USA: Zapadły wyroki w sprawie NATO3
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 29 kwietnia 2014 14:11
W piątek 25 kwietnia, sąd federalny w Cook County skazał trójkę „aktywistów” znanych jako NATO 3 na kary od pięciu do ośmiu lat pozbawienia wolności. Zarzuty dotyczą udziału w „udaremnionym spisku” przeciwko konferencji NATO 2012 w Chicago.

Brian Church, Jared Chase i Brent Betterly zostali w lutym uwolnieni od zarzutów „materialnego wspierania terroryzmu” oraz „terrorystycznego spisku”. Uznano ich jednak winnymi dwóch znacznie mniej poważnych czynów, w tym „posiadania materiałów łatwopalnych celem ich użycia”, za co groziło im nawet 30 lat więzienia.

Więcej…
 
Hiszpania: groźba wyroku za publikacje zdjęcia tajniaków
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 28 kwietnia 2014 09:47

Víctorowi Tormo, nauczycielowi, kombatantowi walk pracowniczych zrzeszonemu w anarchosyndykalistycznym związku zawodowym CGT z Castellón , grozi wyrok za publikacje zdjęcia tajnych policjantów hiszpańskich na portalu społecznościowym.

We wrześniu 2012 Victor brał udział w demonstracji przeciwko cięciom w edukacji. Pretekstem do niej była wizyta tego dnia na uniwersytecie Alberto Fabra prezydenta generalnego Walencji. Podczas demonstracji zatrzymano i aresztowano 20 osób. W związku z tą nadmierną skalą represji w dniu następnym zorganizowano akcję protestacyjną i solidarnościową z zatrzymanymi. Akcja przebiegała spokojnie, gdy się zakończyła a ludzie się rozchodzili tajniacy zaatakowali część uczestników, odmawiając podania przyczyn interwencji oraz identyfikacji.

Więcej…
 
Berlin: Zablokowano marsz neonazistów. Antyfaszyści starli się z policją
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 27 kwietnia 2014 20:13

 Raptem 300 metrów zdołał pokonać wczorajszy marsz neonazistów w Berlinie. Niespełna 100 członków skrajnie prawicowej partii NPD zebrało się w sobotnie południe, by pod hasłem „Przykładem Szwajcarii- powstrzymać masową imigrację” przemaszerować ulicami stolicy. W odpowiedzi na zgromadzenie neonazistów, aktywnie na ulicach stawili się antyfaszyści, związkowcy i mieszkańcy Berlina, którzy w liczbie kilku tysięcy skutecznie powstrzymali marsz neonazistów. Doszło do potyczek z policją, kilka osób zostało rannych i aresztowanych.

Więcej…
 
Brazylia: Black Block walczy z policją i kapitalizmem
Informacje - Zagraniczne
środa, 23 kwietnia 2014 09:20

Ubrani na czarno, w kominiarkach, uzbrojeni w koktajle mołotowa. Wdają się w walki z policją, niszczą bankomaty, palą samochody i wybijają szyby. Znienawidzeni przez rząd, media i sporą część społeczeństwa. Kim są i o co walczą brazylijscy aktywiści z Black Bloc? Dlaczego nie znoszą FIFA i czy mogą zaszkodzić przebiegowi mundialu?

W trakcie ubiegłorocznych protestów w Brazylii uwagę światowych mediów przykuły zorganizowane grupy ubranych na czarno, zamaskowanych aktywistów, nie stroniących od uciekania się do przemocy w czasie manifestacji. Zjawisko nie jest nowe:  historia Black Bloc - bo o nich mowa - sięga lat 70., a podobne grupy młodych ludzi pojawiały się praktycznie na całym świecie, od USA (głośny protest w Seattle w 1999 r. przeciwko Światowej Organizacji Handlu), poprzez Niemcy, aż po Egipt.

Więcej…
 
Hiszpania: Napisz do anarchistycznych więźniów Moniki i Fransisco!
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 22 kwietnia 2014 20:46
12 kwietnia 2014 po okresie przerzucania z jednego więzienia do drugiego więzienia (Madrid, Burgo, Cantabria) towarzysz Fransisco został przewiezieni do Asturii, gdzie władze niespodziewanie zdecydowały się ich przetransportować. Kilka tygodni temu, anarchiści utrzymujący względny kontakt z Fransisco, informowali, że znajduje się on w kiepskiej sytuacji z powodu izolacji.

Na chwile obecną – bez wątpienia dzięki naciskom z zewnątrz – sytuacja ta uległa zmianie i pozostaje on w skrzydle karnym, odseparowany od innych więźniów „politycznych”, a jego położenie relatywnie poprawiło się, ponieważ po kilku miesiącach zakazu, wreszcie pozwolili mu zatelefonować do przyjaciół. Regulamin więzienia pozwala tylko na połączenia wykonywane do członków rodziny.

Więcej…
 
Grecja: Trzeci proces przeciwko KKO
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 22 kwietnia 2014 18:46
Dzień 89

Posiedzenie zostało odroczone, ponieważ jeden z towarzyszy był tego dnia hospitalizowany w związku z zaplanowaną wcześniej operacja chirurgiczną, a inny oskarżony nie pojawił się w sądzie, przesyłając tylko oświadczenie w solidarności z Savasem Ksirosem (*)

Dzień 90

Kolejny dzień procesu podczas którego sędziowie odczytali kilka dokumentów.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 25 z 47