Argentyna: Uwolnić represjonowanych pracowników!
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 25 marca 2014 09:37
24 marca jest międzynarodowym dniem akcji solidarności z represjonowanych pracowników naftowych z Argentyńskiego miasta Las Heras.

24 marca w Argetynie jest świeto narodowe – Dzień Pamięci dla Prawdy i Sprawiedliwości. Jest to rocznica przewrotu, który rozpoczął dyktaturę. Obecna sytuacja w Argentynie pokazuje, że w kraju nadal jest dużo problemów i represji. W tym dniu, wiele organizacji społecznych i związkowych będzie walczyć o sprawiedliwość dla grupy pracowników naftowych, aresztowanych za przestępstwa, których nie popełnili. Domagają się ich uwolnienia i prosili o wsparcie międzynarodowe.

Więcej…
 
Anglia: Zaskłotowano komisariat
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 24 marca 2014 19:18
Kilkunastu Polaków i Litwinów zadomowiło się w nieczynnym komisariacie w Norbury, nieopodal centrum Londynu. Ceglany budynek został opuszczony w zeszłym roku, wystawiono go na sprzedaż. Młodzi ludzie, którzy przed tygodniem zajęli komisariat, poinformowali policjantów, że nie opuszczą go bez nakazu eksmisji.

Ten trzykondygnacyjny budynek z czerwonej cegły, położony ok. 8,5 mili od centrum Londynu, funkcjonował normalnie do sierpnia zeszłego roku. Jest jednym z kilkudziesięciu budynków policyjnych wystawionych na sprzedaż. Ich pozbycie się ma być częścią planu oszczędnościowego w służbach mundurowych, który opiewa na blisko 500 milionów funtów.
Więcej…
 
Francja: Napisz do skazanego anarchisty Damiena Camelio
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 24 marca 2014 11:01
Z Francji dotarły do nas wieści, że anarchistyczny towarzysz, 31-letni Damien Camelio został aresztowany i oskarżony o udział w dwóch podpaleniach do jakich doszło w Tarbes i Pau, oraz o przynależność do grupy GADI (Międzynarodowa Grupa Akcji Bezpośredniej). Damien przyznał się do udziału w tych atakach, które miały miejsce 31 grudnia 2013. Nie podał jednak policji żadnych informacji na temat organizacji, jej struktury i członków. Władze skazały go na dwa lata więzienia. Oświadczył, że obie akcje przeprowadził sam, a drugi anarchista, oskarżony w tej samej sprawie został oczyszczony. Chodzi o atak na kościół Nauki Chrześcijańskiej w Pau, stanowiący zaplecze dla skrajnie prawicowego Frontu Narodowego, a także o atak na budynek armii francuskiej i wejście do miejskiego więzienia.
Więcej…
 
Hiszpania: Starcia z policj ą podczas Marszu Godności
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 23 marca 2014 00:00
Zamieszkami i starciami z policją zakończył się wczorajszy wieczorny Marsz Godności w Hiszpańskiej stolicy. Demonstrujący żądali zmiany polityki społecznej rządu i stanowczych działań mających zahamować wysokie bezrobocie i ubożenie społeczeństwa. W proteście uczestniczyli mieszkańcy wszystkich regionów i przedstawiciele 35 organizacji społecznych. W Marszu Godności uczestniczyło około pół miliona osób (szacunkowe liczby organizatorów). Najczęściej skandowanym hasłem było "Chleb, praca i dach nad głową". Protestujący domagali się, aby rząd zawiesił spłatę zagranicznych kredytów i przywrócił przywileje społeczne odebrane podczas kryzysu.

Więcej…
 
Palestyna: Brutalny szturm izraelskiej policji na miejscową ludność
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 18 marca 2014 14:42
Dziesiątki Palestyńczyków zostało rannych podczas szturmu izraelskiej policji na meczet Al - Aqsa. Napastnicy użyli m.in. granatów ogłuszających i gumowych kul. Co najmniej jeden mężczyzna jest ciężko ranny. Agresja policyjna wywołała spontaniczne demonstracje studentów.
Więcej…
 
USA: Tajemnicza organizacja destabilizuje pracę więzień
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 18 marca 2014 12:16

We wrześniu 2012 roku, do zakładu karnego w Mansfield (ManCI) trafiają egzemplarze „poradnika oporu” oraz ulotki promujące „radosną wojnę klasową” i sabotaż „machiny więziennej”[1].

Według raportu policyjnych śledczych, celem powyższych materiałów było „przygotowanie więźniów do obalenia systemu penitencjarnego, poprzez aktywny udział w szerokim wachlarzu działań o charakterze wywrotowym”.

Materiały były sygnowane przez grupę nazywającą siebie „Armią 12 Małp”, co stanowi odniesienie do filmu science fiction z 1995 roku (12 Małp).

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 26 z 45