Włochy: Operacja „Ardire” – wycofanie środków zapobiegawczych wobec aktywistów
Informacje - Zagraniczne
sobota, 19 kwietnia 2014 08:59
8 kwietnia 2014 roku, włoski sąd uchylił  środki zapobiegawcze zastosowane wobec towarzyszy oskarżonych w ramach operacji „Ardire”.

Elisa, Alessandro, Stefano, Peppe i Sergio mieli obowiązek codziennego stawiania się na komisariacie oraz zakaz opuszczania rodzinnych miast.

Śledztwo jest w toku, a o jego dalszym przebiegu będziemy informować.

Źródło: grecjawogniu.info

 
Szwecja: Zakonczył się proces bojowego antyfaszysty Joela
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 17 kwietnia 2014 11:11

alt14 kwietnia zakończył sie w Sztokholmie proces antyfaszysty Joela, o którego sprawie pisalismy już wcześniej. Prokuratura domaga się skazania go za udział w zamieszkach w Kärrtorp 15 grudnia 2013, kiedy około 30 neonazistów zaatakowało manifestację antyrasistowską. Prokurator domaga się równiez skazania na 7 lat więzienia za pchnięcie jednego z napastników nożem (zarzut: "próba zabójstwa"). Joel przyznał się do czynu, ale twierdzi , że zrobił to w samoobronie i aby ochronić manifestację, która była atakowana przez neonazistów.

Podczas procesu okazało się, że SÄPO (szwedzkie tajne służby) wiedziało o planowanym ataku. Policja twierdzi, że nie dostała takich informacji, co stanowi dla niej furtkę do odpierania oskarżen o ciche przyzwolenie dla działań skrajnej prawicy.
Więcej…
 
Szwecja: skazani za ataki na przemysł futrzarski
Informacje - Zagraniczne
środa, 16 kwietnia 2014 11:47
14 października 2013 roku, pięciu towarzyszy ze szwedzkiego miasta Skövde zostało aresztowanych i uwięzionych pod zarzutem udziału w ponad dwudziestu różnych atakach na fermy zwierząt i przemysł futrzarski. Trójkę z nich uznano później za głównych podejrzanych, a reszcie pozwolono odpowiadać z wolnej stopy. Pod koniec stycznia, tuż przed rozpoczęciem procesu, aresztowano kolejną osobę rzekomo biorącą udział w części ataków, jednak ostatecznie zwolniono – choć nadal znajduje się ona w kręgu podejrzanych.

Większość towarzyszy odmówiła składania zeznań, oprócz jednego, który przyznał się do podpalenia garażu należącego do jednej z ferm futrzarskich. Zauważając medialny potencjał sprawy, były minister sprawiedliwości Thomas Bodstrom (obecnie populistyczny adwokat), podjął się reprezentowania interesów wszystkich „poszkodowanych” właścicieli.

Więcej…
 
Brazylia: Władze eksmitowały 5 tys. osób. Doszło do starć z policją
Informacje - Zagraniczne
piątek, 11 kwietnia 2014 21:29
W piątek brazylijski sąd wydał nakaz eksmisji prawie 5 tys. osób, zamieszkujących porzucone budynki. Tego samego dnia ponad 1000 policjantów próbowało eksmitować ludzi, którzy zamieszkali w budynkach należących do firmy telekomunikacyjnej Oi.

Doszło do starć z policją. Eksmitowani rzucali w kierunku policjantów kamieniami i koktajlami Mołotowa, część budynku stanęła w ogniu. Płonęły auta i autobusy policyjne, a także wozy transmisyjne lokalnych stacji telewizyjnych.

Policja w odpowiedzi użyła gazu łzawiącego. Po trzech godzinach ze spornego terenu wyprowadzono wszystkich mieszkańców, ale do starć z policją doszło przy sąsiadujących z nim ulicach.
Więcej…
 
Chile: List uwięzionej anarchistki Tamary Sol Vergary
Informacje - Zagraniczne
piątek, 11 kwietnia 2014 10:34
Bardzo wam dziękuję za okazane wsparcie, dzięki niemu czuję w sercu waszą bezwarunkową miłość. Każdy list, kilka słów, słodki upominek czy wsparcie pieniężne są powodem do radości i zastrzykiem energii w tej klatce. Korzystając z faktu, że wszyscy się tam spotkaliście, chciałabym wyjaśnić pewne pojawiające się wątpliwości.

Co do zaistniałych faktów nie powiem niczego, chciałabym raczej zasygnalizować co nieco na temat sytuacji.  Jeśli chodzi o więzienie znalazłam się w jednostce, która pełnić ma „funkcję społeczną”. Klawisze starają się tutaj nawiązać schizofreniczną „przyjaźń” z żeńskimi więźniarkami, wytwarzając w ten sposób coś w rodzaju Syndromu Sztokholmskiego [Syndrom ten dotyczy stanu w jakim znajduje się osoba doświadczająca ekstremalnej przemocy lub przeżyła jakiś traumatyczny epizod, na przykład porwanie czy przewlekłe poniżanie i upokarzanie. Osoba taka zaczyna odczuwać pozytywne uczucia, a nawet miłość wobec swojego prześladowcy, nawiązując w ten sposób rodzaj porozumienia i współpracy między ofiarą a napastnikiem - przyp. tłum.]

Więcej…
 
Hiszpania: ewikcja skłotu, kolektyw wzywa do demonstracji i akcji solidarnościowych.
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 10 kwietnia 2014 11:30
25 marca 2014, liczne siły policyjne dokonały ewikcji zaskłotowanego centrum społecznego Palavea w mieście A Coruna (północ kraju). Dziesiątki policyjnych furgonetek, wspartych przez samochody Gwardii Cywilnej, najechały budynek około 7:30 rano, kładąc kres rozwijanemu przez trzy lata miejscu zaangażowania i buntu.

Podczas operacji w budynku znajdowała się tylko jedna osoba, kobieta eksmitowana z domu kilka miesięcy wcześniej. Kolektyw skłotersów wzywa do demonstracji i akcji solidarnościowych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 26 z 47