014 roku, włoski sąd uchylił  środki zapobiegawcze zastosowane wobec towarzyszy oskarżonych w ramach operacji „Ardire”.

Elisa, Alessandro, Stefano, Peppe i Sergio mieli obowiązek codziennego stawiania się na komisariacie oraz zakaz opuszczania rodzinnych miast.

Śledztwo jest w toku, a o jego dalszym przebiegu będziemy informować.

Źródło: grecjawogniu.info

 
Szwecja: Zakonczył się proces bojowego antyfaszysty Joela
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 17 kwietnia 2014 11:11

alt14 kwietnia zakończył sie w Sztokholmie proces antyfaszysty Joela, o którego sprawie pisalismy już wcześniej. Prokuratura domaga się skazania go za udział w zamieszkach w Kärrtorp 15 grudnia 2013, kiedy około 30 neonazistów zaatakowało manifestację antyrasistowską. Prokurator domaga się równiez skazania na 7 lat więzienia za pchnięcie jednego z napastników nożem (zarzut: "próba zabójstwa"). Joel przyznał się do czynu, ale twierdzi , że zrobił to w samoobronie i aby ochronić manifestację, która była atakowana przez neonazistów.

Podczas procesu okazało się, że SÄPO (szwedzkie tajne służby) wiedziało o planowanym ataku. Policja twierdzi, że nie dostała takich informacji, co stanowi dla niej furtkę do odpierania oskarżen o ciche przyzwolenie dla działań skrajnej prawicy.
Więcej…
 
Szwecja: skazani za ataki na przemysł futrzarski
Informacje - Zagraniczne
środa, 16 kwietnia 2014 11:47
14 października 2013 roku, pięciu towarzyszy ze szwedzkiego miasta Skövde zostało aresztowanych i uwięzionych pod zarzutem udziału w ponad dwudziestu różnych atakach na fermy zwierząt i przemysł futrzarski. Trójkę z nich uznano później za głównych podejrzanych, a reszcie pozwolono odpowiadać z wolnej stopy. Pod koniec stycznia, tuż przed rozpoczęciem procesu, aresztowano kolejną osobę rzekomo biorącą udział w części ataków, jednak ostatecznie zwolniono – choć nadal znajduje się ona w kręgu podejrzanych.

Większość towarzyszy odmówiła składania zeznań, oprócz jednego, który przyznał się do podpalenia garażu należącego do jednej z ferm futrzarskich. Zauważając medialny potencjał sprawy, były minister sprawiedliwości Thomas Bodstrom (obecnie populistyczny adwokat), podjął się reprezentowania interesów wszystkich „poszkodowanych” właścicieli.

Więcej…
 
Brazylia: Władze eksmitowały 5 tys. osób. Doszło do starć z policją
Informacje - Zagraniczne
piątek, 11 kwietnia 2014 21:29
W piątek brazylijski sąd wydał nakaz eksmisji prawie 5 tys. osób, zamieszkujących porzucone budynki. Tego samego dnia ponad 1000 policjantów próbowało eksmitować ludzi, którzy zamieszkali w budynkach należących do firmy telekomunikacyjnej Oi.

Doszło do starć z policją. Eksmitowani rzucali w kierunku policjantów kamieniami i koktajlami Mołotowa, część budynku stanęła w ogniu. Płonęły auta i autobusy policyjne, a także wozy transmisyjne lokalnych stacji telewizyjnych.

Policja w odpowiedzi użyła gazu łzawiącego. Po trzech godzinach ze spornego terenu wyprowadzono wszystkich mieszkańców, ale do starć z policją doszło przy sąsiadujących z nim ulicach.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 24 z 45